Beatles mizí z YouTube?

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Beatles mizí z YouTube?

Příspěvek od Michal Fokt »

Všimli jste si, že z YouTube v poslední době zmizela skoro všechna videa s oficiálními písněmi Beatles? Chtěl jsem si po čase něco poslechnout (konkrétně Polythene Pam, chtěje u příslušného videa zakomentovat, že ten konec s kytarou a zrychlujícím se bubnováním mi i díky těm útržkům studiové konverzace mi vžycky připadal jako nějaká zběsilá jízda autem, kde John nejprve cosi pobaveně komentuje a směje se, aby vzápětí vykřikl „Oh look out!“, jako by ta jízda končila bouračkou), a koukám, že až na pár živáčů a tuny nablblých coverů prakticky všechna videa (krom pár kousků na oficiálním VEVO) zmizela :evil: Ostatně podobně jako před pár lety komplet Georgovo ATMP... Chápu, že hudebním vydavatelstvím bylo YouTube vždycky trnem v oku kvůli ucházejícím výdělkům, ale myslím si, že tady to v jistém smyslu berou za špatný konec. Jasně, lidi si tu hudbu můžou opatřit legálně, na placených webech atd., ale pokud o ní nebudou moct zároveň diskutovat, komentovat ji atd., tak se přesunou jinam a prachy to vydavatelstvím stejně nepřinese. :!:
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Beatles mizí z YouTube?

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

No a co? Tak každý zakletý prd v lucerně není na YouTube. Bych mohl takhle fňukat nad Dylanem.
To podstatné od Beatles tam je. Vybraná oficiální videa (k čemu tam mít stejné video nahrané sto devadesáti tisíci osmi sty třiceti dvěma lidmi?) a vedle toho třeba i neoficiální izolované stopy z některých písní.

Jinak poslední dvě souvětí mi přijdou naprosto scestná a mimo mísu. Já osobně třeba vůbec nepotřebuju YouTube, abych mohl s někým diskutovat o hudbě. Opatřím si hudbu legálně a můžu si o ní cintat kde chci a s kým chci. Existují věci jako blogy, diskusní fóra (mimochodem, do jednoho jsi napsal, a YouTube k němu nepotřebuješ), asociální síťoviny, kde se ostatně taky vyskytuješ, a podobně.
Fantazii se meze nekladou. Ale tohle byl jenom výkřik do tmy.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Kromě toho, že souhlasím s mým předřečníkem, musím ti Michale Fokte sdělit, že já zřejmě používám jiný You Tube, protože jsem si zkusil vyhledat některé písně Beatles, i tebou zmíněnou Polythene Pam a všechny se mi tam načetly a dokonce v několika exemplářích od každé. Nemám pocit, že by něco z YT mizelo a tobě doporučuji, abys nás tady nemystifikoval. Nechodím poslouchat Beatles na YT, takže nevím, co tam kdy bylo, co zmizelo a co přibylo. A pokud jde o cover verze, netvrdil bych, že jsou nablblé. Naopak, mnohdy mají velmi vysokou úroveň a mě těší, když vidím a slyším většinou mladé lidi, jak svůj postoj k Beatles umějí umělecky vyjádřit a tím jim vzdávají poctu. Do toho ovšem nezahrnuji rádoby novátorské projekty, jako je onen nedávno zveřejněný nový song od Beatles, vytvořený jedním českým "autorem". Neuvádím podrobnosti, abych mu nedělal další reklamu.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

A já souhlasím se svým pořečníkem, resp. v momentě, kdy toto píšu, už taky předřečníkem.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Taky nevím, co kdy na YouTube přibylo a ubylo. A kdyby ubylo, nějak mě to momentálně nechává chladným. A jestli někdo zůstal při poslechu hudby na úrovni YouTube, tak potěš koště. Jó, pecka do ucha a mp3 128 kbps, to je ten pravý požitek :?
Michale Fokte, udělej CTRL+C a CTRL+V a zkopíruj svoje dojmy z Polythene Pam do patřičného zdejšího tématu a máš to.
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Hmm, také jsem si to ověřoval a Polythene Pam je skutečně na youtube hned z několika zdrojů.
K dispozici je dokonce i izolovaná stopa bicích a baskytary...

Co se týče závěrečných komentářů ve skladbě. John zpívá celou skladbu liverpoolským přízvukem, který ani po odzpívání
textu neopustí a řekne: oh listen to that now, což Paula pobaví, zasměje se tomu he he a taky přízvukem přidá "oh look out, he's (here's).... Věta je useknutá tím, jak režie vypnula nahrávání, pravděpodobně proto, že se na té samé stopě blíží už předtím nahraný Paulův zpěv "she came in through the bathroom window, tak aby jej neodmazali.
Ostatně Paulovo "oh look out" bylo možná mířeno právě přímo do režie, aby zastavili nahrávání a neodmazali mu zpěv.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Onder:
:lol: :lol: :lol:
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Myslím, že si nerozumíme. Netvrdím, že chodím hudbu na YouTube poslouchat (někdy ano, ale rozhodně ne Beatles, spíš když mě zaujme nějaká písnička v TV, třeba i v reklamě a pak si ji hledám, od koho to je. Takhle jsem třeba objevil I'm alive od Johnyho Thundera). V případě Beatles ji spíš chodím komentovat. Resp. chodil jsem. Mimochodem, zkusil jsem se na YT přihlásit pod svým účtem, doufaje, že se situace změní, ale pořád mi to na zadání "Polythene Pam" háže: 1) cover, 2) verzi ze hry Rock band, 3) verzi z Let it be sessions, pak dalších několik coverů (přiznávám, covery obecně rád nemám), dokonce od Bee Gees. A taky verze s izolovanými bubny, baskytarou atd. Originál ne. A na Vevo je jen pár videí k písničkám, pro které skutečně v té době vznikly videoklipy. Taková ta videa, která vytvořili amatéři a jsou tam třeba různě naskládané fotky, nebo jen obal desky, tak ta se někam vytratila. I taková, kde byly třeba písně z celého alba.

Jardo Babele, to o té Mp3 je ironie? Já vím, jsou sběratelé, co to poslouchají z vinylů, ale zkus si třeba ATMP na vynilu vzít na kolo :D
Jinak Vašku, jak víš kde se vyskytuju? :D
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak jistě, že to byla jistá dávka ironie, nicméně není třeba, aby sis ji bral osobně. Všimni si například, že oslovení Tvé osoby je až za touto ironickou poznámkou :wink:
Proti použití mp3 tak, jak píšeš, nelze z technického hlediska nic namítat, ovšem mohli bychom o něm velmi dlouho diskutovat z hlediska mého zaměstnání a tedy bezpečnosti vůbec. Jestli máš uši zacpané na silnici, tak Ti přeju hodně štěstí a tím pádem dlouhá léta života. Nicméně ani na cyklostezce není toto počínání zcela bez rizika, byť je tam to riziko poněkud nižší. A tak jako v každém pohybu, který řádově překračuje rychlost ostré chůze, i tady platí, že zodpovědnost nemá člověk jen za sebe, ale i za ty, kteří provozují totéž v jeho momentálním okolí.
Obecně, jako vedlejší nebo příležitostný zdroj poslouchané hudby jsou empétrojky akceptovatelné (snad bych se jen přimlouval za trochu větší rozlišení, než jsem uvedl). Průšvih je, pokud jsou zdrojem výhradním, a tak to bohužel u mnoha lidí je. Vůbec teď neřeším otázku autorských práv, ostatně kdo sis nestáhl, hoď kamenem, ale čistě otázku kvality poslechu. Pokud někomu vyhovuje zvuk jak z kovové trubky, tak asi nemá uši.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

MF:
Nevím, jestli sis toho všiml, ale třeba FB občas nabízí "lidi, které možná znáte".
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

j.babel píše:Proti použití mp3 tak, jak píšeš, nelze z technického hlediska nic namítat, ovšem mohli bychom o něm velmi dlouho diskutovat z hlediska mého zaměstnání a tedy bezpečnosti vůbec. Jestli máš uši zacpané na silnici, tak Ti přeju hodně štěstí a tím pádem dlouhá léta života. Nicméně ani na cyklostezce není toto počínání zcela bez rizika, byť je tam to riziko poněkud nižší. A tak jako v každém pohybu, který řádově překračuje rychlost ostré chůze, i tady platí, že zodpovědnost nemá člověk jen za sebe, ale i za ty, kteří provozují totéž v jeho momentálním okolí.
Popravdě, nějak si nevzpomínám, kde děláš, snad ne u policie? :) Já si to na kole do ucha samozřejmě nepouštím na plný koule, pořád přes to slyším i okolí. Ale hezky se při takovém podkresu (třeba I'd have you anytime nebo hudba z Přeletu nad kukaččím hnízdem) jede, člověk se uvolní, a dýl vydrží jet... :)
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

OHNOTHIMAGEN píše:MF:
Nevím, jestli sis toho všiml, ale třeba FB občas nabízí "lidi, které možná znáte".
Jasně že všiml, ale třeba Tebe mi to nikdá nenabídlo :) Nebo jsem si nevšim, už hodně dlouho jsem ty tyhle věci nekoukal, já si málokdy někoho přidávám sám od sebe, spíš když někdo pošle žádost mně :D Akorát si říkám, co to že se tam vyskytuješ, když o soc. sítích tak nelichotivě mluvíš :)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Popravdě, nějak si nevzpomínám, kde děláš, snad ne u policie?
Ne, na záchrance.
Try to see it my way...
Odpovědět