Live at the BBC

diskusní fórum o skupině Beatles
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Re: Live at the BBC

Příspěvek od Onder »

Moc tomu nerozumím. Odfláknuté booklety u prvních vydání řadovek jsou špatně. A pořádně udělaný booklety u BBC jsou taky špatně? Co by tedy bylo optimální? Aby řadovky měli o něco lepší a BBC o trochu horší booklety? :roll:

Obsah mi přijde zcela v pořádku. Rád si poslechnu Beatles tak jak hráli před tím, než podepsali nahrávací smlouvu, resp. jejich tehdejší repertoár. Když tedy pominu předělávky jejich studiových nahrávek. Ale i ty si pro zajímavost rád poslechnu.
Jsem rád, že na rozdíl od prvního dílu, tentokrát nepoužili odšumování pásků, které bylo v 90. letech hodně populární, a nevysáli tím život z nahrávek.

Dalším pozitivem je, že první díl není pouze vyčištěný master z roku 1994, nýbrž byla celá kompilace znovu poskládána a ty skladby, ke kterým se během těch 19 let našly zvukově lepší pásky, budou z těchto zdrojů upgradovány. Taktéž masterováno bez zbytenčného odšumování. Já v listopadu beru vol. 2 i vylepšenou jedničku.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Že by někdo tvrdil, že pěkné booklety jsou špatně? O nikom takovém věru nevím. To optimální řešení je snad jasné: Aby nebylo odfláknuté pokud možno nic. Což jsem chtěl svým předchozím příspěvkem i říci.

Ale možná maličko na obranu těch tragických (nejen broučích) bookletů z přelomu 80/90 let. V té době prostě bylo zcela běžné, že nahrávka původně z LP znova vyšla na CD a booklet spočíval v podstatě ve zmenšení obalu LP na těch 12x12 cm a bylo to. Vytvořit zbrusu nový booklet by zkrátka dalo práci, a protože bylo potřeba co nejrychleji vydávat nekonečné tisíce starých LP titulů znova na CD, na hraní si s booklety nebyl čas. Většinou až nové tituly, natáčené už přímo pro CD, měly tuto věc vyřešenou.

Jinak jsem byl vždy příznivcem bookletů co nejobsáhlejších a nejvýpravnějších, jsou pro mě dalším rozměrem k zážitku z alba, a v době zadarmo dostupných počítačových hudebních formátů bohužel občas i jedním z důležitých argumentů k nákupu originálního CD/DVD.
bulldog99
Nováček
Nováček

Příspěvek od bulldog99 »

Na album se těším, ale beru ho spíše jen jako zajímavost a doplnění do sbírky. Jednička mě nijak zvlášť neoslovila, ale rád porovnám staré a nové vydání. To, že se se značkou Beatles dál pracuje, je jedině dobře. Někdo v tom vidí, jak vytahat co nejvíc peněz z fanoušků. To ale není případ tohoto dvojalba. Byl by to případ neustálých best of, něco jako potkalo Lennona. Nahrávky BBC zase mohou přinést trošku jiný pohled na Beatles. Co se týče LOVE, líbilo se mi moc. Ale dvakrát do stejné řeky bych už nevstupoval.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Obě vydání se mi dnes dostala do ruky. Tak trochu zklamání. Remasterovaná jednička: nějak tam neslyším rozdíly, pouze dva tracky navíc, jeden speech změněný. Dvojka: nic nového pod sluncem, nepřekvapuje mě na tom nic. Úroveň (hlasitost) je na cca 75 - 80% pod maximem. Asi nejlepší je na tom buklet.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Já mám z obou vydáních velkou radost. Líbí se mi, že upravili jedničku jak v obsahu tak v doprovodné brožuře, aby i fotky navazovaly následně na dvojku. V textu jedničky kromě malých hudebních novinek přibylo malé textové ohlednutí na původní vydání a ve dvojce napsal úvodní slovo Paul McCartney. Obsah dvojky lze výstižně shrnout slovy dosud nevydané songy. Právě proto mám radost, že se objevují i nové písně Beatles a ne že se jen kompletují starší věci (viz mono a stereo boxy), takže teď neustále si vychutnávám ve sluchátkách dosud nevydaný materiál.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Co se mě týče, tak nesmírné zklamání. Lepší by byl box s komplet BBC.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Moje řeč. Taky nevím, co tomu brání... Snad až si dostatečný počet lidí koupí tahle dvě 2CD, třeba se jednou dočkáme :lol:
Try to see it my way...
makrelaman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od makrelaman »

Aj keď môžeme mať tisíce výhrad k nahrávkam BBC, sú to nenahraditeľné klenoty doby. Tu sa v plnej nahote ukázalo kto vie hrať a kto nie. Živých nahrávok The Beatles, ktoré sa dajú počúvať je ako šafranu. A že im to hralo parádne niet pochýb. Preto buďme radi, že takéto veci vychádzajú a vychutnávajme si s akou radosťou chrobáci koncertovali pokiaľ im to nezhnusili nasilu a pre prachy robené monster koncerty. Prúser bol, že bejzbalové štadióny ozvučovali combami. Ach, čo by to boli za akcie s dnešnou technikou... Stačí pozrieť Paulove aktuálne živáky. Užíva si to chlapec! PRETO BBC 1+2 KUPUJÉÉÉJÉÉM A VYCHUTNÁÁVAM :D
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Vzpomínám si, jak jsem si jel jedničku BBC koupit, když vyšla. Ještě na kazetě.
V našem maloměstě prodejna s nosiči nebyla, pouze v knihkupectví měli nějaký skrovný výběr titulů, a Live at the BBC rozhodně ne. Byl zázrak, když jsem tam jednou koupil Double Fantasy.
Takže jsem musel velmi dobrodružně absolvovat třináctikilometrovou cestu autobusem do České Lípy, kde byly prodejny dokonce dvě, jedna na náměstí T. G. Masaryka, druhá hned pod náměstím v ulici Jindřicha z Lipé.
Nastupoval jsem v pondělí 5. prosince 1994 na zastávce v ulici Sloupská ve čtyři odpoledne a jel na zastávku Česká Lípa, restaurace Lipka. Mám pocit, že jsem jel karosou, protože "harmoniky" alias kloubové ikarusy už tehdy končily.
V obou českolipských prodejnách měli do pěti, tak jsem to stihl. Ale ani v jedné prodejně dvojkazetu neměli. Prý až na konci týdne.
Čili jsem jel zase zpět autobusem z České Lípy - tentokrát ne "Sloupákem" - domů, a v pátek jsem stejnou cestu absolvoval ještě jednou.
V jedné prodejně Live at the BBC stále neměli, v druhé již ano. Cena byla tuším 640 Kč, což mě dosti vyděsilo, ale částku jsem vysolil a BBC si odvezl domů.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět