BOB DYLAN

diskusní fórum pro vaše soukromé diskuse a vše, co se netýká Beatles ani tohoto serveru
verjan2
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: BOB DYLAN

Příspěvek od verjan2 »

Nové album je pěkné, hezky se poslouchá, ale podobně zní 3,4 autorská alba zpět.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Než nám kompletně zavřou ekonomiku, tak jsem z preventivních důvodů objednal jediné album Boba Dylana co mi chybělo ve sbírce a to jeho poslední studiové album 2CD Rough and Rowdy Ways. Album se mi zalíbilo. I když musím podotknout, že podobné skladby můžeme najít i na jeho předchozích albech. Album má z větší části pomalý bluesový sound. Na albu mohla být alespoň jedna fotka tváře Boba Dylana.Z prvního disku jsou dobré rychlejší skladby False Prophet a Goodybe Jimmy Reed. Z těch pomalejších mě oslovila Iˇve Made Up My Mind To Give Myself To You. A nyní k druhému disku. Je na něm jediná skladba Murder Most Foul. Svou délkou (hodně přes 16 minut ) patří k nejdelším Dylanovým písním. Ale mě to nevadí, u Dylana jsem si již na to trochu zvykl. Co mi na této skladbě vadí je její aranžmá. Skladba je vzpomínkou na atentát na J.F.Kennedyho. Ve skladbě zní piano a housle. Ale Dylan v r. 1963 (tedy v době onoho atentátu) hrál na akustickou kytaru a foukací harmoniku, což by bylo věrohodnější pojetí této skladby. A klidně mohla být pojatá víc od podlahy. Pokud by chtěl píseň opravdu připomenout tímto tématem, mohl tam alespoň přimixovat záznam výstřelů na JFK z policejních vysílaček. Abych nezapomněl v textu této skladby najdeme Beatles. Fotka Kennedyho je na zadní straně alba. Nechci se zde zaobírat tématem atentátu na JFK, pravdu asi už nezjistíme a proto mohu na toto téma jen doporučit knihy Konspirace a Na mušce prezident. Z filmů na toto téma jsou dobré (JFK), velmi dobré (Ruby a Oswald) a průměrné (Vražda prezidenta Kennedyho). Když už píšu o Dylanovi, tak se mi líbilo jeho vystoupení v pořadu Mistři zastavárny, kde ,,ocasovi" Chumleeovi osobně podepsal desku Self Portait, pointa vtipu je až na konci příslušného dílu pořadu.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Parku, co takhle vydat vlastní desku s vlastní tvorbou a se spoustou očividných narážek? Čili kde se bude zpívat o telátku, tam v pozadí zazní bučení...

V roce 1963 hrál Dylan i na klavír. Třeba Paths of Victory nebo When the Ship Comes In a The Times They Are a-Changin'. A na jeho druhém albu ho dokonce v Corrina, Corrina doprovázela kapela...
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět