Ram

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 481
Registrován: úte dub 26, 2005 11:24 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram

Příspěvek od Onder »

Kdyz se zkopíruje master vznikne tím pochopitelně o generaci horší verze. V analogovém přepisu to znamená úbytek výšek a víc šumu. Samozřejmě u profi techniky je to míň znatelné, ale je to tam.
Proto jen upozorňuji, že německá vydání technicky vzato nemǔzou být na na stejné úrovni jako ty britská.
Nicméně, některá vydání Electroly jsou řezaná přímo v Německu a některá jsou tam jen lisovaná, z matric vyrobených v Abbey Road, z těch, ze kterých lisovali v Anglii. Takové vydání je tedy zvukově identické s anglickým originálem, rozdíl je "pouze" ve kvalitě použitého vinylu a kvalitě lisovacího procesu, ale to bylo v Německu na úrovni.
Sám mám od Electroly 2 ks Please Please Me ze 70. let a jedna deska je vylisována z puvodní matrice LP "Die Beatles" a druhá deska má nový mastering s jiným matričním číslem ve výjezdové drážce. A čert aby se v tom vyznal :) .
Mám dokonce holandské vydání Seržanta, které je lisované z první britské matrice, tedy ještě z lampové řezačky, tzv. tube cut. Ale existují i holandská vydání, která jsou přímo tam říznutá, tedy z kopie master pásu.
Uživatelský avatar
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 396
Registrován: stř dub 11, 2007 6:54 pm
Bydliště: Liberec

Re: Ram

Příspěvek od Beaver »

OT: To o těch matricích jsem chtěl připomenout také, ale čert ví, proč jsem na to zapomněl. Chtěl jsem to napsat v souvislosti s mým hodnocením desek od Electroly, kdy jsem se nesetkal s žádnou nekvalitní deskou. Myslím, že v našich končinách se objevilo mnoho exemplářů Bílého dvojalba, v podstatě jsem nikdy jeho originál britský Parlophone v ruce neměl.
Pokud jde o CD, mám většinu od Capitolu v USA, ale s labelem EMI PARLOPHONE, pár jich mám holandských, Seržanta britského, Double Album (opět) německé, Abbey Road rakouskou.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 481
Registrován: úte dub 26, 2005 11:24 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram

Příspěvek od Onder »

Je pravda, že na Bílé dvojalbum v jeho britské inkarnaci jsem u nás narazil jen jednou, resp. jsem dostal tip. V jednom antikvariatu, nebo spíš vetešnictví mezi starym harampádím ve skupince asi 20 LP leželo White Album, originál z roku 68, navíc v jeho vzácnější mono verzi! Chyběly fotografie a plakát, ale puvodní černé vnitřní obaly byly na místě. A za 110 Kč, nebylo nad čím se rozhodovat :)
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 540
Registrován: stř lis 13, 2002 7:46 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram

Příspěvek od Michal Fokt »

Park píše: Hear of the Country v české verzi z toho samého pořadu i dílu Š+G.
Jinak pro ty méně šťastné ta česká verze Uncle Albert/Admiral Halsey je zvukově hodně podobná i s tím aranžmá, takže jediný rozdíl je, že je v češtině a text je tu k dispozici.
Teď to zrovna dávají na dvojce, aktuálně Zuzana Burianová zpívá Heart of the Country, Albert bude jako tečka na závěr :wink:
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 888
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: Ram

Příspěvek od Park »

