Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

Příspěvek od Park »

Nejsem odborník na Semafor a mě bohatě stačí dobré povídky Š+G co vyšly na CDs. Takže žádné názvy her,termíny nebo místo kde sídlil (či sídlí) Semafor nevím. Pokud tedy název hry Besídka v rašeliništi č.2 není tou správnou odpovědí, tak ať odpoví někdo jiný a v tom případě má následně položená otázka je bezpředmětná, neť další otázku položí ten kdo správně odpoví na ten Semafor.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Ono hlavně šlo o ten výmysl s beat festem.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak přemýšlím, co s tím. Na základě posledního Parkova příspěvku soudím, že do večera čekat nemusíme. Novou informaci už asi nevydolujeme, ono taky není dohromady co hledat. Takže navrhuji toto řešení:
I když se můžeme ptát, kde Park vzal ten beat fest, část odpovědi byla správně, proto bych mu udělil půl bodu dřív, než svou odpověď ještě více rozmělní přílepky typu "č. 2". Druhá polovina bodu nechť je připsána OHNOTHIMAGENovi za jeho upozornění. Chápejme to třeba jako tzv. technický gól v hokeji. který je v určitých situacích započítán, ačkoliv ho fyzicky nebylo dosaženo. Právo položit další otázku nechť zůstane Parkovi.
Doufám, že se teď hra pohne dál. Chybu při vyhodnocení jsem udělal, to plně uznávám, a mít po ruce popelník, vysypu si ho na hlavu. Věřím, že toto řešení přijmete, spravedlivější mě v tuto chvíli nenapadá, a jelikož tu nehrajeme o milion, není tomu (doufám) zapotřebí věnovat více času.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Bod ani polovinu nechci.
Dokonce jsem se ptal i experta na divadlo Semafor.
Dle fermanu se v Semaforu 23.12.1968 opravdu uskutečnila Besídka, a to od 19:30. Ale beat fest tam určitě neprobíhal; i kdyby se někdo z na beat festu účinkujících v Semaforu sešel a zahrál, rozhodně to nebylo v rámci akce.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

OK. To s tou příležitostí - skoro mě nenapadlo, že název hry je příležitost. Tak jsem hledal zda-li se něco ten den v Praze nekonalo něco mimořádného z hudebního hlediska a proto mi to našlo ten beat fest. Já původně chtěl napsat s ohledem data 23.12., že šlo o program na Štědrý den, ale pak jsem si uvědomil, že by mi zde bylo vytýkáno, že by to muselo být 24.12. a tak jsem napsal ten beat fest. Jinak tedy dle instrukcí j.babela pokračujeme v té mé původní otázce: Kdy byla podána žaloba Yoko, George a Ringa na Paula ohledně vyšších tantiém ?
to se vrací kolibřík
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Já jsem se ani na vteřinu nedomníval, že se to konalo v rámci beat festu. V Parkově odpovědi jsem to v rychlosti prostě přehlédl. Stačilo mi půlkou oka zahlédnout Shut Up, Čecha, Šimka a Grossmanna atd. a bylo to. Je to moje chyba, odpověď jsem neměl uznat. Nicméně stalo se, chybu jsem uznal, navrhl jsem řešení. Ty body stejně dávno nikdo nesčítá, tak kdyby náhodou, dejme Parkovi půl a druhou třeba nechme neudělenou, tím bych považoval celou věc za vyřízenou a už bych se k tomu nevracel. Už tady kvůli blbýmu míči stojíme dost dlouho.

EDIT: Vidím, že Park mezitím položil otázku, řešení s polovinou uděleného bodu a polovinou neuděleného bych vzal za definitivní a hra nechť tímto pokračuje dál.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Je čas na nápovědu. Datum má něco společného s Georgem a rozhodně není v r. 1983.
to se vrací kolibřík
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Barleycorn »

Tak ať se pohnem. 25. 2. 1985. No a že žaloba byla podána rok a pár měsíců po oné debatě se mi zas tak dlouhá doba nezdá.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Správně. Barleycorn má bod a pokládá dotaz. Mě se naopak skoro rok a půl zdá docela dlouho, zvlášť když jde o Yoko a spol. a o peníze. Myslím, že teprve nález a rozsudek soudu z 13.12.1984 (každý ať si najde sám) musel být tím argumentem a spoušťěčem, který vedl k revizi účtů a následně pak oné žaloby na Paula. Nevím sice v které knize pan Lewisohn (i mistr se utne) to konstatoval a dokázal spojit r. 1983 s r. 1985 a tím dle mě chtěl celou věc rychle odbýt (možná z důvodu prostoru). V každém případě pokud spouštěčem k 25.2.1985 byl výnos z 13.12.1984, tím by se vysvětlilo proč se na podzim 1984 při premiéře Broad Street na sebe ještě Paul s Ringem usmívali a také proč po zbytek 80.let Paul s nimi přerušil veškeré styky.
to se vrací kolibřík
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Děkuji. Tak zase něco snazšího a přímočařejšího, když jsme u těch soudních tahanic. Kdo je Paul Murphy a jakou spojitost má s Beatles?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Je to liverpoolský zpěvák, který doporučil Epsteinovy, aby převedl nahrávky z Deccy na acetátové desky kvůli shánění firmy, která by podespala s Beatles smlouvu. Jeho význam s Beatles je z r. 1977 kdy jeho firma LIngasong vydala narávky ze Star Clubu na 2LP Beatles Live At Star Club IN Hamburg Germany 1962. Zajímavostí je, že v r. 1957 pořídil nahrávku ve studiu Percy Phillpse v Kensingtonu - tedy rok před The Quarrymen.
to se vrací kolibřík
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Ano, je to tak.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Díky za bod. Blíží se čas Silvestra a veselých scének a estrád. V jedné velmi dobré a klasické scénce Oldřicha Kaisera a Jirky Lábuse jeden komentátor na youtube napsal, že Jirka Lábus vypadá jako John Lennon :)
Uveďte název scénky.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Tak to je solidně uhozený. Asi jako Spejbl s Hurvínkem.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Abych se ujistil, že to chápu správně: máme na YouTube procházet komentáře pod scénkami Kaisera a Lábuse? :shock:
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Ano. Ale uvidíte to téměř hned. Scénka vyšla u nejmenovaného, ale zavedeného českého vydavatelství na oficiálním DVD z výběrů jejich scének. Malá menší nápověda- scéna byla natočena pro veřejnoprávní televizi.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

No vždyť to říkám.
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Že se vměšuji, ale tahle otázka mi přijde šitá hodně horkou jehlou. Společné téma s Beatles to má až téměř uměle vytvořené... Přeci jen, ten komentář jsi mohl napsat i sám, Parku...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

a) já ten komentář nenapsal.
b) Lábus je v té scénce skutečně Lennonovi podobný.
c) dobří znalci by mohli vědět ještě jednu spojitost Kaisera a Lábuse byť s ex-beatles (ne Johna, ale to zde není předmětem otázky).
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Já si to snad půjdu pustit a pročíst, abych pak mohl položit otázku typu Kdo z české politické scény má stejnou velikost bot jako vlastník domu sousedícího s domem bratra Paula McCartneyho, aby ještě více vynikla naprostá tematická uhozenost předešlého dotazu.
Odpovědět