The Beatles (White album)

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles (White album)

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Video:
Maháriši se s Beatles určitě nesetkal poprvé v srpnu 1968.
Paul určitě neodjel z Indie kvůli tomu, že řešil rozpadající se vztah s Jane.
Sexuální obtěžování... koukám, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou.
Oficiální životopisec Lennona a McCartneyho Phillip Norman! No to snad chcípnu smíchy.
(Zajímavé, že téměř každý opomíjí, že George podpořil ještě v 90. letech Mahárišiho politickou stranu.)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

No jo, dalo se čekat, že u dokumentů tohoto typu se nikdo s ověřováním faktů příliš trápit nebude... :roll:
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Už je to tady...

For the first time THE BEATLES ('White Album') will be re-mixed and extended with additional demo and session recordings. Giles Martin and Sam Okell collaborated with a team of engineers and audio conservators at Abbey Road Studios in London to discuss the new stereo and 5.1. Create surround sound mixes for "The White Album". All new 'White Album' releases include Martin's new stereo album mix, directly from the original four-track and eight-track session bands. Martin's new mix is inspired by the original stereo mix of the album produced by his father George Martin.

In the last week of May in 1968, The Beatles gathered in Georges house in Esher, Surrey, where they recorded acoustic demos for 27 album songs. All these 27 recordings, known as Esher Demos, are from the original four-track tapes and are included in the 7-Disc Super Deluxe Box.

The extensive 7-Disc Collection contains:

CDs 1 & 2: 2018 Stereo Album Mix

CD3: Esher demos

CDs 4, 5 & 6: Sessions - 50 additional recordings, mostly unpublished, from the studio sessions of the 'White Album'; all remixed from the four-track and eight-track session bands, sorted by their recording start dates.

Blu-ray Audio:

- 2018 album mix in high-resolution PCM stereo

- 2018 DTS-HD Master Audio 5.1 Album mix

- 2018 Dolby True HD 5.1 album mix

- 2018 direct transfer of the original monomix of the album
Přílohy
WA2.png
WA2.png (54.72 KiB) Zobrazeno 5319 x
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Takhle by to mělo vypadat
Přílohy
cplcv5z22nn11.jpg
cplcv5z22nn11.jpg (54.88 KiB) Zobrazeno 5287 x
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvek od Jan K. »

A další ukázka, tři verze téhož: https://thebeatles.lnk.to/BackInTheUSSR
Dodnes jsem netušil, že nahrané to bylo o tón níže, i když vzhledem k rychlosti vydané verze to překvapivé není :D
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Krásná ochutnávka, už se nemůžu dočkat!
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Jenom nechápu smysl seřadit písně na disku Esher Demos nikoli podle toho, jak byly natočeny, ale aby odpovídaly tracklistu finálního Bílého dvojalba.
Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvek od Jan K. »

OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Z remixu Bílého dvojalba jsem po prvních posleších rozpačitý podobně jako ze Seržanta.
Nepobral jsem třeba Don't Pass Me By. Proč bubnové brejky znějí v jiném kanálu než zbytek bicích, tomu nerozumím.

Mrzí mě, že Giles vyčistil demáč Happiness Is a Warm Gun a smazal z něj Johnův přehmat a následující "oh shit". To snad nebylo nutné. Ovšem jinak jsou Esher Demos pěkné, o outtakes ani nemluvě. Long Long Long jednoznačně vede.
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Barleycorn »

O remix jsem se stejně jako u Seržanta ani nesnažil, jelikož - jak už někdo někde přede mnou vyřkl - remixovat Beatles je něco jako přemalovávat Monu Lisu. Akustická esherská dema znějí skvěle a outtakes mě teprve čekají.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Box White album (6CD+1audio blu-ray) mám již doma. Booklet je velký a velmi obsáhlý. Pro tento drahý box jsem musel jet přes celou Prahu. K poslechu jsem se zatím nedostal, až se k němu dostanu, tak se podrobněji vyjádřím.
to se vrací kolibřík
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Box mám doma od včerejška, jel jsem pro něj výtahem před dům. Je to udělané fakt pěkně. Plné fotek (jedna z nich je fotka z nahrávání Martha My Dear, která se nedávno objevila v soutěži) a ještě více textu. Témata jsou víceméně stejná jak v knize k Pepřovi. Prvně úvod od Paula a Gilese, pak cesta k White Albu, menší článek ke každému songu z originálního alba plus o dalších, které se na album nedostaly, o tvorbě obalu a o vydaní alba samotného. Plakát a čtyři fotky Brouků jako u klasické desky potěší. Slyšel jsem pouze remix, který se mně, jako laikovi, zdá minimálně lepší než ten z loňska.
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Smazáno.
Naposledy upravil(a) verjan2 dne úte lis 13, 2018 11:54 am, celkem upraveno 3 x.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Remix Wild Honey Pie je něco příšernýho.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

To jsou zase bláboly!
Hnátek, no. Na Idnes.cz synonymum pro vola.

https://kultura.zpravy.idnes.cz/bile-al ... 7_hudba_ts
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

UPRAVENO:
Stejně jako u Seržanta mám taky smíšené pocity. Něco se povedlo, něco je stejné a něco je k horšímu. Ještě jsem neslyšel celé, spíše jsem porovnával vybrané skladby s remasterem z roku 2009. Třeba úvodní Back In The USSR zní mnohem lépe právě na remasteru, kde je ten projev více přirozenější, remix se mi zdá takový arteficiální. Podobně je to třeba i s Marthou, kde jsou v remixu utlumené dechy nebo s While My Guitar Gently Weeps, kde je kytara mírně posunuta.
A např. Wild Honey Pie zde zní naprosto příšerně, zatímco remaster je proti tomu cool. Paulův hlas v Helter Skelter zní pěkně čistě, typicky Paulově rockově, zatímco kytary jsou jaksi utopené v pozadí a hlavně je zde totálně! ztišený Ringův výkřik o mozolech, který prakticky zaniká. Proč?
Hodně se mi líbí Piggies, která znějí lépe než originál nebo Mother Nature's Son a vyloženě nádherná je teď Julia, která zní úplně nebesky. V Birthday je oproti originálu intro ve stereu a Paulův zpěv v monu, v Everybody's Got Something To Hide... je zase na konci druhého refrénu divně vypíchnuto Johnovo "yeah"(v čase 1:13), které se mi tam vůbec nelíbí.
Z Esher demos bych vyzdvihl především Sour Milk Sea, která je fakt povedená a kdyby byla na původním albu spolu s Not Guilty, Junk a Child Of Nature místo Revolution 9, bylo by White Album možná nejlepším albem všech dob.

Pořídit si box? Snad opravdu jen kvůli tištěnému obsahu.

No jo, ty remixy. Je z toho takový zvláštní pocit. Možná, jaký měl Paul, když poprvé slyšel Spectorův remix desky Let It Be.

Každopádně, z celé session (outtakes) dýchá všeobecná pohoda, na to, jak vznětlivá měla být (Ringův odchod, jednotlivý Beatle a kapela a ne jako celek) a asi si to dost užívali (pobavilo mě Paulovo love, love me do, you know I love you při Revolution take 18).
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

The Beatles (White album)

Příspěvek od Vicino »

A jak zvukově dopadla remixovaná Revolution 9? :wink:
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Asi jako poslední remaster Don't Worry, Kyoko :wink:
Jan K.
Nováček
Nováček

Příspěvek od Jan K. »

Raději zde nebudu rozepisovat, jak jsem k nahrávkám přišel, ale rozhodně jsem, na rozdíl od mnohých jiných, nemusel podstupovat jakoukoliv strastiplnou cestu, a již vůbec jsem nemusel vynakládat nějaké zvýšené úsilí v zaměstnání, které by se projevilo finanční odměnou, za kterou bych si mohl Deluxe box pořídit, protože na to je veškerá snaha marná. Prostě jsem přišel ze zaměstnání domů a leželo TO na stole, takže zvýšenou snahu musím projevovat v péči o domácnost, což je pro mě prašť jako uhoď. Ale dost osobních stesků i radostí a pojďme k věci. První tři kompaktní disky nejsou žádným překvapením, pokud nás však nepřekvapí jiný zvuk nahrávek, jiné rozložení do jednotlivých zvukových stop, atd. Ty pravé a často i neslýchané poklady čekají na zbývajících třech discích. Ovšem ne vždy se dá říci, že jsou to poklady. Někdy je to odpad, někde se ztrácí a někde úplně chybí vokální stopa, v některých skladbách hráči na hudební nástroje hrají ledabyle až falešně, a v některých skladbách někteří hráči dokonce chybí úplně. I přesto se dá říct, že je tento komplet pro fanoušky přínosem. Jaké bylo překvapení večera? Určitě bluesová verze Cry Baby Cry & elektrická While My Guitar Gently Weeps. Sám za sebe se ptám: „Kdy se konečně objeví While My Guitar Gently Weeps v druhé verzi?” A sám sebe se ptám: „stojí to za tu námahu?”
PS: A co říci závěrem? Asi jen to, že jsem už teď zvědavý, jak umixují Abbey Road a co za trash bude naskládán na bonusových discích. O Let It Be nemluvě…
ÚPS: nechápu stesky nad zremixovanou Wild Honey Pie, tu jsem slyšel snad dvakrát v životě, a jako naprostou zbytečnost ji přeskakuji :lol:
ÚADPS: promiňte :oops:
Odpovědět