Koncerty Beatles aneb Beatles live!

diskusní fórum o skupině Beatles
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Shea je obrazově super, když seženeš tu správnou verzi :D Že by Act Naturally byla studiovka z alba, to jsem si nevšiml, ale slibuji, že to uchem prověřím. Everybody´s Trying To Be My Baby není asi na žádné video verzi, stejně tak je asi nesehnatelný záznam A Hard Day´s Night bez komentáře přes. To je asi hlavní věc, co mě kazí dojem. Komentáře by obecně měly být mimo hudbu. Nevím, jestli bylo nutné přihrávat řev dalších lidí k těm 55000, co tam byli (i když Georgovi řekli 70, jak víme :D ), každopádně je to zajímavá informace. O dohraných basový partech i některých vokálech jsem taky slyšel, na obranu Beatles a všech okolo nich musím říct, že je to celkem běžná praxe - napadá mě teď třeba KISSácký Alive I., i když je pravda trochu z jiného soudku, který prý vznikl ve studiu téměř výhradně.
Těžko říct, jestli Treslong Hall byla výjimka nebo kolik koncertů Beatles takto "odehráli". Obrazový záznam je oproti CD podstatně zdařilejší, dokonce bych řekl celkem slušně sestříhanej koncertní film. A závěr, kdy jsou Beatles nuceni opustit scénu, přičemž playback hraje dál, a do toho stále Nicol tluče do bubnů, je svým způsobem nepřekonatelný. :D Každopádně doukončení koncertní činnosti zbývala ještě dlouhá doba, tak tady bych snad souvislost ani nehledal... :?:
Try to see it my way...
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od alladik »

Tak to já nemyslel, že by je přímo tohle holandské vystoupení nějak přimělo k ukončení koncertování :lol: Jen je to asi muselo štvát, ne? Nebo nevím, nejsem hudebník, třeba to zpěvákuům přijde normální hrát a zpívat na playback, ostatně je to běžná praxe třeba v televizi, jen mi prostě přijde, že pro většinu umělců to musí být děsná otrava. Ale jak říkám, to si jen domýšlím, umělec nejsem :wink:

Ale obrazový záznam toho vystoupení nemám, jen CD, to fakt existuje? Tak to bych byl zvědavý... Z toho jen audia to člověk tak neodhadne, resp. mu to přijde třeba horší než to fakt bylo...

Jasně že dohrávky do živých alb nebo koncertních filmů jsou běžná praxe, ono je asi fakt technicky hrozně obtížný zachytit vše dostatečně na výši v koncertních podmínkách. Takže proti dohrávkám nic moc nemám, když výsledný dojem stojí za to. A SHEA je fakt prima, i když obrazové klipy znám jen z verze Anthology, samostatný celý koncert mám jen v několika audio verzích. S She´s A Woman a nepřerušeným A Hard Day´s Nihgt se asi setkáme jen v případě, jestli Apple někdy vydá novou kompletní verzi. Údajně byla páska s původním neupraveným záznamem prodána v aukci, ale bez práv ke zveřejnění. Že je Act Naturally použitá studiová verze jsem našel v mnha zdrojích, tak předpokládám, že tomu tak je, ale vlastníma ušima ověřené to tedy bohužel nemám - na audio záznamech, které jsem sehnal, je většinou vystřižená úplně nebo nahrazená koncertní verzí tuším že z Blackpoolu (ale tady střílím, nevím to jistě, musel bych se podívat do bookletu). V různých pramenech jsem četl, že zvuk publika byl ve filmu právě kompletně (nebo aspoň z větší části) nahrazen nepoužitým záznamem z Hollywood Bowl, který byl v technicky mnohem lepší kvalitě, stejně jako celá úvodní Twist And Shout. Ale to není tak důležité, hlavní je výsledný dojem a tady z filmu opravdu čiší skvělá atmosféra hektických koncertů uprostřed Beatlemanie... Přivítal bych oficiální vydání, třeba s různými bonusy apod.
j.babel
Světová star
Světová star

Re: Koncerty Beatles aneb Beatles live!

Příspěvek od j.babel »

Sehnal jsem originální zvuk ze Shea Stadium, včetně She´s A Woman, Everybody´s Trying To Be My Baby a Act Naturally a bez mluveného slova přes A Hard Day´s Night. Film je naprosto o něčem jiném, s původním koncertem má společného jen málo. Dá se skoro říct, že původní koncert Beatles byl úspěšně zničen a nahrazen novým. Což mi rázem staví film do zcela jiného světla a bezmezný obdiv je ten tam. Film má samozřejmě pořád svou náladu, ale ta je trochu uměle přibarvená. Řvoucí lidi v originále nejsou moc slyšet - asi kvůli velké vzdálenosti. A tak bylo nutné prostě tu správnou atmosféru dodělat. Ne vše vyznělo tak, jak mělo, a tak se přihrávalo ve studiu - což by nakonec vadilo nejmíň, je to nakonec docela obvyklá praxe. U takové Help! to hraničilo s nutností, chtěla-li být píseň pro film zachována. Nejdivnějším počinem je však nahrazení Act Naturally studiovou nahrávkou. Ta se ale do původního obrazu "nevešla", a tak jsou z ní kousíčky vystříhány, aby zvuk obraz nějak dohnal. Ten klopýtající rytmus rve uši. A Ringovi to "do pusy" nesedne místy ani trochu... Spousta pirátských CDček se pak omezila jen na stažení zvukové stopy z filmu, takže nic nového nepřinesla. Tohle je opravdový dokument.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Já nejradši Japonsko 66, zejména ten první v tmavých oblecích.
Strašně se mi (škodolibě) líbí "If I Needed Someone". George už se k točícímu se mikrofonu vůbec nezkouší stavět, ale rovnou přestane hrát a srovná si jej rukou :P
A Ringovo finální - s prominutím - nasrané švihnutí do činelů je kouzelné :lol:

U "Day Tripper" mám pro změnu pocit, že při zopakování "Tried to please her" jim to "trochu" ujelo :lol: :lol: :lol:

Japonští kameramani se vůbec nevyznamenali. Ze všeho nejhorší je, když někdo hraje/zpívá sólový part a kamera zrovna zabírá někoho jiného (viz začátek opět "If I Needed Someone", který z mně nepochopitelného důvodu začíná dlouhým klouzavým záběrem Ringova ksichtění se).
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

U mě vede jednoznačně taky Japonsko 66,už jen proto,že je tam Broukům rozumět :lol: .
j.babel:kde jsi sehnal originál zvuk k Shea stadium?Je to někde na netu?
Obrázek
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Někde na netu to bylo, ale kde...? To už Ti nepovím. Ale nečekej od toho zázraky, je to záznam úplně průměrného koncertu s mnoha kiksy a selháním techniky. Legendu z toho asi udělal až ten film.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Když jsem viděl video s názvem The Beatles Day Tripper (Live At Candlestick Park) , což je zajímavé provedení skladby Day Tripper v Candlestick Parku jak pomocí zvukového záznamu tak i s montáží filmových a fotografických záběrů koncertu, tak jsem objevil i video s názvem The Beatles Candlestick Park 1966 Long Tall Sally (Full). Vypadá to tak, že Paul uveřejnil koncertní provedení skladby z r. 1966 v plné délce, během svého koncertu v r.2014 tamtéž. Snad se jen ptám kde to vzal, když jediný dohledatelný záznam, objednaný navíc paradoxně Paulem ten závěr nemá. Nahrávka také změní celkový zvuk, takže musela být pořízena nějakým jiným zařízením asi někoho z publika. Video má natolik zajímavý komentář, že jej radši ocituji : ,,Sir Paul McCartney has recently released the full song of Long Tall Sally (The Beatles last song at their last concert) The full song has never been released to the public until now! Paul released after he performed the last concert at Candlestick on 8/14/14 before it gets torn down. Hope you enjoy! "
to se vrací kolibřík
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

