Rozhovor s Antonínem Matznerem

diskusní fórum o skupině Beatles
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozhovor s Antonínem Matznerem

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Mně to taky nedá.
ELO je skvělá kapela a jsem rád, že od ní mám skoro všechno. A taky se mi toho hóódně moc líbí. Ať už jde o začátek, kdy byl v kapele ještě Roy Wood a jeho příspěvky s vražednými smyčci byly docela v kontrastu s tím, co psal Lynne, nebo zlatou éru (podle mě) do alba A New World Record včetně, kterou pak totálně ještě zválcovaly Out of the Blue a trochu popovější Discovery. Alba do roku 1979 včetně žeru bez výjimky celá.
Moc jsem nepřišel na chuť Time, tam se mi líbí jen pár věcí, jež mě tak nějak oslovují. Balance of Power taky povětšinou vynechávám. Zato Secret Messages jsou skvělé celé a dodnes mě mrzí, že Lynne se vykašlal na svůj prapůvodní dvojalbový koncept. Vynechané písničky jsem slyšel a přijdou mi úplně v pohodě.
Zoom je opravdu spíš sólový Jeff, ale nedám na něj dopustit.

Nezaložíme vlákno o ELO?
(Nejen o ELO. Určitě by se tu dalo povídat i o beatlesovských souputnících - napadají mě třeba Stones, Kinks, Hollies... Dylana už jsme někde nakousli dříve, jestli se nepletu. - Jo, ve vlákně o Wilburys. Tam by se možná dala tahle ELOmánie přesunout. :wink: )
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Já jsem pro založení extra vlákna o ELO i vlákna o dalších kapelách 60. let - Dave Clark 5, Kinks, Hollies, Herman's Hermits, Stones, Gerry & The Pacemakers, Dave Dee..., Tremeloes, ale i Bee Gees atd. - tyhle všechny a další ze 60. let klidně do jednoho vlákna. Je zvláštní, jaké kapely hrály v 60. letech a jaké je vystřídaly v další dekádě. Pro mě osobně toho moc v 70. a dalších letech nebylo ve srovnání s tím, co se vyrojilo v 60. letech. Přicházely kapely s hard a jinými tvrdými přívlastky pro rock (ty šly mimo mě), vznikaly nebo se o vyslyšení hlásily další styly jako Pink Floyd, Alan Parsons Project, Chicago, Blood, Sweat & Tears - to byly ty, které mě osobně chytly, ale když jsem prvně zaslechl ELO (A New World Record), byl jsem v šoku. Byli tu zpátky Beatles! Moje žena, přestože milovala také Beatles, takže je do detailu znala, mi uvěřila, že se dali znovu dohromady a slyšela tam také Paula i Johna, jako já. Když jsem mnohem později někde četl, že Lennon měl prohlásit něco v tom smyslu, že kdyby se Beatles nerozpadli, dělali by právě takovouhle muziku, tak se jen potvrdil můj shodný dojem. A Jeff mnohokrát litoval, že je mladší a tím pádem neměl ani teoretickou šanci stát se jedním z Beatles. Litoval tak dlouho, až se mu jeho sen splnil a stal se alespoň jejich kamarádem a spolupracovníkem.
A nesmím zapomenout i na moje dobré dojmy z mně tehdy neznámé kapely Queen, jejichž deska Noc v opeře se mi nějak dostala do rukou a já jsem prohlašoval, že Mercury musí být tvor z vesmíru, protože na té desce byla neslýchaná muzika, se zpěvem nad pozemské možnosti. Ne všechny desky Queen se mi ale líbily, nejraději jsem měl nahrávky z okolí let kolem A Night At The Opera. Další desky už byly spíš dobré řemeslo, ale věhlasu Opery už nedosáhly. Zlatá Bohemian Rhapsody!
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jsem velice rád, že Ohnothimagen napsal, že si nedokáže představit Madonnu s kytarou jak někde zpívá. Očividně neviděl koncerty na DVD z r.2006 a 2008 (skvěle s kytarou v ruce hraje živě I´m a Sinner nebo i dokáže s rockovou kytarou rozjet svůj hit Ray of Light). Ty její tanečníci dodávají okům skvělou show. Vlastně myslím, že Madonna je jediná zpěačka, která se aktivně stará i o muziku (viz. ta kytara) a není tedy jen pouhá zpěvačka. Opravdu si nevzpomínám že by Mamas a Papas nebo Spice Girls, Britney atd. i hrály na nástroje. Snad jen Coors ještě hrají na nástroje. V těch dalších kapelách jako ABBA nebo Aqua a Cardigans hudební nástroje obstarávají mužští členové kapely, kde hlavní vokalistkou je žena/ženy, nicméně jen zpívají. Tak snad i proto mě Madonna přesvědčila, že umí. K tomu, že ELO koncerty (Jeff Lynne) jsou trochu studené, tak určitě nejsou tak hektické a pódiově proměnné jako koncerty Madonny. Ono koukat na Jeffa Lynneho jak na koncertu stojí při zpívání prakticky nehnutě a kdy přes ty jeho černý brýle ani nevidíme co si o koncertu či divácích myslí. Ale muziku tu mají skvělou, ale od koncertu bych očekával prostě show. Já se připojuji k tomu, že ELO mají smysl jen když je jejich součástí Jeff Lynne. Z jejich alb mám např. Balance of Power, The Very Best of, Live, Alone in Universe (se všemi bonusy, prostě základní verze nestačí), Zoom (stará i nová verze, proto se mě docela dotýká zdejší dojem, že nemám rád ELO, když zdejší příznivci mají Zoom jen z původního vydání, já jdu dál a prostě jsem se ani s nákupem DVD Zoom tour nespokojil a rád jsem si ještě shlédl ELO-Storytellers též z období Zoom), vč. sólových alb Jeffa Lynna (Armchair Theatre, Long Wave)a Traveling Wilburys a nesmím zapomenout na Time Takes Time, Cloud Nine, Brainwahed, Flaming Pie a samozřejmě Anthology. Z toho je zřejmé, že jsem se o Jeffovi (a ELO) dozvěděl skrze Beatles.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Parku, máš pravdu. Neviděl. Madonna je mi natolik volná, že se o ni prostě programově nezajímám.
Park píše:Vlastně myslím, že Madonna je jediná zpěačka, která se aktivně stará i o muziku (viz. ta kytara) a není tedy jen pouhá zpěvačka.
Já už nevím, jak tohle slušně okomentovat.
Joan Baez, Suzi Quatro, Lita Ford, Joan Jett, Joni Mitchell, Courtney Love, PJ Harvey, Bonnie Raitt, Carole King, skupina Zepparella, Chrissie Hynde, Melissa Etheridge, Norah Jones, Sheryl Crow, Alanis Morissette, Björk, Ann Wilson... ale pochybuju, že ti ta jména (některá už tu zazněla) vůbec něco říkají. Ty dámy umějí zpívat a - světe, div se - taky i na něco hrají! A nejmenujou se Madonna.

https://www.youtube.com/watch?v=Kjsx8RxjtdA
Jo, tak tohle je něco! To je kytaristka jak víno, jen co je pravda! :lol:
Navíc, jestli sis nevšiml, psal jsem, že si půjde s kytarou někam stoupnout sama. Tedy odzpívá a odehraje sama za sebe. To evidentně neumí. Vždycky musí mít kolem sebe poskoky, kteří odvádějí pozornost.

No a co, že Jeff nosí tmavé brýle? Je to jeho image. (Navíc nemá moc pěkné oči, to je taky pravda.) Co vínové brýle Roye Orbisona, ty ti nevadily? Johnovy lennonky? Marleyovy dready? Ringovy prsteny?
Kdo máš dlouhý vlas, nechoď mezi nás?
Podle toho, jak vypadají, soudil lidi třeba i Pol Pot a jeho nohsledi. Nosíš brýle, jsi tedy intelektuál - zlikvidovat. Je mi z toho špatně.
Naposledy upravil(a) OHNOTHIMAGEN dne čtv kvě 05, 2016 8:27 pm, celkem upraveno 2 x.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Z těch výše uvedených mám vztah jen k Chrissie Hynde (tj. Pretenders). Její nové album Stockholm na oficiálním CD(natočené opravdu v hlavním městě Švédska jak ukazují dokumentární záběry) mi dokonce porouchalo přehrávač CD/DVD za nějakých 5 000 a já abych o to album nepřišel, vzal jsem šroubovák a situace je teď následující, CD se zachovalo, přehrávač ne. Před několika měsíci jsem se v jednom bazaru dozvěděl, že mají DVD s videoklipy Pretenders tak jsem tam šel a řekl na netu píšete, že byste tu měli mít DVD Pretenders. Oni řekli, že se kouknou a ať přijdu zítra. Další den jsem tam opravdu byl, opět marně, že prý kdybych jim dal svůj telefon tak by mi zavolali, ale já už se nechtěl znovu a znovu vracet. Tak jsem si musel sám sestavit jejich videoklipy a že to dalo hodně dlouhou práci. Protože desky Pretenders se u nás moc do distribuční sítě nedávají, tak jsem se musel spokojit ohledně hudby se skvělou výběrovkou The Singles a malým CD boxíkem 5ti základních jejich alb. Jedno album (Packed) jsem sehnal na LP. Později ještě jedno méně zdařilé album na CD. Tak jsem vždy píseň po písni hledal zda existuje video k písni, song za songem, pak pomocí wikipedie i další skladby z alb co jsem nesehnal, aby ta videokompletace byla úplná, no nebudu napínat, z jednoho DVD se to rozrostlo na 2 DVD (a to jsem tam nedával ani její hereckou scénu z Friends). Práce na těch 2 DVD trvaly asi měsíc a měli být určeny jako dárek. U Pretenders bych rád zmínil i nákup originální verzi CD jejich debutu Pretenders ve zlatém provedení na CD za neuvěřitelných 800 kč, ale co jsem měl dělat, když bylo napsáno, že se jedná o původní mix pro teprve chystaný konečný mix (u druhé skladby chybí zvuk telefonu, no prostě krása). Její skladby (Chrissie Hynde) jsou docela fajn, takové moderní, rockové, drzé, no prostě je to ono. Hlavně hity Bress in Pocket a Hymn To Her vč. klipů k nim udělaných, můj kámoš zase rád Back on the Chain Gang a to se mi podařilo vyštrahat i jeden klip, který byl docela někde úplně jinde umístěný a přitom je to jedna z nejpovedenějších skladeb 2000 miles, opravdu tam mají santa oblečky, tak jsem ho hodil na druhý disk. Jinak úvod skladby (ke které byl též natočen klip) Thin Line Between Love and Hate je až moc podobný Hej Jude. Asi všichni známe duet Chrissie a UB40 I Go You Babe (je pouze na kompilaci The Singles) a proto nebudu se světově známým a dobrým koncertním klipem obtěžovávat, jen jsem to chtěl k tomu připsat. Chrissie nedávno také napsala svou autobiografii ale u nás se zatím neprodává.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

:arrow: Park: Jeff Lynne je natolik skromný, že ani za jeho černými brýlemi (ony ale nejsou černé, to sám dobře víš) nemám dojem, že by je nosil proto, aby si mohl něco myslet nebo nemyslet o publiku. A protože takový ELO není žádný orchestřík, ale pořádný ansámbl, tak je soustředěn na svůj výkon a nemá temné svědomí z toho, že se nepitvoří a neposkakuje po jevišti. To za něj ostatně dělá kapela, pokud jsi viděl zmiňovaný koncert v Hyde Parku, anebo jiný z posledních let či měsíců. Navíc je to opravdový kumštýř a soustřeďuje se plně na svůj výkon, což v jeho letech asi už nebude žádná sranda. (Faktem je, že show se dá dělat i ve vyšším věku a umí ho dělat i špičkoví muzikanti, třeba James Pankow a ostatní v kapele Chicago na skvělém koncertu v roce 2012). A když vidím Zoom koncert, stačí mi to, jak tam bubeník při Mr. Blue Sky mlátí do minimaxu, Richard Tandy ve stejné skladbě nažhaví vocoder a jakou nenápadně super show dělají obě cellistky, stačí, když na sebe jen mrknou. A na všech koncertech hrají Turn To Stone při které se obecenstvo těší na tu rychle zpívanou část a na konci ji odmění potleskem. Tuhle show si zase užívám já.
A co třeba dědečkové Beach Boys na koncertě ke svému 50. výročí také v roce 2012? Je to o show nebo o muzice?
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Jdu si pustit Idle Race :D
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Zrovna jsem o nich chtěl psát :lol:
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Beaver: chceš slyšet pravdivý fór? Tak tady je. V okamžiku, kdy se tvůj text o Mr. Blue Sky a Turn to Stone ze Zoom Tour objevil na forum tak mi ty skladby právě dohrávaly coby pozadí na DVD Zoom Tour. Holt telepatie. Souhlasím, že ta rychlezpívající část Turn to Sone je hodně dobrá, diváci ji (myslím, že jako jedinou) hodně vytleskali.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Holt, síla myšlenky. :D
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

To je kytaristka jak víno, jen co je pravda!
Taky váhám, jestli tu kytaru nedrží jen tak pro parádu.
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

...se nám to od toho Matznera nějak čím dál víc vzdaluje, ne? Koukám, že najednou se tu píše o Madonně. Ale ejhle, ono i to se členy Beatles (s Matznerem ovšem moc ne) překvapivě souvisí. Divím, se, že tu zatím nikdo nezmínil TOHLE, já to zachytil koncem roku na Českém rozhlase a pak to úplně pustil z hlavy, teď jste mi to tu připomněli.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Antonín Matzner zemřel.
Odpovědět