Film Magical Mystery Tour na ČT2

diskusní fórum o skupině Beatles
j.babel
Světová star
Světová star

Re: Film Magical Mystery Tour na ČT2

Příspěvek od j.babel »

:lol:
Já mám něco podobného. Otiskuji, včetně svébytné češtiny pana Zvoníčka:

Vážený pane Babele,

děkujeme za Váš zájem o vysílání České televize, který nás těší. Stejně tak vaše upozornění, které jsme předali dramaturgovi pořadu panu Zvoníčkovi a zde Vám zasíláme jeho zpětné vyjádření.

Remastrovaný film i stejnojmenný dokument Magical Mystery Tour byli do ČT dovezeni před dvanácti dny. Díky za upřesnění, text tiskové informace byl upřesněn.
Zdraví Vás
Petr Zvoníček
dramaturg

Věříme, že i přesto nám zachováte přízeň a že si v naší programové nabídce naleznete mnoho zajímavých a kvalitních pořadů, které jsme pro Vás na podzim připravili.
V případě dalších dotazů se na nás můžete opět obrátit prostřednictvím e - mailové adresy info@ceskatelevize.cz nebo telefonního čísla 261 136 113 každý den od 7:30 do 20:00 hod.

Přeji hezký den a slunečný podzim

Jitka Jelínková

ČESKÁ TELEVIZE
Divácké centrum
Kavčí hory
140 70 Praha 4
Tel.: 261 136 113
Fax.: 261 014 101
e-mail:info@ceskatelevize.cz
http://www.ceskatelevize.cz
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Já naopak vítám takový počin ČT. Konečně jsme se dočkali filmu Magical Mystery Tour s českými titulky. Dosud jsem měl pouze VHS a DVD vydání bez českých titulků a snad právě proto mě film MMT na rozdíl od ostatních beatles filmů nenadchnul (pár sekund filmu s českými titulky je na VHS Beatles sólo a pohromadě). Dokument o filmu, který ČT odvysílala je hodně odlišný od dokumentu na DVD a Blu-ray. Například jsme viděli reakce tehdejších diváků a Paulův amatérský film strážníka jak řídí dopravu o čemž vzpomíná v knize Po mnoha letech, s tím že neví co se s filmem stalo, objevil se a my jsme ho mohli vidět právě v dokumentu ČT. Asi týden před vysíláním filmu jsem se vypravil do obchodu a zakoupil nové vydání DVD Magical Mystery Tour. Zklamán kvalitou obrazu, jsem si pořídil ještě Blu-ray vydání. Mohl bych sice si pořídit i deluxe verzi, kde jsou jak DVD tak Blue-ray a navíc k tomu knížka a 2EP, ale cena byla nad mé možnosti a navíc to EP mám již v kompletu EP Beatles Collection na CD (pěkná krabička, kde kromě všech EP vč. Magicalu je i bonusové EP She´s A Woman). Takže jsem si jednotlivé části koupil jednotlivě. To co obsahují bonusy na DVD a Blu-ray je důvod pro pořízení vydání. Mnoho z toho v televizním dokumentu ČT nebylo. Zatímco dokument ČT se zabíral rokem 1967 v souvislosti s Beatles (Sgt. Pepper, Brian Epstain...) tak bonusy na DVD a Blu-ray jsou vyloženě pouze o filmu MMT. Nejvíc vás upoutá 3 odlišné filmové verze písní The Fool On The Hill, Your Mother Should Know a Blue Jay Way (George praští pneumatika, málem ho zajede autobus). Bonsový černobílý klip Hello Goodbye je směs Beatles ve střižně a jiných herců ! u auta v zasněžené krajině. Jako první bonus je zde audiokomentář Paula, který je sice zajímavý, ale musíme sledovat film znovu. Dokument Making of MMT a Ringo´s Actor jsou převážně to co jsme viděli v dokumentu ČT, ale zde je to zkrácené a tak např. Martina Scorsese neuvidíme. Dále můžeme vidět interview z r.1968 Johna a Victora Spinettiho. Hodně zajímavý je The Cast, kde zjistíme, že průvodce Jimmy si zahrál i v komediálním seriálu Hotýlek s Johnem Cleesem a dokonce tu scénu z Hotýlku uvidíme. Že by Hotýlek konečně vyšel na DVD? Dále můžeme vidět vystřiženo scénu Nat´s Dream, kterou jak vidíme v dokumentu Making of