NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

diskusní fórum o skupině Beatles
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: NEJOBLÍBENĚJŠÍ FILM BEATLES

Příspěvek od Park »

Protože z mnoha zdrojů jsem se dozvěděl, že Yellow Submarine na Blu-Ray je v tak veliké kvalitě, jsem se rozhodl, že si tento film pořídím i na Blu-Ray disku. A mohu jen potvrdit to co tu již napsal Beaver. Na rozdíl od něj jsem si ten disk koupil (je to teprve můj třestí Blu-Ray disk po The Love We Make a Bruce Springsteen London Calling Live in Hyde Park). Brožura s názvem Nothing Is Real! je rozměrově menší, ale to je pro formát Blu-Ray pochopitelné. Obraz je skutečně kvalitní. Zatímco při sledování Yellow Submarine na DVD si připadám jak při sledování televizní animované pohádky, tak při Blu-Ray si připadám jak při sledování filmu v kině. Na obálce je žlutá nálepka s informací, že se jedná o First Official Beatles Blu Ray Release! což je poněkud podivné, neboť před několika lety vyšel myslím jako první A Hard Day´s Night na nosiči Blu-Ray, ale to je detail. Horší je to s některými rádobyrecenzenty, kteří o technických specifikacích filmu čerpají evidentně z internetu a neobtěžují si film pořídit. Např. disk neni opatřen japonskými titulky. Skutečnost je jiná. Jsou tam nějaké suomi (finské) a další titulky, ale japonské ne. Tvar postaviček je skutečně detailní a jsou vidět i vzdálené detaily. DVD je možná barevnější, ale neni problém si v televizi zesílit barvu. Přechody mezi nebem a postavami nejsou na Blu-Ray tak odlišné a jsou mnohem jednolitější a příjemnější.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

9. října vychází konečně MAGICAL MYSTERY TOUR na DVD a Blu-Ray...
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

A ptát se na české titulky snad ani nemá cenu...?
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Pochopitelně tam nebudou. Ale jako bonus něco vystřižených scén, rozhovory, a v limitované edici i 2EP...
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Další (kolikátá už?) verze filmu Let It Be se mi dostala do ruky. Jedná se widescreen verzi, která je přepisem originální videokazety, vzniklé z filmu, který běžel v 70. letech v západních kinech. Vypátral jsem, že původní film byl natočen 16 mm kamerou ve formátu 4:3 a pro kina byl oříznut dole a nahoře na širokoúhlý formát 35 mm filmu.
Když v 80. letech film vyšel na VHS a LD, byl pro tyto nosiče upraven právě z oné širokoúhlé verze na 4:3 seříznutím stran (!), čímž se obraz ještě více smrsknul. Verze filmu, kterou nyní mám, je tedy výše zmiňovaná širokoúhlá kinoverze, vzniklá horním a dolním ořezem původní šestnáctky. Obsahuje dvě zvukové stopy: jedna je původní, druhá stereo. Je to zatím nejlepší verze filmu, kterou jsem viděl, i když obraz je neostrý, poplatný kvalitě VHS. I tak se na to dá koukat a ještě lépe poslouchat. Nejvíc práce jsem měl s českými titulky, které v určitých asi 4 sekvencích "nesedí" a musel jsem tyto úseky přečasovat a doplnil jsem pro úplnost překlad textu medley Kansas City / Miss Ann / Lowdy Miss Clowdy.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

No a kams to nahodil ke stažení? :lol: :lol: :lol:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Připojuji se k dotazu.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Pustil jsem si po dlouhé době všechny filmy Beatles a zde je můj subjektivní žebříček oblíbenosti těchto filmů. Na prvním místě je nejoblíbenější film Beatles, na posledním místě je nejméně oblíbený film Beatles.

1. Let It Be
2. A Hard Day´s Night
3. Help!
4. Yellow Submarine
5. Magical Mystery Tour.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Re:

Příspěvek od Beaver »

Vicino píše:No a kams to nahodil ke stažení? :lol: :lol: :lol:
Z jistých důvodů nikam nic neuploaduju, ani neposkytuji odkazy, ale shodnou verzi lze najít tak, že do Google zadáš let it be beatles de luxe 35mm widescreen torrent a hned 1. odkaz by to měl být. Je to ale v mp4, velikost 3,45 GB, tak jsem to nebral, jen kousek na porovnání. Při vytváření DVD mívám totiž s mp4 formátem problémy, tak proto. Já měl k dispozici DVD, vytvořené z této verze filmu, údajně pocházející z nějakého pirátského BD. Ale zdá se, že původní zdroj bude stejný. Jen nevím, zda na ni budou sedět titulky, ať ty moje původní pro verzi 4:3, které lze najít, či druhé nedávno přečasované, editované a doplněné. Ty mohu pro zájemce hodit na uloz.to.

Park: Myslím, že Magical... se trochu podceňuje. Jiný rozměr dostalo vydání na BD se spoustou bonusů, doposud neviděných a konečně dostupné anglické a hlavně kompletní titulky, ze kterých byla radost vytvořit českou verzi. Ale o tom jsem již v minulosti referoval na jiném místě fóra.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Beaver: Magical Mystery Tour jsem si pustil z BD. Stejně tak Help! i Yellow Submarine. Pokud by už vyšly A Hard Day´s Night a Let it Be na BD jistě bych si je též pustil z BD. Kromě toho obsah Help! a Yellow Submarine na BD je úplně stejný jako u DVD. Takže nevím, proč by formát měl ovlivnit mé hodnocení filmů. Očekávám, že ohlašované vydání A Hard Day´s Night na BD bude víceméně shodné s 2 DVD verzí filmu. Z důvodu českých titulků jsem si pustil A Hard Day´s Night z českého DVD. Bonusy jsem si pustil z druhého disku 2 DVD anglické verze filmu firmy Miramax. A proč je Magical Mystery Tour poslední ? Z mnoha důvodů, které jsou pro mě důležité. Je to nejkratší film. Je to první film Beatles, který jsem kdysi zakoupil na VHS a neměl české titulky, je mi líto, ale i když vím, že od té doby vyšel film ve všech možných formátech, a byl vysílán i s českými titulky, nikdy tomu filmu neodpustím, že jsem tehdy vůbec nevěděl o co v tom filmu vlastně jde. Navíc vždy, když si pustím Magical Mystery Tour stane se mi nějaká smůla. A pokud srovnám Magical Mystery Tour se skvosty jako Let it Be nebo A Hard Day´s Night je jasné, že se nemůže rovnat oním filmům a proto vyšlo poslední místo na Magical Mystery Tour, který jsem si pustil i s bonusy, stejně tak jsem shlédl i ostatní filmy s bonusy, kromě Let it Be, ten bonusy nemá. Určitě mé hodnocení neovlivnilo, že shodou okolností získali Beatles za Let It Be Oscara a v určité internetové filmové databázi recenzentů Let It Be plně poráží ostatní filmy Beatles, já si pustil všechny beatle filmy s čistou hlavou bez předsudků a sám jsem byl zvědavý na své pořadí filmů. Jedinou potíž jsem měl srovnávat v hodnocení Help! a Yellow Submarine, kde to bylo těsné, ale dal jsem přednost hraným Beatles před animovanými. Shodou okolností teď se koukám na seriál Beatles Cartoon, no sláva, že to nikdo nedává do filmografie Beatles, i když pár scén např. I´ve Just Seen a Face, Tommorow Never Knows, Penny Lane, Hold Me Tight, Anna jsou podařené a vtipné, jako celek nic moc.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Jasně, chápu. Koneckonců, někdo musí být poslední :lol: a je fakt, že MMT jako příběh, je hodně prostoduchý - pokud je to vůbec příběh. Je to spíš koláž všeho možného až psychedelického a zachraňují to písničky, které by samy o sobě obstály jako hudební klipy. Na druhé straně, máme (my Češi) zde možnost vidět živé Beatles tak, jak vypadali v 67. roce a tím máme ucelené jejich vývojové éry, tedy pokud jde o jejich image. A protože díky omezením jsme je u nás v 60. letech viděli pouze ve dvou filmech, byl zde po nich pochopitelný hlad a vnímáme tedy i přihlouplý MMT hlavně jako Beatles, jak vypadali v této době. Vždyť jsme je znali maximálně z jejich fotek. A pak ty písně. K titulkové verzi na ČT se raději znovu vyjadřovat nebudu, zdá se, že je velmi podobná oněm "zředěným" dialogovým verzím (titulkovým) z doby, kdy vyšel film neoficiálně na DVD. Právě kompletní dialogy se objevily na BBC serveru s titulky a to je pak už jiná káva. Možná to pomůže i k lepšímu pochopení toho tajného výletu.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Vezmu to hezky popořádku:

HDN je výborná záležitost, dokonalý pseudodokument, který podává s přibývajícími léty stále cennější svědectví o tom, jak Beatles tehdy žili. Jistá umělecká stylizace tam samozřejmě je, ale s tou se musí počítat vlastně v jakémkoliv filmu. Při tomhle se i docela nasměju, fórů a fórků je tam docela dost. K tomu skvělá hudba (musel bych jmenovat všechno, co ve filmu zazní), patrně vrchol dosavadní tvorby skupiny. Beatles podávají i docela solidní herecké výkony. Pro mě nejen jejich první film, ale jasná jednička.

