Beatles skrz naskrz

diskusní fórum o skupině Beatles
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Beatles skrz naskrz

Příspěvek od ZeroCZE »

Ano, je to tak. Vyšla u nás nová kniha o Broucích! Bohužel, je limitovaná... Co na ní říkáte? A plánujete si ji pořídit? http://www.knihyomega.cz/eshop-looking- ... -book.html
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: Beatles skrz naskrz

Příspěvek od Beaver »

Včera jsem tu viewtopic.php?f=1&t=969&start=60 o tom již informoval. Na knihu jsem se dnes ptal, ale ještě nikde není skladem. Uvažuji o její koupi. Bude stát 1000 Kč. Kniha neobsahuje pouze fotografie, ale je tam i dost co číst. A co je důležité, je v češtině. Ve světě vyšla před rokem. Na netu lze najít i pár úvodních stránek knihy.
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Beaver píše:Včera jsem tu viewtopic.php?f=1&t=969&start=60 o tom již informoval. Na knihu jsem se dnes ptal, ale ještě nikde není skladem. Uvažuji o její koupi. Bude stát 1000 Kč. Kniha neobsahuje pouze fotografie, ale je tam i dost co číst. A co je důležité, je v češtině. Ve světě vyšla před rokem. Na netu lze najít i pár úvodních stránek knihy.
https://www.knihydobrovsky.cz/looking-t ... ook-662329 Zde píší, že je 5 kusů skladem.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Byl jsem u nás ve třech knihkupectvích a všude mi řekli totéž (před tím se dívali někam na web distributora). Jelikož je zítra svátek, bude termín dodávek posunut na čtvrtek až pátek. Náklad 3000 kusů je, myslím, dostatečný na to, aby knihu bylo možno koupit bez nějakého šílení. Podle toho, jak na mě v prodejnách koukali překvapeně než začali hledat v počítačích, bylo zřejmé, že jsem první, od koho tento název knihy slyší. Je smutné, že zákazník musí informovat prodejce o tom, co budou prodávat. :lol:
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

V Brně ji mají asi v 10 obchodech. A u Kosmase ji pořídíte za 799 kaček!
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Mam ji doma jiz pres rok (koupil jsem okamzite 1. anglicke vydani pod nazvem Beatles: Looking Through You) a muzu vrele doporucit!!!
Zajimaly mne hlavne fotky z nahravacich frekvenci a je zajimave, ze oproti jejich puvodni publikaci v Beatles Monthly byly upresneny data porizeni fotografii.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

@ZeroCZE: e-shop Knihy Dobrovský patří přímo vydavatelství Omega, proto mohou mít knihy skladem už nyní.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Dnes jsem knihu koupil v knihkupectví Dobrovský v liberecké Plaze. Jinde ji nemají, je prý objednaná. V Plaze jich měli hned několik. Kniha je zasunutá do šubru z tvrdého kartónu, kde je také kopie originálního vydání The Beatles Book kalendáře pro rok 1964. Kniha má rozměry téměř jako The Beatles Anthology, pouze je o polovičku tenší.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

V knihkupectví jsem zběžně prolistoval, na netu jsem si prohlédl pár skenů.

Nad češtinou by opět jeden zaplakal.
Nad překladem vlastně taky.

Na str. 8 jsem nepochopil informaci o tom, že na konci roku 1963 začala popularita Beatles pokulhávat (!). She Loves You prý na konci listopadu 1963 spadla na dva týdny na vedlejší pozici.
Ve skutečnosti She Loves You vévodila britskému žebříčku čtyři týdny v září a pak se na první pozici znovu dostala právě na onom konci listopadu, přičemž hned potom ji vystřídala novinková I Want to Hold Your Hand.

"... odvysílala BBC pořad "Den v Life". ..." - co to je?
Beatles nefotografoval John Kerry, ale John Kelley.