MMT režíruje John. Je to super scéna kde ,,gumový muž" Nat pronásleduje dívky v bikinách a končí v bazénu. Dosud jsem měl za to, že ta neodvysílaná scéna se odehrává v noci, ale odehrává se ve dne. Nejlepší je Ivor Cutler jak v poli na varhany! hraje píseň I´m Going In A Field, dle mě ta píseň musí vyjít na singlu! :lol: Všechny bonusy mají různé titulky (já to shlédl s anglickými) české nenajdete. DVD a Blu-ray mají trochu odlišný zvukový formát. Největší rozdíl je obraz, který na DVD je v klasickém 4:3 zatímco Blu-Ray je ve formátu, že obraz je zúžen na pravé a levé straně černými pruhy. Tak jsem zvědavý zda i vy jste ochotni si zakoupit toto nové vydání (už kvůli těm neodvysílaným bonusům) a v jakém formátu ? (DVD nebo Blu-ray či Deluxe version) Prosím odpovídejte. :wink:
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Doufám, žes nezapomněl na 4 bonusy v "eastern eggs". Více o nich zde http://www.examiner.com/article/unseeen ... y-tour-dvd
Jen absence české podpory mě odradila od zakoupení BD vydání, a tak jsem byl nucen si to obstarat jinak s úmyslem, že si vytvořím vlastní titulkovou verzi filmu. Titulky k bonusům bohužel nemám, ale zde to není taková tragedie, v podstatě jde hlavně o vizuální vjem.
Pokud jde o dokument (MMT Revisited), nevím o tom, že by byl součástí DVD či BD vydání. Vysílala jej BBC a je totožný s tím, co byl vysílán u nás, pouze se liší úvodem a to do okamžiku záběru loga Arena na plovoucí lahvi a závěrečnými titulky, kde v našem dokumentu chybí logo BBC. Tento dokument nikterak nesupluje bonusovou nadílku na DVD/BD a jsou v něm mnohdy ještě i jiné záběry.
Film jako takový ČT vyloženě odflákla, jak už je na jiném místě uvedeno, byla to polovičatá práce (nepřeložené písně), chybějící dialogy a špatný timing titulků. Původně jsem uvažoval o této profesionálně otitulkované verzi, ale po pár minutách mě to přešlo, když jsem zjistil, že to museli dělat nějací amatéři.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Beaver : ano dokument MMT revisited neni na DVD, ale některé záběry z Making of MMT a Ringo´s Actor byly právě ve zmíněném dokumentu MMT revisited použity (především Paulovo a Ringovo vzpomínání), což by jsi viděl kdybys sis ten Blu-ray pořídil. Jinak píšeš de facto co jsem napsal. Co se týče odfláknuté verze ČT mě to tak nepřipadalo, snad jen u I´m the Walrus a Flying mě to mrzelo. Když vysílala ČT ten dokument myslel jsem, že spojí bonusy z DVD a Blu-ray, které trvají dohromady stejně jako dokument MMT, naštěstí se tak nestalo a bylo odvysíláno něco co není (z velké části) ani na právě vydané edici. Jinak pro všechny : v DVD a Blu-ray vydání též není (ani v angličtině) otitulkováno Spinettiho (nesrozumitelné) řvaní.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Spinettiho řvaní není řeč, to je jako bys chtěl zaznamenat (a přeložit) skatovanou píseň. Jsou to jen zvuky, napodobující vymaštěné hulákání oficírů. Tento řev není ani v originálních titulcích k filmu.
Jak jsem již psal, veškeré bonusy v HD včetně filmu mám. Nemusím si již pořizovat BD, abych se díval na to, jak tam anglicky mluví Paul a Ringo. Tak sběhlý v mluvené - slyšené angličtině zase nejsem.
