NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

diskusní fórum o skupině Beatles
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

No jo, Hromskej Den Zelenáčů :) Taky doma máme, nějak jsem tam poprvé zaregistroval Novotného na obalu té desky. Jinak k těm obalům Olympicu - ono to asi není jen záležitost dneška - tak třeba doma máme singl Klára / Už je jí líp snad někdy z r.74? a na oablu jsou Janda, Berka, Hejduk a KORN, který tam té době už dávno nebyl...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak obaly SP Supraphonu z 70. a 80. let jsou kapitola sama pro sebe... Existovalo několik "grafických modelů" (některé s fotem zpěváka, některé univerzální - různě barevné a více či méně blbé), kam se jenom dotisklo jméno interpreta a názvy písniček. Takže v krámu pak mohly v krajním případě z dálky všechny vypadat stejně. Hrůza, ale pro případného dnešního sběratele nevyčerpatelný materiál, protože každá deska se vyskytovala ve všech možných obalech, jak s fotkou zpěváka, tak v mnoha těch univerzálních. :D No a ten Olympic má snadné vysvětlení: prostě nasekali obaly s Kornem, tak je potom museli nějak spotřebovat. Takovým detailem se navíc asi nikdo nezabýval.
Try to see it my way...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Na druhou stranu tam zase vypadal líp Janda, protože měl ještě nějaké vlasy ;-)
Jíťa
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jíťa »

Já jsem pro ti vašem znalostem dost pozadu, ale to bude asi tím ročníkem. :wink:
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Pokud někdo máte ono mnou dřívě zmiňované DVD Perný den z Levných knih, tak už jste zřejmě zaregistrovali jednu kuriozitku - v bonusech tady máme rozhovory s režisérem Richardem Lesterem, Georgem Martinem a kameramanem Gilbertem Taylorem. Vše pěkně s českými titulky, až na menší nedostatek - pod rozhovorem s kameramanem celou dobu tvrdošíjně běží titulky k Georgi Martinovi. To Intersonic jaksi nezvládl, škoda, mohl to být možná nejzajímavější rozhovor o zákulisí natáčení. Moje angličtina bohužel nestačí na to, abych rozhovoru pořádně rozuměl, proto prosím někoho, kdo rozumí, jestli by nemohl alespoň ve stručnosti prozradit, o čem kameraman mluví. Nevím, jak to je u jiných vydání filmu (co nebyla z Levných knih), doufám, že aspoň tam jsou ty titulky správně.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Já ho mám z obchodu, a je to tam zrovna tak.
Viz recenze na těchto stránkách.
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

A kolik jsi za něj v obchodě dal? Pokud já vím, tak kromě té verze Levné knihy za 99 byla prý v obchodech i "plná" verze, která měla titulky i v různých jiných jazycích než čeština, nevím, jestli se ještě nějak jinak lišila. Ale za 99,- jsem spokojen, výhrady, které jsou tady v recenzi mi přijdou nepodstatné, prostorový zvuk jsem od monofonního filmu nečekal, a že nejsou přeloženy texty písní? Od toho přece máme http://www.brouci.com ;-)
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Tohle je recenze "plné" verze. Než se objevila v Levných knihách, tak byla jen o něco dražší, ale obsah je zcela totožný. Bohužel.
http://www.brouci.com/modules.php?name= ... tent&id=12
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

399 Kč? Tak nějak, už nevím - ta verze je ale opravdu "plná" jen plnou cenou.
Kdybych tušil, že bude za čtvrtinu, tak bych taky počkal... Taková věc se kupuje hned.
Try to see it my way...
Fanny
Nováček
Nováček

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od Fanny »

U mě vede Perný den, a i Help! mám hrozně ráda.