Ono když jsem viděl, kdo prováděl odbornou redakci... :roll:
Takže já si radši obstarám originál.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Nebyl to ani John Kelley, ale John Kelly. Ten pro White Album nafotil jejich barevné portréty. V českém překladu je ale skutečně uveden John Kerry. Zde je snímek z anglického originálu knihy:
Kelly.jpg
Kelly.jpg (91.14 KiB) Zobrazeno 8364 x
Dále přidávám snímek odstavce z originálu, který se týká umístění She Loves You v hitparádě. Nemyslím si, že překlad je v našem vydání chybný:
Chart.jpg
Chart.jpg (111.38 KiB) Zobrazeno 8364 x
Pro srovnání viz několik stran originálu zde: https://books.google.cz/books?id=AboSCg ... &q&f=false

(Smazán nevhodný text. Beavers.)
Naposledy upravil(a) Beaver dne pát zář 30, 2016 6:14 pm, celkem upraveno 1 x.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Překlad je teda fakt šilenej. Přeložit ve zmíněné větě "staggering" jako "pokulhávat" a překroutit to tak do úplně opačného významu, to je teda pořádnej kus diletantství. A to je teprve strana 8, hádám, že takovejch překladatelskejch perel tam bude pravděpodobě víc.
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Pokud jste četli nebo prolistovali bichli Encyklopedie Beatles od Billa Harryho, tak jste se také museli pokochat spoustou nepřesností, faktických chyb a hrozného překladu. Bohužel všechny tyhle horkou nití šité edice se dějí bez přítomnosti jakéhokoliv hudebního odborníka na danou kapelu či osobnost. Hlavně z lidí vytřískat co nejvíc.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Onder píše:Přeložit ve zmíněné větě "staggering" jako "pokulhávat" a překroutit to tak do úplně opačného významu, to je teda pořádnej kus diletantství.
To tedy musím uznat, že toto jsem přehlédl a tvoje poznámka je na místě, vzhledem k tomu, že zde to je ve významu "závratná, úchvatná, omračující...". Ale raději už to nebudu v dalších částech knihy pitvat a budu se spíš kochat těmi fotkami, které vypadají opravdu pěkně ve srovnání s originálními časopisy The Beatles Book, kde jsou sice také pěkně ostré, ale tehdejší tisk, ať sebelepší, byl složen z poměrně velkých bodů, které jsou při pohledu zblízka patrné. A to jsem si říkal, jak kvalitní výtisk s fotkami mám. Porovnával jsem i záběry, které jsou jak v knize, tak v časopise. V knize jsou mnohdy snímky celé a neořezané. Vlastním jeden výtisk z roku 1966 z Paperback Writer Session.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

verjan2 píše:Bohužel všechny tyhle horkou nití šité edice se dějí bez přítomnosti jakéhokoliv hudebního odborníka na danou kapelu či osobnost.
Ale vždyť tady odborný dohled provedlo vedení tuzemského fanklubu (dokonce včetně nezbytného uvedení funkcí :lol: ) a jeden z v zahraničí žijících členů. :P
U Encyklopedie... tehdy jsem tam našel takových chyb faktických i pravopisných a překladatelských děsů, že jeden známý napsal vztekle do Volvoxu a žádal okamžité vydání opravenky. Samozřejmě se naň...

Ale co. Když jsem si na konci roku 2011 pořídil českou mutaci knihy Rolling Stones - 50 let, močil jsem smíchy maggi v kostkách.
Jedna z fotografií zachycuje Babu Jaggu s foukací harmonikou (u bluesové foukačky se používá též výrazu „harp“) u úst. Věřte svým očím, nebo ne; jak psáno, tak čtu: „Mick Jagger drnkal při koncertě občas na harfu. Keith Richards často dával najevo svůj obdiv vůči Jaggerově mistrovské hře na tento nástroj.“ :lol: :lol: :lol:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Třeba je to něco, cos doteď netušil... a místo toho, abys poděkoval za novou informaci... :lol:
Try to see it my way...
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

OHNOTHIMAGEN píše:Ale vždyť tady odborný dohled provedlo vedení tuzemského fanklubu (dokonce včetně nezbytného uvedení funkcí :lol: ) a jeden z v zahraničí žijících členů.
A co teprve taková hláška, že, cituji "I Am the Walrus je skvost Bílého dvojalba", kterou si dovolil vyplodit Vojtěch Lindaur!! ve speciálním vydání Reflexu věnovanému Johnu Lennonovi z roku 2010. To opravdu vypadá, že tyhle publikace možná vznikají pod dohledem odborníků, ale zřejmě s absencí jakéhokoliv redigování.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Lindaurovi jsem tenkrát napsal dost ostrý mail, kde jsem mu vyčetl všechny chyby, kterých se v článku dopustil. Na téměř každou výtku reagoval, na tuhle takto: "ostuda, pitomost, psal jsem dva týdny až patnáct hodin denně. Nebo si vážně myslíte, že nevím, z kterého alba je Mrož?!".