H! považuju ještě za přiměřenou bláznivinu, při které si užili především samotní aktéři. Příběh bývá často označený za chatrný či nepravděpodobný. Možná, ale v jeho v pozadí lze spatřit zesměšnění náboženských fanatiků. A jelikož já fanatiky žádného druhu rád nemám, a tohoto druhu obzvlášť, tento film u mě boduje. Humor je tu taky, i když trochu jiného druhu než v předchozím případě. Zvláštní uznání patří Malu Evansovi v roličce bloudícího plavce. Hudba opět skvělá - jmenovat nebudu z podobných důvodů jako u předchozího filmu. V mém žebříčku oblíbenosti filmů je toto roztomilé dílko na místě druhém.

MMT - co k tomu říct? Rozhodně to není můj nejoblíbenější film od Beatles. Pokud trochu chytnu za slovo Beavera, tak jestliže film dostal nový, možná ten pravý rozměr až po desítkách let díky bonusům, bude asi něco špatně :D Film není můj hrnek čaje, u mě částečně boduje díky povedeným písním. Ty naopak řadím k nejlepším, co Beatles vůbec kdy stvořili. Slovo "částečně" znamená právě části s hudbou Beatles. Každá z písní tak, jak jsou ve filmu zpracovány, obstojí jako zcela svébytný klip (výjimku v tomto tvoří snad Flying). Nejlepší z nich jsou Fool On The Hill, Walrus a Blue Jay Way.

YS vlastně není ani moc film Beatles, podíleli se na něm minimálně. Ani nápad Beatles nakreslit nebyl v té době zcela nový. Takže co s tím: Hudba? Jistě. Poselství? Také. Obraz doby? Nepochybně. Beatles? Velmi málo. I ty písně jsou vlastně většinou recyklované z minulých alb. Otázkou je, kolik z nich vybrali sami Beatles (po tom jsem nikdy nijak zvlášť nepátral). Film uznávám, ale sáhnu po něm málokdy. Nezabodoval u mě tolik, jak by asi měl, a možná i méně, než bych si přál já sám.

LIB nebudu hodnotit moc originálně, ale proč vymýšlet vymyšlené - je to Paulův film o Paulovi pro Paula. Cenný snad jako dokument o rozkladu Beatles, ale místy mě i neskutečně nudí. Pasáží s jamujícími Beatles mohlo být méně, a občas vychvalované Besame Mucho? Brrrrr.... O několik tříd film povyroste v poslední části, která zachycuje střešní koncert. Hudba je z větší poloviny dobrá, ale od stejnojmenného alba působí tentokrát značně odtažitě. Ani tenhle film se nevyvaroval umělecké stylizace, jež trochu zkresluje i průběh nahrávání - střešní koncert nebyl vyvrcholením práce, ta jak známo pokračovala i po něm. V písních je oproti původnímu záměru stříháno (Dig A Pony), jedna z nejlepších (Don't Let Me Down) se ani nedostala na album. Paul asi moc dobře ví, proč nechce, aby byl film konečně vydán. I když se jeho snaha dost míjí účinkem, jak je i z této diskuse zřejmé.

Kompletní žebříček neposkytnu. První dvě místa jsem zmínil, ale zbytek nevím. Zčásti by to bylo rozhodování o tom, který z filmů je více špatný, čemuž se rád vyhnu.
Naposledy upravil(a) j.babel dne stř črc 30, 2014 9:01 am, celkem upraveno 1 x.
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Beavere, tak jsem podle tvého návodu stáhl, celkem to odsýpalo, takže těch 3,5 GB není zas taková tragédie. Kvalita obrazu i zvuku je v pohodě. A teď bych tě rád vzal za slovo a poprosil o ty tvé inovované titulky. DÍKY!
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Link na titulky a heslo: LIBWDSCR
http://uloz.to/xu6Kqct7/let-it-be-wides ... -flynn-srt