Před pár lety v rámci edice Archive Collection vyšlo album Ram ve dvou provedeních.
V tom prvním bylo rozšířeno o bonusové CD a tato verze se dobře u nás sháněla.
V tom druhém bylo rozšířeno o bonusové CD, DVD a instrumentální verzi alba, která v r. 1977 vyšla pod pseudonymem Percy Thrillington, tato verze u nás nebyla k sehnání a tak nám chybělo album Thrillington dál. Naštěstí v rámci nového vydání alb Paula Capitolem v r. 2018 jsme se dočkali a album Thrillington už zdobí základní diskografii Paula McCartneyho v našich přihrádkách. Album je skvělé, už jen ta obálka jak přední tak trochu mysteriózní zadní obálka s Paulovým obličejem. CD je ve fialovém provedení. Na nálepce je napsáno : Thrillington - Includes orchestral renditions of Paul and Linda McCartney´s album Ram.
Po otevření alba se objeví v bookletu nápis : ,,But Darling doesn´t everyone know Percy Thrillington. " Pak je tam úvodní slovo od The Mark of Thrillington. Dále 2 stránkový From An Original Press Release s příběhem kdo je asi Thrillington. Pak jsou tam ještě 2 strany novinových ústřižků o albu. Zvukaři mohli vyvinout lepší remaster, bicí jsou moc hlasité a orchestr (který tvoří základ alba) je zvukově až někde vzadu upozadeň. Hlavní je, že album se už dostalo i na náš trh.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3397
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Jenže, Parku, Thrillington se dal na CD koupit už od roku 1995, kdy jej vydal Regal Zonophone. Stačilo si objednat. Dokonce i v kamenných prodejnách. (Mimochodem v ní jsem si jej sehnal v roce 2001 i já. Jen jsem se dotázal, bylo-li by možno zajistit. Bylo možno, trvalo to asi dva týdny.)

Když vyšel Ram v "archive collection", tak sis jej mohl objednat, aby přišel k tobě domů. Protože tato možnost objednat si i něco ze zahraničí, aby to dorazilo do ČR - světe, div se - existuje.
(Čili neříkej, že nám album Thrillington chybělo dál, není to pravda.)

To, že něco fyzicky neleží v kamenné prodejně Bontonlandu nebo něčeho podobného, neznamená, že to není v ČR dostupné.
A pokud někde mají třebas jen jeden exemplář a ty si jej koupíš, tak si v žádném případě nedělej iluze, že jsi jediný člověk v ČR, který je vlastníkem. V drtivé většině to totiž není pravda, což pro tebe asi bude smutné zjištění.
Ale ty zde tak kážeš bludy a hlavně ze sebe děláš - promiň - nevídaného ťunťu, když neustále popisuješ své několikasetkilometrové anabáze za koupí toho či onoho nosiče.

(Ekonomická: Spočítal sis někdy náklady, které vydáš za dopravu, a taky čas strávený/promarněný cestou na místo potenciálního nákupu, a porovnals je s pohodlím nákupu přes jakýkoli slušný internetový obchod s doručením pod nos? Podle mě musíš být v minusu. Ale nic mi do toho není.)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 548
Registrován: čtv úno 05, 2015 5:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Ram

Příspěvek od verjan2 »

Park píše:...vyšla pod pseudonymem Percy Thrillington.
V té deluxe verzi je zmíněno, že pod tímto pseudonymem se prakticky skrývá Richard Hewson, jazzový muzikant a producent, který měl na starost orchestraci a celkové aranžmá. McCartney s tím nemá nic společného, dal mu volnou ruku.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 481
Registrován: úte dub 26, 2005 11:24 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Ram

Příspěvek od Onder »

Park píše:Zvukaři mohli vyvinout lepší remaster, bicí jsou moc hlasité a orchestr (který tvoří základ alba) je zvukově až někde vzadu upozadeň.
Pleteš si termíny. Remasteringem poměr jednotlivých nástrojů změnit nelze. To jde pouze u remixu. Remaster je jen jakési doladění ekvalizace daného mixu. V tomto případě remaster původního mixu alba. Dle všech dostupných recenzí je remaster velmi vydařený, na rozdíl od vydání z roku 1995, které trpí drastickou redukcí šumu.
timothy
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1028
Registrován: ned čer 25, 2006 2:09 pm

Re: Ram

Příspěvek od timothy »

Uncle Albert v české verzi od Pavla Bobka
https://www.youtube.com/watch?v=QtmBcszIwCk
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Odpovědět