Beatles for sale

diskusní fórum o skupině Beatles
rumburak

Příspěvek od rumburak »

čo to trepete?určite je BFS lepšie ako napríklad PPM/WtB/help.a aj na AHDN sa doťahuje.je to síce skôr melancholický album,ale skvelý.a napriek tomu ,že Words je 1. Budyho pieseň,kt. som počul,je skvelá,a hlavne zvukom.Let it be je skvelý album,ale len NAKED.Submarine by som dal známku 2-
Neil

Příspěvek od Neil »

No, prostě další skvělá deska od The Beatles, ne??? Něco by se dalo vynechat, asi třeba Eight days a week a taky Honey don´t by moh zpívat John (jako obvykle), ale jinak v poho. Covery jsou o hodně dál, než originály. A kupodivu i Paulova Kansas city je hodně dobrá. Jinak žebříček desek nijak neřeším, když tak vynechávám nějaké věci (ale jen zřídka).
bellatrix

moje oblíbené

Příspěvek od bellatrix »

For Sale je jedno z mých nejoblíbenějších. Mám k němu velmi zvláštní, výjimečný a nostalgický vztah, asi v deseti letech jsem propadla beatlemánii a když mi padlo do rukou elpíčko For Sale, v úžasu jsem zjistila, že všechny ty skladby znám, protože je rodiče měli na kotoučovém magnetofonu, který používali, když jsem byla ještě batole. Dalo by se říct, že jsem na For Sale vyrostla. Kdykoli slyším cokoli z téhle desky, tak mám husí kůži. Teprve dlouho po tom jsem zjistila, že je tam vlastně spousta cover verzí, tak hudebně vzdělaná jsem v tom věku ještě nebyla :) ale to už mi to nevadilo. Asi nedokážu být objektivní, ale For Sale, ač ho nepovažuju za nejlepší, je moje láska :D
Paul Ramon
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul Ramon »

BFS bych určitě neshazoval jako špatné album - je slabší než jiné, ale to neznamená, že je někde níže než ostatní. Hlavním důvodem, proč tomu tak je, že byli opravdu tlačeni k tomu, aby album vydali co nejdříve. Věčné koncertování se k tomu připsalo také! Ostatně je to vidět i na bookletu jak se na něm všichni tváří...
Každopádně je hezký se zamyslet právě nad již zmiňovanými předělávkami jiných interpretů! Mnohé jsou o dost lepší než originály(RnR Music-nechápu, jak může někdo prohlásit, že tato verze od Beatles je nudná :-) , Everybody´s Trying to be my baby, Kansas City....) a to je prý nahrávali na jeden zátah (jednou dvakrát zahrát a hotovo + někde max. pár dotáček) - tady je vidět těch 8 hodin hraní denně v Hamburku :D
Ale zase abych jen nevyzdvihoval - právě na těch coverech je vidět, že potřebovali vyplnit prázdné místa, což se jim celkem povedlo....
marko herman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od marko herman »

BFS bych určitě neshazoval jako špatné album - je slabší než jiné, ale to neznamená, že je někde níže než ostatní.

Velmi zajímavá formulace! Znamená to tedy, že pokud by nebylo "slabší než jiné", tak by ostatní převyšovalo?
Paul Ramon
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul Ramon »

:D No dobře psal jsem to ráno asi v 6 hodin po noční, takže už mi ta filozofie moc nešla :lol:
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: Beatles for sale

Příspěvek od Monthy1990 »

tohle album mám z raného období nejraději,je pravda že má slabší místa a kvalitou skladeb nemá na Perný den ale Helpu se mnimálně vyrovnává.Obzvláště mám rád uvodní No Reply,pak I Dont want to spoil a party, geniální Baby's in Black,a další jako Every litlle thing...ale to bych tu vyjmenoval celé album..
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

:?: Pokud má album slabší místa, těžko bys ho vyjmenoval celé jako oblíbené.
Try to see it my way...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

... a ještě naposledy.

Jak je vidět, zkoušelo se, měnilo se pořadí, a nakonec vzniklo to, co všichni znají. V tomto případě se horní fotka od konečné verze moc neliší, Beatles jen trochu změnili svoje pohledy. Tedy až na Ringa - ten trvá na svém :D
Přílohy
Alternate For Sale 2.jpg
Alternate For Sale 2.jpg (50.09 KiB) Zobrazeno 6835 x
Alternate For Sale 1.jpg
Alternate For Sale 1.jpg (28.16 KiB) Zobrazeno 6835 x
Try to see it my way...
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Obrázek
Obrázek
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Jak jsem se tak rozcintal v novém vláknu o Rolling Stones, mám nějakou nostalgickou náladu.

Ve čtvrťáku na střední, když jsme o češtině probírali písničkáře, nás učitel požádal, abychom na půlené hodiny každý přinesl jednu skladbu, která ho něčím zaujala.
Já a moje dvě spolužačky jsme se, aniž bychom se nějak domlouvali, shodli na tom, že jsme všichni přinesli hudbu, která nás ovlivnila v začátcích, kdy jsme se sami začali zajímat o hudbu.

Mirka, která v tu dobu poslouchala Chicago a Sonnyho Rollinse, pustila Mama od Genesis.
Zuzka, která v tu dobu poslouchala nejvíc Doors, pustila něco od Take That (myslím, že Babe, jestli si dobře vzpomínám) :wink:
A já přinesl I'm a Loser. A to jsem v tu dobu nejvíc točil Stouny, Wilburys a Creedence.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

55!
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

R.I.P. Little Richard, 87 let.Zemřel na rakovinu. (Kansas City/Hey Hey Hey, Lucille, Long Tall Sally, Rip It Up/Ready Teddy, Send Me Some Lovin). Mezi další jeho hity patří Good Golly Miss Molly a Tutti Frutti. Zahrál si v jednom dílu seriálu Columbo.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

No, a Novinky vypustily blábol o tom, že v češtině je Long Tall Sally coby To máme mládež... samozřejmě je to hovadina na entou, protože je to Let's Have a Party, kterou Penniman nenapsal, a vedle prvního interpreta (Presleyho) ji proslavila zejména verze Wandy Jackson.
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Barleycorn »

A (Novinky) se taky nějak tak zapomněly zmínit, že kromě Creedence nebo Scorpions (!!) jeho skladby přebírali i Beatles a že Paul za své řevy v I'm Down a pod. vděčí právě Little Richardovi, který ho prý v Hamburku tomu nádhernéhmu vřískání naučil. Tak už to tam někde Richard s Chuckem rozjíždějí...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

beatleswithlittlerichard.jpg
beatleswithlittlerichard.jpg (179.52 KiB) Zobrazeno 2943 x
to se vrací kolibřík
Odpovědět