The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

diskusní fórum o skupině Beatles
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Re: The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

Příspěvek od EskiMO »

V kine som film zmeškal, tak teraz sa obzerám po DVD a chcel by som poprosiť o radu.

Na nemeckom Amazone vidím nejakú 2-DVD Special Edition:
https://www.amazon.de/Beatles-Eight-Tou ... 8&qid=&sr=

a tiež dve 1-DVD Edition:
https://www.amazon.de/Beatles-Eight-Day ... 8&qid=&sr=
https://www.amazon.de/beatles-eight-day ... 8&qid=&sr=

zatiaľ čo na britskom Amazone vidím len 1-DVD Edition:
https://www.amazon.co.uk/Beatles-Eight- ... B01LTHLQ00

Okrem toho tá 1-DVD verzia uvádza "Run Time" 138 minút (UK Amazon) resp. "Spieldauer" 115 minút (DE Amazon) a 2-DVD verzia uvádza 96 minút.

A teraz "Babo raď!" - viete niekto aký je medzi nimi rozdiel a ktorú z nich sa skôr oplatí kúpiť? (teda okrem takých nepodstatností ako sú nemecké titulky a pod.)

Čo je na tom druhom bonusovom disku?
It's all in the mind, you know...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Informace na Amazonech se docela rozcházejí, pokud jde o korektní časové údaje. O tom ti určitě napíše Park, až sem zavítá, protože on dvoudiskovou DVD verzi má. Já budu mluvit o blu ray verzi, kde oba disky jsou přibližně ve stejné délce, čili 106 min., což je skutečnost, jak ji vidím při přehrávání, když použiju tlačítko info. Je třeba si uvědomit, že filmy na BD vždycky trvají o pár minut déle (čili jsou nepatrně pomalejší) oproti DVD - je to technický aspekt, který zde nebudu rozebírat.
O druhém disku se zmiňuji v předchozím příspěvku. Není to klasický disk s bonusy, jak jsme zvyklí u filmů. Tento 2. disk vlastně rozšiřuje informace z filmu na 1. disku a také je proveden podobným způsobem. Najdeš tam i celé písně z různých koncertů. Je jich 5. Podrobněji to popisuje Park ve svém příspěvku a pokud jsi ho četl, nevím, co ti na tom není jasné. Jednoznačně ale zapomeň na nějakou jednodiskovou edici a piď se po dvoudiskové.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Protože jsem byl vyzván, abych se ještě jednou vrátil k 2 DVD Eight Days a Week, činím tak a odpovídám na výše zmíněné otázky ohledně tohoto filmu. První DVD s hlavním filmem trvá 106 minut (osobně zkontrolováno na čitadle přehrávače) na obalu je uvedeno 102 minut. Druhý DVD disk není možno zadat ve smyslu celkové délky, ale čas jednotlivých bonusů odpovídá, takže těch 100 minut to bude. Jinak též doporučuji 2 diskovou edici, neboť jedno při vědomí, že existují dvě, by mě nestačilo. Kdybych při koupi věděl, že na BD jsou anglické titulky určitě bych bral 2 BD verzi, ale v obchodě jsem narazil jen na 2 DVD edici (žádnou jednodiskovou jsem neviděl). Ve svém předchozím článku jsem uvedl že 2 DVD obsahuje norské titulky, pro přesnost jsou to nizozemské (holandské) titulky. Ale jen kvůli anglickým titulkům si tento (pro mě spíše slabý) dokument znovu pořizovat nebudu. Též jsem napsal, že mi nefunguje zvuk u bonusu Beatles Live 1963-1965, už funguje.
to se vrací kolibřík
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

Beaver & Park: Vrelá vďaka obom - už v tom mám jasnejšie. Jednodiskovú verziu týmto zavrhujem a budem už analyzovať len dvojdiskové. Podrobným štúdiom sprievodných obrázkov lupou na nemeckom a britskom Amazone som zistil, že nemecká 2-DVD verzia, zdá sa, je dodávaná s nemeckým bookletom :-( čo považujem za (síce nie zásadnú ale predsa len) nevýhodu. Takže som naklonený kúpiť 2-DVD z amazon.co.uk ( toto by mala byť ona https://www.amazon.co.uk/Beatles-Eight- ... ays+a+week ), hoci amazon.de mám radšej (obvykle to vyjde lacnejšie a dodanie je rýchlejšie).

Ešte by som mal 2 podotázky:
1. Kde ste tú 2-DVD / 2-BluRay kupovali vy a aká bola cena? (jestli to není vojenské tajemství) :)
2. Je nejaký rozdiel, čo sa týka obsahu, medzi 2-DVD a 2-BluRay? (rozdiely v cene ani technickej kvalite ma nezaujímajú a čo sa týka titulkov, tak britský Amazon sľubuje "Subtitles For The Hearing Impaired: English" a dokonca aj amazon.de má napísané "Untertitel: Deutsch, Englisch")
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Na otázku č. 1 sis již vlastně odpověděl sám. Kupuj tam, kde ti to připadá výhodnější (německý buklet by pro mě byl překážkou), čili německou edici bych vyřadil z uvažování a zbývá ti britský Amazon.
2. Rozdíl žádný v edicích DVD/BD nebude co do obsahu - jde o ucelené dílo a nikdo nemá zájem něco upravovat. Rozdílné bude podle mě pouze menu a pak samozřejmě kvalita HD částí filmu. Staré záběry by mohly být na DVD o něco horší. Porovnával jsem BD a DVD Magical Mystery Tour a tam je dokonce rozdíl propastný. Osobně bych šel do BD, pokud na to máš vybavení. DVD už dnes moc nefrčí.
Rychlost dodání je trochu diskutabilní: zatímco se zde bavíme o tom, co je lepší atd., mohla být tvoje objednávka v Amazonu již zpracovávaná, případně zboží již na cestě. Teď už zrácíš čas zbytečnými obavami. Obchod sis vyhledal, rozhodni se a objednávej.
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

EskiMO píše: 1. Kde ste tú 2-DVD / 2-BluRay kupovali vy a aká bola cena? (jestli to není vojenské tajemství) :)
Tady je to mají za velmi příjemnou cenu. Asi to objednám zde.
http://www.musicrecords.cz/catalogue/hu ... -2blu-ray/
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

Tak nakoniec som si objednal 2-DVD verziu z britského Amazonu a pribalil si k tomu aj 2-DVD "Living In The Material World" Martina Scorseseho, aby som to mal v rámci jedného poštovného :) Ďakujem všetkým ochotným poradcom, ktorí mi pomohli zorientovať sa!
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

EskiMO píše:...pribalil si k tomu aj 2-DVD "Living In The Material World" Martina Scorseseho...
A přitom u nás vyšla tato edice s plnou českou podporou. :wink:
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Dobrá zpráva pro ty co chtějí mít film Beatles s českými titulky. Na konec března 2018 se chystá k vydání DVD The Beatles : Eight Days a Week - The Touring Years Neznámý příběh známé kapely- s českými titulky !!! Cena DVD napovídá, že se bude jednat o holý film (1 DVD) bez bonusového disku, který byl v původní zahraniční verzi. I tak je se na co těšit. :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Mě jen udivuje, že nevydají pořádnou Blu Ray edici s oběma disky. DVD, navíc okleštěné, si mohou vetknout za klobouk.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

No jo, tak za dvě stě šede, co by člověk chtěl, že jo. Před lety by takové DVD stálo klidně tisícovku. Třeba to časem budou mít Levné knihy za čtvrtinu ceny, jako to bylo s Perným dnem :-) To bych do toho šel. Takhle to rád oželím.
Stejně se zážitku z kina nic nevyrovná. Tím spíš s rodinnou televizí o úhlopříčce 81 cm a bez jakékoli zvukové aparatury. :-D Několikametrové plátno a hromada výkonných repráků kolem dokola vyvolávají iluzi koncertů nejlépe, o tom asi sporu nebude.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Dobrá dostupnost a nízká cena umožnily pořízení DVD Eight Days a Week s českými titulky. Musím pochválit překladatele. Titulky věrně odpovídají tomu co je řečeno na obrazovce. A přitom se nejedná o doslovný otrocký překlad a žádné chyby v překladu či pravodpisu jsem si nevšiml, to jen zvyšuje vysokou úroveň českého vydání. Znovu jsem se rád na tento film podíval a vychutnal si ty méně známé koncertní záběry - většinou točené ručními kamerami - např. barevné záběry z Candlestick Parku a I´ve Got A Feeling z jiných kamer, než jsme viděli ve filmu Let It Be. Též musím pochválit nově natočené záběry interview s Paulem a Ringem. Z archivních záběrů promluví i George a hodně velké překvapení byly interview s Johnem- neboť tyhle záběry ze 70. jsem dosud neviděl. A ač záběry různých technických zařízení-rádio, studio, nahrávané pásky - jsou mimo koncertní tématiku- docela se do filmu hodily. Snad jen ta kapitola o černých a bílých návštěvnících koncertu mohla být vypuštěna, stejně tak Whoopi Goldbergová, která prostě konstatovala, že ji matka sehnala lístky na koncert. Jedinou výtku musím dát, že české vydání neobsahuje bonusový disk, který si musíme pustit z originálního vydání. Ale moc filmů s Beatles a českou jazykovou podporou není, tak přimhouříme oči a 4 hvězdy z 5 si zaslouží. Nesrovnával jsem jestli český disk odpovídá původnímu anglickému disku, ale asi jo, nemám čas kontrolovat záběr po záběru, ale čas odpovídá.
to se vrací kolibřík
Odpovědět