Znovu upozorňuji na možnost, že titulky nemusí sedět postupně na cca 4 - 5 místech. Příklad: po určitém čase by se náhle titulky předcházely o 1,5 s. Toto by bylo ihned znát při projíždění filmu, vyzkoušej to. Pamatuji se, že to bylo po přechodu scény (stíračka) ze studia / do Apple, pak určitě od začátku Dig It a po další změně scény za písní Long And Winding Road / po příchodu na střechu. Je to ve všech případech o cca 1,5 s. Bylo toho víc, měl jsem je vždy opožděné, čili teď by se v těch místech naopak předcházely. Doufám ale, že to bude sedět. Bohužel, původní nepřečasovanou verzi už nemám - současně jsem přečasovával a opravoval a doplňoval překlad. Mám jen tu původní pro 4:3. Koukal jsem, někdo dal 4:3 verzi s vloženými mými titulky na Ulož.to. Toto je tedy ona ochuzená verze.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

j.babel píše: Paul asi moc dobře ví, proč nechce, aby byl film konečně vydán. I když se jeho snaha dost míjí účinkem, jak je i z této diskuse zřejmé.
To je špatná informace. Pokud vím, Paul nikdy proti vydání filmu Let It Be nebyl. Minulý rok dokonce namluvil stopu s komentářem pro připravované deluxe vydání na Bluray a DVD.
To mělo dokonce vyjít už na podzim 2013. Jenže na poslední chvíli ho odsunulo vydání Live At The BBC vol. 2, které se kvůli uchování autorských práv vydat muselo.
Letos zřejmě nevyjde, protože je zas naplánováno vydání mono kompletu na vinylu. Ale třeba to není překážka a vyjde v listopadu, kdo ví.
Každopádně Let It Be je zremasterováno a připraveno k vydání. Důležité je, že ten projekt jako takový má konečně zelenou od všech čtyř stran (Paul, Ringo, Yoko, Olivia) a nikdo ze
jmenovaných nebrání jeho vydání. Čeká se jen na vhodný "volný termín".

Pokud vím, tak v minulosti blokoval vydání George (později Olivia) a Yoko.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Asi mám špatnou informaci, může být. Pokud je to o Paulovi fáma, je dost rozšířená. Přít se o ni nebudu.
Ať už si ten film nepřál vydat kdokoliv, na jednu stranu se tomu ani nedivím. Být zachycen na filmu, když zachycován vlastně ani být nechci, a v nejhorším období, taky bych o to asi moc nestál.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Ještě dřív než jsem viděl film Let It Be, tak jsem si ho představoval asi tak ve stylu co hodil na YT uživatel HELTERFUCKINGSKELTER pod názvem LET IT BE THE BEATLES (ALBUM VERSION). Škoda že z toho neudělali pořádný velkofilm se scénářem, dějem a herci prostě něco víc filmového, kde by ty skladby byly i s tím orchestrem.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

To by asi sami Beatles nedopustili, aby se zasahovalo do jejich provedení. Stačilo, co Phill Spector napáchal přearanžováním skladeb pro desku Let It Be. Ne každému to bylo po chuti (i když se mi některé úpravy líbí, leč nejsou to Beatles, ale Spector) a nápravou bylo po mnoha letech vydání Let It Be Naked.
Film Let It Be je pouhým zlomkem toho, co bylo nafilmováno a podle mě není zase tak špatný. Je to víceméně dokument o práci Beatles ve studiu, zakončený legendárním střešním koncertem. Vlastně je to takové rozloučení s jednou hudební legendou.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Souhlas.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Po delším čase jsem si pustil na netu trailer k filmu Let It Be. Trailer se mi moc líbí, možná víc než samotný film. Možná je to tím, že v traileru zazní Spectorova verze titulní písně co pak vyšla na albu. V samotném filmu bohužel tato verze není. Prvně jsem ten trailer viděl velmi dávno na videokazetě (VHS) Beatles sólo i pohromadě, tedy dávno před tím, než jsem viděl samotný film. Po shlédnutí traileru jsem pochopil proč Beatles dostaly Oscara za tento film. Stejně by mě zajímalo jak by film Let It Be vypadal, kdyby se jednalo o normální film. Možný scénář co se mi zalíbil je, že všichni na začátku filmu jsou mrtví a zbytek se napíše sám.
to se vrací kolibřík
Odpovědět