To je ovšem podvrh. Když se změní zvuk, jde evidentně o nahrávku pořízenou v uzavřeném prostoru, a to dost malém, zní to jako klub.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Po nedávném objevení plné verze písně Long Tall Sally a Paulova vystoupení v Candlestik Parku je tu další novinka z Candlestick Parku, jsou to barevné filmové záběry Beatles (příchod na pódium a pár ukázek z vystoupení vč. zvuku !) v Candlestick Parku 1966 je to na YT pod názvem The beatles-Live in the Candlestick Park autor pod YT je GOKU.
to se vrací kolibřík
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Prosím Tě, Parku, to máš na mysli tentýž záznam, který zmiňuješ v příspěvku z 24.11.2014? Pokud ano, pak jsi zcela ignoroval Onderovu odpověď.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Co se týče záznamu kompletní Long Tall Sally máte pravdu opravdu ten závěr zní jak z klubu (hlavně ty basy, i když asi z jiné verze než ze Star Clubu). Hlavně jsem chtěl jen upozornit na novinky ohledně vystoupení Beatles v Candlestick Parku Kdybych si měl vybrat jediný koncert Beatles, který bych chtěl osobně zažít byl by to ten v Candlesticku. Jsem rád, že se nově objevil i barevný filmový záznam a ten určitě není podvrh.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Park píše:Po nedávném objevení plné verze písně Long Tall Sally a Paulova vystoupení v Candlestik Parku je tu další novinka z Candlestick Parku, jsou to barevné filmové záběry Beatles (příchod na pódium a pár ukázek z vystoupení vč. zvuku !) v Candlestick Parku 1966 je to na YT pod názvem The beatles-Live in the Candlestick Park autor pod YT je GOKU.
Ale tvoje nadšení ze zvuku je zcestné, vždyť už jen při pohledu na rychlost Ringova bubnování musí být jasné, že zvuk vůbec nepatří do těchto záběrů a je tam dodatečně nakopírován.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Začátek zvuku filmového záznamu mi zní dost reálně a v případě Rock n Roll Music mi vůbec nepřipadá Ringovo bubnování odlišné, pak je tam Ringo tak ve velký tmě, že si netroufnu tvrdit, že je to reálný zvuk nebo ne. Konečně kdo by se tím zaobíral když originální zvuk koncertu existuje. Ten závěr koncertu je dost paradoxní, protože jak jsme se shodli tak nemáme reálný zvukový závěr Long Tall Sally, ale na oplátku máme filmový záběr rozloučení brouků z koncertu (to klanění na konci).
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Humoristická próza!
Aneb téhle husy se každý leknout musí.

https://www.fajntip.cz/clanky/beatles-j ... 2102091336

(Autorce jsem napsal mail. Uvidíme, jak zareaguje.)
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Barleycorn »

No jo, Lída bude asi mladá dynamická moderní dívka, pro kterou jsou Beatles něco jako film pro pamětníky z babiččiny krabičky či povinná četba. No a těch pár nepřesností přece běžnému čtenáři nemůže vadit. A kdo ví, na co ten Sutcliffe vůbec hrál, jestli vůbec hrál. :lol: Jsem zvědav na odpověď, přijde-li nějaká.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

A proč se něčím takovým vůbec zabývat? Já jsem třeba nikdy o žádné stránce Fajntip neslyšel, a počítám, že na ni obratem opět šťastně zapomenu. Vždyť to vypadá jak nějaký Blesk.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Já o ní taky neslyšel, ale dnes to na mě vyskočilo. Nevěřil jsem vlastním očím. Hlavně nechápu, jak v době, kdy jsou informace snadno dohledatelné a ověřitelné z několika zdrojů, může někdo - i pokud se v tématu neorientuje - pustit ven takový blábol.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tak podle jakéhosi jejího profilu chce autorka být spisovatelkou, třeba se hodlá věnovat sci-fi.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Ale napětí se jí dařilo udržovat... s gradací v samotném závěru. :lol: :lol:
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Tak mi, ctění spoludiskutéři, přišla odpověď od jakési Lucie, příjmení nemá, chudák. :lol:

Cituji:
"Děkujeme Vám za upozornění na nedostatky. Článek dáme do pořádku. Ještě jednou díky a přeji pěkný zbytek večera."

Tak to si schválně počkám. V dnešních pohnutých dobách se člověk musí radovat i z maličkostí, a pokud to vzbudí takové veselí jako první verze... inu, jak se říká: sranda musí bejt, i kdyby fotra věšeli.
Odpovědět