Jinak odbočím ještě k Monty Pythonům a jejich spolupráci s Georgem. George nejen sponzoroval Život Briana, ale i si tam zahral mini roličku, to už tu zaznělo. Pro ty, kdo mají ještě nějaké povědomí o The Rutles, tak tam je George dokonce v roli reportéra, trochu namaskovanej, ale velice dobře poznatelnej. Toto dílko taky doporučuju.
j.babel
Světová star
Světová star

NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od j.babel »

Kolem vánoc? Tak to možná kolem loňských, nevím opravdu přesně... Nicméně DVD s filmem Help! je již více měsíců v prodeji. Druhý disk s bonusy, obraz i zvuk ve výborné kvalitě, prošlo to nějakým remasterem nebo čím. Bohužel pro náš malý národ to má tu nevýhodu, že opět chybí české titulky. Obvyklá cena je někde pod 800 Kč.
Docela jistě loni 8. prosince tuto verzi vysílala ČT (dokonce mám pocit, že 2x, že snad film reprízovala za pár dní v nějakém půlnočním čase - ale to není podstatné), pochopitelně patřičně otitulkovanou.
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

No to mi neříkej, že DVD za 800 nemá ani české titulky, když Perný den za stovku z Levných knih je měl! Pravda, já DVD této nové verze Helpu s českými titulky mám, ale to jen proto, že jsem si to loni stáhnul z ČT. Ale kdo umí výborně anglicky, nemusí to ke své radosti řešit.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

No nemá. U HDN to bylo trochu jinak - jedná se o speciální českou edici. Jedině že by se taková časem objevila i u Help. Mimochodem, v Levných knihách se to objevilo až později - nejdřív se to prodávalo běžně za 399 Kč. Help jsem z ČT nahrál taky, moje angličtina rozhodně není výborná - je řekněme dostatečná. A ač umím film skoro zpaměti, bez titulků by mě to stejně nebavilo...
Try to see it my way...
rianyka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od rianyka »

Zpaměti - česky, nebo anglicky? :wink:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Česky :D
Try to see it my way...
Sgt.Pepper
Nováček
Nováček

Příspěvek od Sgt.Pepper »

Tak můj nejoblíbenější je žlutá ponorka krásná dadaistická pohádka proložená skvělou hudbou.Ale chápu i ty,kterým se to nelíbí.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Česká televize opět uvede 7. 6. Perný den. Při té příležitosti vyšel v TV magazínu článek o zmiňovaném filmu, který jsem pro vás, kteří tento časopis nemáte, komplet přepsal. Podepsán je pod ním jakýsi Tom Franzki, což mi připadá jako pseudonym, ale nevím. Jestli je či není tento článek přínosem, o tom můžeme vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno co proti tomu můžeme dělat...
Článek je zde:

________________________________________________________________________________________________________

Film, který udal směr jak hudebním dokumentům, tak videoklipům. Tak mluví o částečně hraném dokumentu zachycujícím několik perných dnů kapely Beatles odborníci na hudbu a film vzatí. A fanoušci jim dávají za pravdu.

Perný den legendárních Brouků

Je tomu už pětačtyřicet let od chvíle, kdy se režisér Richard Lester rozhodl vstoupit do života čtyř kluků anglického Liverpoolu – Johnu Lennonovi, Paulu McCartneymu, Georgi Harrisonovi a Ringu Starrovi-, kteří byli v té době králi rokenrolu.
„Když Brouci viděli krátký film The Running Jumpimg & Standing Still Film, za který jsme byli s Peterem Sellersem nominováni na Oscara, zalíbil se jim můj naprostý amatérismus, a tak jsme začali spolupracovat,“ vzpomíná dnes sedmasedmdesátiletý režisér. „Nikoho z nás by nikdy nenapadlo po skupině chtít, aby ze sebe udělala mušketýry. Potřebovali jsme, aby to byli oni, skutečně oni, aby byli sami sebou. Chtěli jsme vytvořit pohled do jejich přirozeného prostředí, které jim bylo známé a ve kterém se cítili dobře. Schválně se natáčelo v místnostech s nízkými stropy a lidé se na ně neustále tlačili. Pro první třetinu filmu bylo důležité, aby byli uháněni a stresováni, aby jim pořád někdo říkal, co mají dělat a kam mají jít, takže mohli v určitý moment vybuchnout, odmítnout všechen ten tlak, seběhnout po požárním schodišti, vyběhnout do polí a začít dělat blbiny. Chtěli jsme tam dostat ten moment úlevy,“ vypráví o natáčení s kapelou Beatles Lester, který později režíroval Tři mušketýry, Ohrožení Britannicu, Butche a Sundance: Začátky nebo druhého a třetího Supermana.