Co tě mrzí u skladby Flying? Nespletl sis to s Blue Jay Way?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Pokud vím tak jsem nepsal o Spinettiho řeči, ale o řvaní a o tom že neni otitulkováno jsem již napsal. To je dobře, že máš ty bonusy (snad se jedná o ty bonusy z Blu-ray vydaní vč. odlišných filmových verzí písní a Hello Goodbye) v HD, ale já si rád pořizuji oficiální (zakoupené) vydání už jen pro to abych se mohl toho disku dotknout a vidět ho se vším všudy vč. bookletu. Ohledně titulků, je dobře, že je vůbec má, protože i mě někdy dělá potíž pouze zvuková podoba angličtiny a tak jsem rád, že ta možnost si titulky přečíst byť jen v originále tam je, abych zjistil co tam vlastně říkají. Mám i vydání filmu bez titulků a je to velký rozdíl. Flying jsem si s Blue Jay Way nespletl. Protože upřímně řečeno, jsem si nějakého zanedbání u Blue Jay Way, když ho vysílali ani nevšiml a teprve po zdejší diskuzi jsem se přesvědčil o opaku a ty chyby u Blue Jay Way zjistil též, ale Flying jsem zjistil prakticky hned (chybějící název písně-u ostatních beatlesáckých písní ty názvy byly).
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Ještě k tomu Spinettimu: mínil jsem to tak, že to řvaní není složeno ze slov, ale nesmyslných slabik, čili tím pádem se nejedná o žádnou řeč ve smyslu jazyka. V anglických titulcích, které jsem získal ze stránek BBC, je během tohoto hulákání vloženo COMEDY POSH GARBLED ACCENT (přelož si to sám).
Aha, tys myslel názvy skladeb, které tam ČT vložila a na Flying zapomněla. Takto je to označeno v originál titulcích: MUSIC: "Flying" by The Beatles. Je to tak i u ostatních písní a veškeré (i nebeatlovské) hudby, která tam je hrána. Nevím, zda jsou to shodné titulky, jako jsou na BD - tyto jsou velmi podrobné a popisují každičký zvuk, který se tam vyskytne. Odkaz na ně i další materiál jsem uvedl v jednom z minulých příspěvků. Právě díky těmto titulkům jsem mohl obohatit svůj původní, 10 let starý, překlad, ve kterém toho také dost chybělo. Nyní si teprve mohu vychutnat některé vtipné dialogy, které tehdy nedávaly smysl.
Ano, bonusy mám komplet a jsou z BD edice (celkem 14, včetně velikonočních vajíček plus dokument MMT Revisited).
Chápu, že sis koupil BD z uvedených důvodů. Takto jsem si koupil Help! to nejdražší vydání v krabici, abych z něj pak vyseparoval film a vybavil jej titulky. Takže originál mám pěkně v regálu a pouštím si otitulkované kopie Help! a bonusů k němu. Už jsem takto nechtěl hromadit další filmy (ve svém věku už to nepokládám za nezbytné, jo dříve, to by bylo něco jiného...). Když v naší zemi nemáme nárok na seriózní vydání s CZ podporou, nemíním za to utrácet. :(
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Dnes se mi dostal do ruky DVD a musím potvrdit to, že obraz je příšerný oproti BD vydání, což je podle mě patrné víc u bonusů. Nyní mám cukání vytahat z bonusů titulky a přeložit je :)
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Pro ty, kteří mají nutkání pořídit si deluxe edici Magical Mystery Tour, doporučuju sledovat amazon a vyčkávat. Minulý týden byla deluxe verze na britském amazonu k dostání za cca 580 korun, včetně poštovného do Čech. Nyní je zpět na 50 Librách, ale dá se čekat, že zas do akce "spadne". A v případě, že deluxe edicí vyrobili moc, skončí v té slevě natrvalo :) .
Podobně jako deluxe edice Helpu před 5 lety. Už nevím, za jaký peníz se prodávala tenkrát nová, ale nakonec skončila ve výprodeji asi za 500 korun.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Ke svému předchozímu příspěvku dodávám, že titulky k filmu jsou na DVD (čili i BD) značně "osekané", spousta dialogů chybí. Oproti verzi, která je k dispozici na stránkách BBC je to opravdu slabé, nejsou tam ani písňové texty. BBC verze obsahuje (pokud bylo možno je zajistit co do srozumitelnosti) téměř veškeré dialogy - je to zřejmě tzv. verze pro neslyšící.

Onder: K tomu vydání Help!, pokud myslíš tu edici v tvrdém boxu včetně scénáře, tak za tu jsem dal něco přes 2000 Kč a to byla dovezena z Německa, takže přišla levněji než u nás. Nevím, jak staré jsou tyto informace, ale zde ji mají za 2560 http://www.audio3.cz/goods.asp?gid=1125009
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Ano, to je ono, deluxe verze s replikou scénáře!
V současné době stojí v Anglii něco kolem tisíce korun. Ale občas je ve slevě a byla dokonce za těch cca 500 korun, nepamatuji si už přesně cenu v Librách. Sledovat ceny na amazonu se vyplácí!
treu
Nováček
Nováček

Příspěvek od treu »

měl bych zaájem o ty titulky :wink:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak bohužel, z důvodu jakési technické záležitosti, kterou neumím nijak vysvětlit, sděluji všem případným zájemcům o záznam, že se ho ode mě nedočkají. Vzhledem k tomu, v jaké podobě byl film odvysílán, neočekávám, že by vás byly davy...
Try to see it my way...
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Eh, co tam...Já to chtěl, ale když jsem to viděl - říkám díky.
Obrázek
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

No jo, jednalo se mi o ten dokument. :(
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

Zdravím vospolok,

ak by mal niekto z tu prítomných záujem kúpiť/vymeniť klasické DVD "Magical Mystery Tour", nech mi napíše súkromnú správu. Bližší popis a vysvetlenie tu: viewtopic.php?f=8&p=17794#p17794
It's all in the mind, you know...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Nedá mi to... ČT Art dnes uvedla Rolling Stones v Hyde Parku z roku 2013.
Podle kvality překladu titulků bych usoudil, že se na něm podílela podobná parta jako na MMT.

Mick Jagger: "On guitar and on vocals - Keith Richards!"
titulek: "Na kytaru, a teď se soustřeďte - Keith Richards!"

(Slyšel překladatel špatně? Místo vocals asi focus nebo co?)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

To se fakt nedalo odolat, když jsem nedávno viděl BD MMT vBontonlandu za poloviční cenu (350 Kč), no nekupte to :lol: . A tak jsem dnes šel a z toho regálu ho, chudáka osamělýho, vysvobodil. Počeštěný DVD (viz zmínky v mých minulých příspěvcích) a tento originální BD jsem umístil do jiné (dvoudiskové) BD krabičky, čímž to mám komplet.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Dotaz : nevíte někdo co napsali v novinách Evening Standard v r. 1967 o tomto filmu ? V knize Paul McCartney - jeden život píšou, že komentář v oněch novinách snad ani nešlo citovat (str.149). Ten komentář však není v knize uveden. Hledal jsem v dalších knihách (např. Paul McCartney od Heralda Martina nebo Paul McCartney od Paul du Noyer) a ani v encyklopedických knihách to není uvedeno (např. Den po dni, ilustrovaná biografie). Samozřejmě jsem zkusil i google, ani ten nepomohl. Tak pokud někdo ví onen komentář v Evening Standard budu rád, když ho sem napíše.
to se vrací kolibřík
Odpovědět