Nová "Beatles" píseň.

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Nová "Beatles" píseň.

Příspěvek od ZeroCZE »

Není to sice aktuální věc, ale tady jsem toto téma ještě nezahlédl. Jak se vám líbí tato nová píseň od Beatles a rodáka z Českých Budějovic (ve kterých chce žít každý!) Davida Novotného?

https://www.youtube.com/watch?v=iQojPIxXnUI (------ tady je, již zmíněná, píseň

http://bevatles.blog.cz/1604/rozhovor-s ... sen-beates (------ zde máte rozhovor s autorem

http://www.rozhlas.cz/dvojka/dokument/_ ... s--1547640 (------ plus ještě dokument od Českého rozhlasu o celém projektu
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová "Beatles" píseň.

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Není to špatné, ale přijde mi vyloženě urážlivé takhle týt z Beatles.
Nemyslím tím hudební vliv, ale ta naprostá drzost prezentovat svůj výtvor jako novou píseň od Beatles.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Technicky velmi zdařilý projekt, který musel autorovi dát dost zabrat, ale po poslechu mě to nechalo chladným. Píseň nemá typickou beatlovskou melodii, kterou bych chtěl slyšet znovu. Zkrátka mi to nezapadá do jejich "rukopisu". Měl jsem z toho dojem jako kdysi, když se rozpadl ELO a vznikl ELO Part II. Dělali rádoby "eláckou" muziku, ale chybělo v tom to, co tomu dával Jeff Lynne. Jejich písničky byly křečovité a nezapamatovatelné. A stejně tak je to u Beatles, jejich písničky jsme si chtěli zazpívat s nimi a nebylo to pro nějakou jejich jednoduchost. Bylo v nich něco, co se nedá jednoduše popsat.
Tato píseň je opravdu jen koláž, je to hudba, je dobře zahraná a technicky kvalitní, ale chybí tomu právě to něco. Beatles zkrátka už nikdy žádní nebudou, naštěstí byli jen jednou a jediní.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Přiznám se, že jsem se o této věci dozvěděl teprve dneska. Ale už dlouho, mnoho let jsem čekal, že někoho něco takového napadne. Technika už to dávno umožňuje. Asi byli dosud lidé soudní. To zjevně D. Novotný není. Ta piplačka v počítači byla určitě kolosální, o tom žádná. Ale už tady vidím, že plánuje celé album, a že by tím chtěl ohromit i samotného Paula, a že to korunoval neuvěřitelnou větou: "Je to NOVÁ BEATLES PÍSEŇ, KTEROU JSEM VYTVOŘIL JÁ!", no aby chlapec to sebevědomí trochu nepřehnal.
Jinak vlastní píseň je velmi nevýrazná a nezapamatovatelná, určitě z ní nikomu mráz po zádech běhat nebude. Podruhé už si ji poslechnout nepotřebuji, také proč, že. Autorova věta o tom, že komu se to nelíbí, zřejmě není pravým fanouškem Brouků, je už opravdu mimo zdravý rozum.

Ještě taková úsměvná perlička. Poslouchal jsem dnes odpoledne na budějovickém rozhlasu pořad Humoriáda. Moderátor tam Petře Černocké sděloval, že právě existuje tento projekt (to jsem se o něm poprvé dozvěděl i já), trošku to popsal a co prý ona jako muzikantka na to. Její odpověď mě rozesmála. Stručně řekla: "No a co?"
A než se moderátor stačil vzpamatovat a přijít s nějakou vtipnou odpovědí, ještě dodala: "Kdyby to udělal z mých písniček, tak ho zažaluju."
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Černocká sto bodov.
Osobně nechápu, proč tomu Český rozhlas vůbec věnuje pozornost.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Než jsem se stačil zapojit, vše podstatné bylo už řečeno. Nejlépe by to asi vystihla maminka Šebková: "To muselo dát práce, a přitom taková blbost, co?"
Nějak mi z toho čiší až přílišná snaha stát se něčím jako pátým Beatlem. Mimochodem, s tím, jak se nechal zakomponovat do fotky z obalu With The Beatles, si evidentně nikdo příliš práce nedal. A napadla mě ještě jedna čistě technická otázka - jestli ty vokály opravdu postahoval z YouTube, tak ani výsledná kvalita nebude nic závratného. Můj názor je, že vynaložená energie a výsledek budou v příkrém nepoměru.
Ještě maličkost: jsem jediný, komu připadá sousloví nová Beatles píseň špatně česky?
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Jardo, nejsi jediný, já se nad tím zděsil hned. Ale pak jsem mávnul rukou, co se má člověk pořád rozčilovat nad tím, že Češi neumějí česky.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Podle mého názoru by nemělo nic s Beatles vzniknout, pokud by o tom sami nevěděli. I kdyby nějaké album vzniklo z tohoto zajímavého nápadu (nemluvím o provedení a už vůbec ne o líbivosti), nadchne to možná pár fanoušků, ale svět na to brzy zapomene. Trochu mi to připomíná ukázku na Youtube, kde dali dohromady (snad v horách na východě) nějakou píseň díky komunikaci s duší Johna. Pominuli způsob jejího vzniku, znělo mi to aspoň pravděpodobněji.
Naposledy upravil(a) timothy dne pát dub 22, 2016 7:01 pm, celkem upraveno 1 x.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Jediné, co toleruji, je způsob stvoření nových písní způsobem, jak to udělali zbylí Beatles s Jeffem Lynnem v případě Free As A Bird a Real Love. I když se také jedná o čistě studiovou práci, základem byly Johnovy demo snímky, doplněné vokály a nástroji ostatních Beatles včetně J. Lynnea a jeho velkého úsilí při sestavování finální podoby písní. A navíc se mu konečně splnil dávný sen, být aspoň chvíli jedním z Beatles. Přesto zůstal skromným a nepotřeboval do světa vytrubovat podobné sebechvály jako zmíněný chlapec Novotný. Mimochodem, TV Prima tuto událost zmínila - tuším, že před dvěma dny - ve večerních zprávách a to dost rozsáhlou reportáží.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Okurková sezóna, jinak si to nedovedu vysvětlit.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Hezké je, jak si chlapec pěstuje image introverta, neprůbojného a nesmělého mladíčka, ale se svým výtvorem se vnucuje kde to jde, hned k tomu natočil "klip", vecpal se do Českého rozhlasu, teď se dozvídám, že i na Primu a o plno dalších míst určitě nevíme.

Možná tady leckoho naštvu, ale já takhle od samého začátku koukám s podezřením na Anetu Langerovou. Také vystupuje jako absolutní nezávislačka, téměř rebelka, div ne punkerka, kašlající na jakoukoli komerci. Jako by kdysi pilně neobrážela všechny ty Do-Re-Mi či Superstáry s touho hlavně být, proboha, slavná...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Myslím si, že to ani komerčně nijak závratně úspěšné nebude. Na to ta píseň není dost chytlavá. Chlapec nafláká horu CDček a skončí to v Levných knihách za 39 Kč. Zajímalo by mě, zda a jak pořešil otázku souhlasu, který by asi měl mít, a který v případě Beatles asi nebude lacinou záležitostí. Jestli se na tohle vykašlal, dost možná to skončí úplně jinde. Nemyslím hned u soudu, ale spíš ještě před lisováním. Je to fandovský výtvor, a jedním dechem doplním, že špatný výtvor. Hudebně nic moc, rozhodně ne v duchu Beatles, jestli vokály fakt tahal z YouTube, nutně i technicky špatný, a nikde nezmínil právní otázku. Jestli ano, omlouvám se, ale Prima nepatří mezi stanice, které bych sledoval nějak hojně.
Free As A Bird a Real Love je něco diametrálně jiného. Mimochodem, já o nich pořád mluvím jako o "nových nahrávkách", a onehdá jsem se zděsil při uvědomění si, že už je jim taky 20 let :D Ale je to hudba Beatles. Jistě, je tu otázka, zda Lennon plánoval tyhle dvě písně s ostatními realizovat, a velmi pravděpodobná odpověď je, že nikoliv. Ale historicky se to takhle sešlo, Yoko jako oprávněná osoba souhlas dala. A když hrají v jedné kapele Lennon, McCartney, Harrison a Starr, navíc i s autorským podílem na jedné z písní, jak se taková skupina jmenuje? :wink:
No a Jeff Lynne? To je člověk, který mi přišel vždy naprosto v pohodě, podobně jako třeba Tom Petty. Shodou okolností oba pojilo kámošení se s Georgem, u Jeffa zřejmě velmi blízké. Samozřejmě, že si všichni museli být vědomi komerčního úspěchu, když ty nové nahrávky tvořili. Stejně tak jej zmíněná trojice mohla očekávat, když si s dalšími hrála na povedenou rodinku Wilburyových. Ale kdybychom tohle měli podsouvat všem, po první desce by už nikdo nic nenahrál.
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Free As A Bird, Real Love i (oficiálně nevydanou) Now And Then beru. Líbí se mi. Lennon by jim je asi fakt nedal, ale jsem rád, že je ostatní členové s Jeffem Lynnem takto nahráli. Někde jsem četl, že navíc při Free As A Bird tušili přítomnost Johna...
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Je to pár dnů, co David Novotný vydal poměrně rozsáhlý dokument o nahrávání jeho alba a oné písně, o které jsme tady diskutovali. Nevím, ale není trošku přehnané dělat tak dlouhý dokument, když je David pořád poměrně neznámým hudebníkem? Zde je odkaz na dokument ----> https://www.youtube.com/watch?v=_voGg-H ... votnyMusic
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Je to přehnané.
A je zbytečné o tom vůbec mluvit.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Šmarjá, on si ještě někdo vzpomíná na nějakého Davida Novotného? :shock:
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Ano. :D Jarda v dubnu prorokoval, jak Novotného CD bude díky neúspěšnosti prodáváno v Levných knihách za 39 Kč. Tak se nestalo, ale přihodilo se ještě něco "horšího". Dnes totiž Novotný vydal celé album zdarma na YouTube... Tím bych diskuzi o tomto tragikomickém hudebníkovi ukončil. :D
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Mně se líbí, jak zde ZeroCZE neustále upozorňuje na novinky v Novotného tvorbě, a nakonec napíše:
ZeroCZE píše:Tím bych diskuzi o tomto tragikomickém hudebníkovi ukončil. :D
Nechť si to každý přebere po svém.
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Ano, upozorňuji o Novotného tvorbě, protože když už jsem toto téma začal, tak bych ho rád i doplňoval o nové informace týkající se toho, co tu bylo diskutováno. Ale jak už jsem zmínil v předešlém příspěvku, tak onou informací bych to za sebe zakončil, protože všechny informace kolem tohoto tématu tu jsou a další asi nepřibudou. :-)
Odpovědět