Jeden za všechny…

Byli to Brouci, kdo rozhodoval, jakým směrem se bude natáčení ubírat. John, Paul, George a Ringo byli miláčky šílících fanoušků a fanynek, autory proslulých songů, ale především mladí nespoutaní kluci, kteří s chutí rebelovali proti přísným manažerům a nervózním režisérům, což během příprav Perného dne nesčetněkrát dokázali.
„Oni spolu žili jako v čtyřčlenném manželství. Stáli při sobě, byli si hodně blízcí a měli se strašně rádi. Takže jsme museli uměle vytvořit, že George byl protivný, Paul byl hezounek, John byl cynik a Ringo se vezl na chvostě. Když se mě občas někdo na Beatles zeptá, což se někdy skutečně stává,“ vtipkuje režisér, „musím říct, že největším umělcem byl George. Z každé scény dostal vždycky to nejlepší. Brouci byli úžasní. Jeden druhého chránil, byli k sobě navzájem loajální a společnými silami čelili pozlátku, které se kolem nich tvořilo.“

…všichni za improvizaci

I když k filmu musel nutně vzniknout i scénář, celých šest týdnů natáčení bylo postavených spíše na improvizaci, za což je režisér dodnes Broukům vděčný.
„Scénárista Alun Owen pro nás měl připravenou úžasnou scénu, ve které nás ohrožují novináři. To byla jedna z těch, které jsme nemuseli vůbec sehrávat. Novináři nám byli v patách každý den a při každém setkání z nás rvali oblečení,“ řekl v jenom z rozhovorů George Harrison, kterého v Perném dni společně s kolegy s kapely čeká vystoupení na vyprodaném koncertě v Londýně. Podle kritiků udali tvůrci snímku, který byl dvakrát nominovaný na Oscara a jednou na cenu Emmy, vůdčí krok v žánru hudebních dokumentů a videoklipů.
Steven19951
Nováček
Nováček

Příspěvek od Steven19951 »