Jenže o něm jsem bohužel už dávno ztratil iluze. Říkám bohužel, protože Rock & Pop pod jeho vedením byl v 90. letech velice solidní časopis.
Ono VL občas stačí poslouchat v Beatové klenotnici na Radiu Beat. Tam už napovídal takových nesmyslů, že by vydaly na knihu Co se v rockové hudbě určitě nestalo, a pokud se to stalo, tak jindy.
Že Taxmana napsali Lennon s McCartneym, že The Long and Winding Road je na Abbey Road, že bratři Gibbové jsou Australani, že Dylanovo album Blonde on Blonde letos slaví čtyřicet let od svého vydání, že se McCartney s Lennonem setkali na církevní slavnosti v roce 1955, že The Nice hráli podobně jako Cream nebo Jimi Hendrix Experience v triu, že Troggs se proslavili hitem Wild Thing, který zpívá hlavní zpěvák kapely Chip Taylor... v knize Bigbít jako autora Little Red Rooster uvedl Jaggera a Richardse, v jiné zase uvádí, že Joplince bylo v roce 1967 dvacet let...
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

No paráda. Díky za přehled!
Ještě o prázdninách jsem psal do redakce nového časopisu Rock & All (jinak krávovina, aby u nás vycházely dva obsahově totožné hudební časopisy), že mají v každém dalším čísle spoustu chyb a nepřesností, a naposledy mě dojal fakt, že Sgt. Pepper je dvojalbum...Na to mi bylo zodpovězeno, že děkují za upozornění a že je těší zejména to, že mají čtenáře, kteří jim věnují tak důkladnou pozornost.
K čemu to ale je? Už jsem na to rezignoval...Akorát mě mrzí, že jsem si to na rok předplatil. Příště už to neudělám.

Ale zpět ke knize Skrz naskrz. Trochu mě mrzí, že tady člověk čte, že i toto české vydání není bez chyb, ale na druhou stranu, pokud se člověk opravdu zaměří jen na fotografie, asi to tak bolet nebude. Každopádně bych se rád dostal k originálnímu vydání.
Naposledy upravil(a) verjan2 dne čtv říj 06, 2016 9:07 am, celkem upraveno 1 x.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

OHNOTHIMAGEN píše:Jedna z fotografií zachycuje Babu Jaggu s foukací harmonikou (u bluesové foukačky se používá též výrazu „harp“) u úst. Věřte svým očím, nebo ne; jak psáno, tak čtu: „Mick Jagger drnkal při koncertě občas na harfu. Keith Richards často dával najevo svůj obdiv vůči Jaggerově mistrovské hře na tento nástroj.“ :lol: :lol: :lol:
Místo dlouhého povídání a jako důkaz:
Blues Harp.JPG
Blues Harp.JPG (110.68 KiB) Zobrazeno 8308 x
:
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Popravdě řečeno dát za tuto knihu o pouhých 200 stránkách dát 1 000 kč se mi zrovna v současnosti dát nechce, a tak si počkám až přijde ten správný čas. Mnohem více se těším na připravovanou knihu Paul McCartney (od Paul du Noyer), která bude mít dvakrát tolik stran a bude stát o polovinu míň než Skrz naskrz a také ona bude v češtině!!! Připomínám, že Paul du Noyer už má na svědomí knihu John Lennon- Jak vznikaly písně. Ta se četla jedním dechem a proto věřím že i v knize o Paulovi se více dozvíme o jeho sólových písní (to je můj sen něco jako Paul McCartney-Jak vznikaly písně). Kniha o Paulovi vydá nakladatelství Vyšehrad a na trhu se má objevit koncem listopadu.
to se vrací kolibřík
Odpovědět