Live at the BBC

diskusní fórum o skupině Beatles
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Live at the BBC

Příspěvek od Rigby »

S podzimem roku 1994 se přihlásila firma EMI s novým albem Beatles, které zahrnovalo výběr z jejich četných rozhlasových nahrávek. Jedná se především o rokenrolové věci, ze kterých vyrůstala tvorba Beatles. Zachyceny jsou také jejich první hity a několik slovních výstřelků.

Ačkoli se kolem tohoto alba rozpoutala velká mánie, tak musím říci, že mě nechalo chladným. Je zajímavé si poslechnout, jak Beatles hráli klasické fláky převzaté od svých předchůdců, ale na druhou stranu musím říct, že raději si poslechnu originál. Ve většině případů totiž původní verze mají mnohem více šťávy než tyto covery. Je to stejné jako s Beatles - také mám raději je než jejich písně v podání někoho jiného. A co se týče už známých písní Beatles, tak si je raději poslechnu na Anthology (abych vynechal bootlegy). Ale o tom až příště. Čekám na vaše názory...
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

tak to ne! tohle 2CD nemá chybu. nejenom z historickýho hlediska. na těch nekvalitně nahranejch věcech se mi právě líbí ta autentičnost, nepotřebuju to slyšet křišťálově čistý. navíc některý předělávky sou skvělý (Shot of rhythm and blues, Some other guy, Soldier of love, I got to find my baby nebo Ooh! my soul) a taková Sweet little sixteen má lepší vodpich než od Chucka Berryho. kapitola sama pro sebe je booklet. takle nějak bych si představoval i řadovky. no, bohužel, zatim to M. Jacksona asi nenapadlo.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Zatím jsem tohle album neslyšel, protože na tom CD s údajně veškerou tvorbou Beatles spolu s Antologií chybělo. Přesto bych ho předem neodepisoval, jako součást sbírky je to dobrý doplněk.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Taky skvělý album! Je fakt, že pár slabejch míst tam je Viz ten Pernej den se smixovaným solem jak zmiňoval Slouhend, ale zbytek je dobrej. Nejlepší coververze: I got a woman, Carol, Glad All over, Johnny B. Goode, John zpívá Matchbox atd... tohle album si pouštim celkem často.
AL.

Příspěvek od AL. »

At je to jak chce,nahravka spatna nebo dobra,stejne kazdy ty pisne slisel milionkrat,takze nepotrebuje to sliset perfektne.Verim,ze kazdy zna pomalu i kytarove vstupy,takze souhlaism s tim,kdo tvrdi ze je dobreee,ze je zachovani autentictnost zaberu.
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Jo od Stounů se mi sice líbí víc, ale i ta Beatlesovská má něco do sebe. Možná kdyby to Beatles měli možnost nahrát studiově jako Stouni, tak by to taky znělo líp.
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Já vám nevím, ale Carol je nejlepší od Chucka Berryho! :wink:
JiB

Příspěvek od JiB »

Priznam se ze je to asi moje nejoblibenejsi album. Vetsinu skladeb mam rad i v puvodnich verzich, nektere radeji nez od beatles, ale temer kazdy cover ma od beatles neco do sebe. A slovni (ikdyz zrejme dopredu pripravene (?) ) vlozky to jen zpestruji.

Miluju ho ... a kdyby v BBC vystrachali material na dalsi 2 CD tak si pudu stoupnout do fronty :))
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Tak to si zkus sehnat Complete BBC sessions, je to tuším asi 10 CD s kompletními nahrávkami všech pořadů s Beatles, které odvysílala BBC.
JiB

Complete BBC Sessions

Příspěvek od JiB »

Dik za tip. Podle informaci z netu to vypada fakt skvele. Nemate to nahodou nekdo? Ze bysme udelali nejakej piratskej obchod ... jako ze bych si to prepalil, a dobrodinci co by mi to pujcil bych vypalil treba dalsi dve kopie co muze dat nekomu pod stromecek... nebo neco na ten zpusob :))

U nas jsem to (mozna nastesti) nikde prodavat nevidel, leda nekde za oceanem a to za nehorazne ceny :/
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

tahle záležitost mi vrtá hlavou už dlouho: několikrát jsem se dočet, že I´ll Be on My Way zpívá George. nemůžu si pomoct, ale jako George mi to fakt nezní. jistojistě zpívá George Young Blood, která následuje hned po I´ll Be on My Way a jeho hlas zní naprosto jinak. podle mě zpívaj I´ll Be on My Way společně John a Paul. co vy na to?
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

no nevim, George jsem tam nenašel :) zato ho slyším v Don´t Ever Change, kterou zase údajně zpívaj John s Paulem, je to složitý :). Young Blood od Beatles mi nevadí, Leon Russell je na Bangladéši dosti zoufalej.
causa Matchbox: na BBC je to jasnej Ringo, dokonce se o tom mluví v tom miniinterview před písničkou. John zpívá Matchbox údajně na nahrávce ze Star-Clubu ze Silvestra ´62. ale je to tak nekvalitní, že to moc poznat nejde, většinou je slyšet jenom hudba a zpěv skoro ne. a co se týče I Got to Find My Baby, tak to je parádní věc. jedna z mála písniček, kde zněj Beatles docela bluesově.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

P.S.: na BBC zpívá John místo Ringa Honey Don´t a není to vůbec špatný :)
Neil Young fan club

Příspěvek od Neil Young fan club »

Jo, v podstatě všichni jste označily písně zpívané Johnem za ty lepší. Já jsem tak rád...
K té I´ll be on my way, taky mi to zní spíše jako John + Paul. Samozřejmě, to domixované sólo v A hard days night zní fakt blbě. Jinak i Paul tu má něco fajného (fuj, ostravšština). A ještě jsem neslyšel nějakou píseň od Chucka Berryho, která by měla "drive". Všechno má takové "suché". Jinak pro otrlé doporučuju Berryho část vystoupení (Johnny B. Goode) na Live peace in Toronto. Já tomu ještě dnes po několika letech nemůžu uvěřit. Berry je fakt mimo. Mít tam víc písní než jednu, litoval bych, že jsem si to pořídil na DVD... Yoko je lepší...
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

to same jsem slysel a cetl o berrym v praze. mimo. problem je ten, ze on nema doprovodnou kapelu a nezkousi.vzdy prijede na vystoupeni jen s kytyrou, kterou vytahne v zakulisi z futralu a hned, bez ladeni, jde na podium. podle toho to pak vetsinou vypada. v torontu mel navic tragickej band. jediny, kdo mu postavil dobry band byl v 86. roce keith richards- viz film hail hail rocknroll-nejlepsi berryho vystoupeni siroko daleko. ale stejne si s nim keith uzil. berry si dela na podiu co chce, meni toniny...
best berryho covers? podle mne stones-carol, beatles - beethoven je skvelej
cus
honza
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: Live at the BBC

Příspěvek od Beaver »

Oficiální trailer k chystanému albu THE BEATLES 'ON AIR - LIVE AT THE BBC VOLUME 2'. Zde se dočtete také více podrobností o tomto 2CD: http://www.youtube.com/watch?v=RkPZH4MYCKM které vyjde 11. listopadu 2013.
A ještě zde http://www.koule.cz/cs/rychlovky/#vycha ... he-beatles
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Trailer k albu - to zní vlastně docela neobvykle, na trailery jsme zvykli spíše z filmového světa. No, udělán je každopádně profesionálně. Za sebe moc nevěřím tomu, že si album koupím, když vyšla jednička, přál jsem si ji od rodiny k vánocům, ale vlastně jsem ji od té doby zas až tak mockrát neslyšel. Asi to zaujme hlavně takové ty "profesionální fanoušky", i když ti už to asi stejně všechno dávno znají z bookletů. Sám jsem zvědav, co tady k tomu kdo napíše.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Také z toho nejsem příliš odvázán a nepředpokládám, že bych si právě toto koupil. přesně, jak píšeš, i já jsem u prvního dílu trefil období vánoc a právě na Štědrý večer u nás zněly místo koled Beatles.
Nevím, proč až téměř po 20 letech od vydání jedničky se někdo rozhoupal vydat další díl.
Vicino, tys asi chtěl místo "dávno znají z bookletů" napsat "dávno znají z bootlegů", není-liž pravda? :)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Taky předpokládám, že to tak Vicino myslel.
A teď k věci. Je to samozřejmě snaha vyškrábat ze značky Beatles, co se ještě dá, ale tak už to ve světě hudby chodí. V zásadě proti tomu nelze nic mít. Očekávám, že to opět bude skládanka, kde je každý pes jiná ves. Má to sice jistou dramaturgii, ale chybí tomu jakýkoliv řád, ať už třeba podle pořadů, podle chronologie či já nevím jaký. Kdyby se rozhodli vydat kompletní pořady z BBC, stálo by to za úvahu. I když si myslím, že pro nekompletisty a neshromažďovatele bootlegů to jistý význam má, pro nás ostatní je to vlastně tak trochu zbytečné. Za sebe říkám "nekoupím", nejsem prostě ta pravá cílová skupina. Stokrát raději však toto než "alba" typu Love. Doufám, že "dvojku" v tomhle případě nikoho nenapadne vyrábět. Alba Live At The BBC alespoň nelžou - jsou skutečně výběrem z rozhlasových pořadů BBC, kde se hrálo živě. Zatímco Love podle mého opravdu nejsou "Beatles, jak znějí v 21. století".
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

No pochopitelně, že jsem myslel bootlegy. Byla už přece jen pokročilá hodina a mozek už jel jen tak na půl plynu... Prohlížel jsem si v onom traileru právě booklet alba, tak se mi to nějak propojilo. I to je zajímavé - booklet je samozřejmě luxusní, stejně jako u jedničky, všech těch Antologií a podobně. Jako by se tou bombastickou vnější schránkou poněkud nahrazoval obsah. Když si člověk vzpomene na první vydání řadovek na CD... Tam se o "bookletech" ani nedalo mluvit, byly to jen zastrčené papírky, které by člověk vyrobil na barevné kopírce, a přitom obsahem byla taková veledíla. A ne, že by nádherně vypravené booklety už v té době nebyly zcela běžné!
S názorem na Love souhlasím, ale dvojky bych se tady docela reálně bál. Stačí, že marketingoví machři dojdou k názoru, že to dostatečný počet lidí koupí :?
Odpovědět