Mne sa tiež páčia všetky, dokonca aj Magical Mystery Tour (podľa mňa je to dosť podceňované). Najviac ma ale asi zaujal A Hard Day's Night, ale Help je tiež veľmi vydarený film... Let It Be je veľmi zaujímavé, a Yellow Submarine som ešte celé nevidel, ale dosť sa mi nepáči animácia, ktorá je v ňom použitá.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Je tu nové vydání filmu Yellow Submarine (Žlutá ponorka) a protože tento film mám moc rád (byť pro mě je nejlepší film Let it Be)rád vás seznámím s tím co obsahuje. Film vyšel již v r. 1999 na VHS a DVD. Dosud jsem měl jen VHS s českými titulky a o to zajímavější je srovnání s verzí na DVD 2012. Celý film na DVD je v krabičce, na jejíž přední straně najdeme obal alba z r.1969 a na zadní straně zadní stranu alba z r.1999. Uvnitř nás kromě DVD čeká ještě 4 průsvitné fólie beatlů a k tomu samolepky animovaných postav z filmu a reklamní leták na knihu Yellow Submarine na jejíž druhé straně je upoutávka na Love. Nejlepší je 16 stránkový booklet, plný animačních návrhů kreseb pro film, fotky animatorů při práci i beatles tu jsou v černobílých fotkách při hraní klipu Hey Bulldog (škoda, že není na DVD) a při sledování filmu. Ke konci této brožury jsou zařazeny i plakáty filmu z různých zemí vč. plakátu z Československa se zeleným pozadím a nápisem Žlutá ponorka. Film má mnoho titulků, ale české tam nenajdeme. Film obsahuje sekvenci s animovaným Hey Bulldogem. Je to lepší než verze bez, ale protože jsem znal pouze verzi s byla by pro mě zajímavější verze bez, naštěstí jsem na youtube pod názvem Yellow Submarine (full film) (360 p) o délce 85 minut mohl vidět i verzi bez této sekvence. Na DVD najdeme mnoho bonusů Mod Odyseay dokument z r.1968 s živými Beatles během dělání filmu a pohled do zákulisí tvorby filmu. Poněkud dlouhý originální trailer s živými beatles při sledování filmu v projekčním kině. Vzpomínky dabérů z níchž jeden je obzválště vtipný, když se totiž jeho dcera dozvěděla, že Johna zastřelili mysela si, že zastřelili i onoho dabéra protože namluvil Johna. Jsou tu i původní kresby ve srovnání s filmem. Jedna je hraná, ostatní dvě jsou jen pro prohlížení. Ještě jsou tu fotky z projekce filmu s Beatles. Škoda jen, že tu není hraný videoklip Hey Bulldog a jsou opomenuty české titulky. Ale pokud se podíváme do dosavadní historie vydaných filmů Beatles neni to nic nového. Dosud vyšlo 2DVD A Hard Day´s Night (2000), ale film se v tomto dvoudiskovém formátu s mnoha bonusy, které stojí za to mít, objevil na českém trhu teprve v poslední době. 2 DVD Help! vyšel v r. 2007 a kvalita filmu i bonusy na druhém disku jsou vynikající. DVD Magical Mystery Tour vyšel v r. 2001 (jak je na disku napsané) jako vyložené filmové DVD bez bonusů. Na českém trhu se sem tam občas objeví. Zadní strana je matoucí, protože je na ní obrázek Beatles z r.1964, což je u Magicalu z r.1967 poněkud podivné. DVD Yellow Submarine vyšel v r.1999 a nyní v r. 2012 znovu a snad se brzy dočkáme i DVD Let it Be. Verze Yellow Submarine na DVD je vynikající a nemusíte mít obavy, že obraz bude jako na VHS roztřesený.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Dodám, že zároveň byl vydán i BluRay. Více o tom třeba zde http://www.amazon.com/Yellow-Submarine- ... B0079J28NW
Bohužel, beatlovské filmy vycházejí bez české podpory, kromě Perného dne, který je u nás občas k sehnání v Levných knihách.
Všechny filmy jsem si tak pokoutně musel otitulkovat sám včetně A Hard Days Night, protože mi oficiální překlad nevyhovoval (není použit beatlovský slang).
EDIT:
Yellow Submarine mám také na originálním DVD z roku 1999 (1035 Kč!) i na originální VHS kazetě, prodávané u nás. Dnes jsem měl půjčený BD a musím říci, že oproti DVD je to obrovský skok ve kvalitě obrazu, pokud jde o rozlišení. Obraz není zrnitý (což je patrné na záběrech, kde je v pozadí obloha), jsou vidět detaily obličejů i u vzdálených postav, rovné čáry nejsou "chlupaté", vše je krásně vyostřené bez prasečin, které vznikají kompresí obrazu. Barvy nejsou tak přejasněné jako na DVD, což ale nevadí. Obraz není v poměru 4:3 jako na DVD (tam se musí vyzoomovat do plné obrazovky, což odhalí další prasečiny v obraze), ale je na plnou obrazovku. Snímek je posunutý směrem dolů, čili dole chybí část obrazu, zato nahoře mám pocit, že nabyl dvojnásobně. Zvukově je BD excelentní. Být tam CZ podpora, neváhám ani okamžik a kupuji si ho. V této podobě nechť si jej vetknou za klobouk.
Naposledy upravil(a) Beaver dne pon črc 02, 2012 11:42 am, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět