Rozpad....

diskusní fórum o skupině Beatles
leon66
Světová star
Světová star

Re: Rozpad....

Příspěvek od leon66 »

No-kdyby ta možnost vskutku byla,myslím,že nějaká jazyková bariéra nebude hrát roli... :lol:
Obrázek
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tos mě uklidnil, já v to také pevně doufám. Jinak by to ani nebylo spravedlivé, to by si v nebi asi nejvíc pokecali Číňani! A ti vlastně mají úplně jiné nebe, takže zmatek :-) No nic, zatím se musíme ve všem spolehnout na pozemské zdroje, a co nevíme, to si holt domyslíme.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Jen jesli by se John s váma chtěl bavit :wink: víte kolika lidem už to s Georgem museli vysvětlovat? 8)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Teda obuli jste se do toho, pánové :D Téma jistě zajímavé, nicméně pevně doufám, že na podobné starosti máme všichni ještě dost času. Takže bych raději zůstal nohama na zemi - doslova i superobrazně. :wink:
Try to see it my way...
Sgt.Pepper
Nováček
Nováček

Příspěvek od Sgt.Pepper »

No pokud se můžu vrátit k vztahům v kapele,četl jsem v životopise Paula Mccartneyho,že George se snesl jen s Ringem,kterej byl jeho prej nejlepší přítel.Ale George s Paulem se nikdy nesnesli.Prý už když spolu ještě jezdili do školy, Paul si z George stále utahoval,že je mladší.A co se utlačovanosti George v kapele týče ,moc nechápu proč se nedostala na platnu píseň All things must pass...
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Souhlas,však taky George prohlásil,že si dovede představit,že by hrál v kapele s Johnem,ale ne s Paulem.A co se týče ATMP,John s Paulem museli mít v té době něco s ušima.Ale zase tím nevědomky pomohli Georgovi v sólové kariéře,takže všechno špatné...
Obrázek
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Jestlipak jste si dneska vzpomněli, přátelé? Ach ano, je tomu už 40 let, kdy to Paul definitivně odpískal... přesto jsou pořád nesmrtelní. 8)
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Jo, vzpomněli... já si říkal: to je teda den, před 40 lety odešel Paul z Beatles a ještě to letadlo dnes...
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
makrelaman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od makrelaman »

Beatles sa rozpadli asi kvôli ponorke (nie Yellow Submarine). Boli pod ohromným tlakom. Stále museli byť v štylizovanej polohe. Usmievať sa, byť stále The Beatles, dobrí chlapci mierne rebelujúci a ich rozchod si nikto nepripúšťal. Stali sa verejným majetkom. Predstavte si, že nemôžete sa slobodne prejsť po ulici nikde na svete (naša takzvaná smotánka je slobodná 2 km od prekročenia štátnych hraníc). Museli mať nervy na dranc. Dovtedy to do takej miery nikto nezažil (snáď len Elvis, a aj tak dopadol...). Následkom toho si začali robiť rôzne trucpodniky. Vodcovstvo Paula, alebo uletená Yoko boli len zámienky. Roky trávili len v malej komunite. Časom to muselo zákonite prasknúť. A tak to bolo aj dobre. Predstavte si, že by nemuseli vzniknúť albumy ako Imagine, All things must pass, Living in the material world , Band On The Run...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

V novém čísle hudebního magazínu Rock & All je článek nazvaný Konec The Beatles. Kromě pěkných fotek z posledního focení Beatles je tam i ohlédnutí Jiřího Černého za svou knihou Poplach kolem Beatles a článeček ,,Co by, kdyby" o uměle sestavených alb z písní z prvních sólových let s obsahem, jak by asi zněli dohromady. Samotný článek o konci Beatles nepřináší nic nového, ale je to docela dobré ohlédnutí byť docela bulvární a možná trochu podrobnější informace z ledna 1970 by neškodili, případně datum vydání Paulova alba, Johnova prohlášení o rozchodu po té co se vrátil z Kanadského koncertu atd. V hudebním magazínu se mi mj. líbily úryvky z připravované knihy (již třetí za krátkou dobu na českém trhu) o Bruce Springsteenovi. Zajímavě vypadá i Propadák- seriál o deskách, které neprošly sítem historie a která kritika strhala, ale které stejně stojí za to (v tomto případě Eric Clapton-No Reason to Cry (1976)). Asi bych magazín přehlídl, nebýt beatlesácké obálky a navíc jsem si díky názvu myslel, že je v angličtině, ale je česky.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

No, mě jakožto hodně vybíravou osobu ten článek o Beatles vyloženě zklamal. Vlček prostě jen opsal názory z pár knížek, bohužel se navíc zaměřil na ty nejbulvárnější. Nepřinesl vůbec nic nového.
Navíc tam má faktické chyby. Jedinou užitečnou věcí na tomto článku je vzpomínka Jiřího Černého na Poplach. A to "co by kdyby" je opět úplně zbytečně opsané.
Snad Rock & All nezajde na úbytě. První číslo mě zatím moc nepřesvědčilo. Držím lidem kolem Lindaura, který je v tenhle moment zdravotně asi rád, že je rád, aby vydrželi.

Celá situace kolem R&P a R&A mi připomíná situaci kolem Melodie (1/1984), ovšem tam byly trochu jiné důvody...
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Těch věcí proč se rozpadli bylo hodně. Po smrti Briana to už začalo sjíždět z kopce. Potom založení Apple, kde do toho dali mnoho peněz a i po otevření mnoho peněz utráceli za všechny projekty, které pod taktovkou Applu začaly fungovat to začalo sjíždět ještě víc. Nová Georgova víra ho čím více dělala někým jiným. Už si nenechával líbit věci, které si většinou líbit nechával. Samozvané Paulovo vůdcovství to taky začalo pohřbívat. A potom ještě Yoko. Jak se stal z Paula šéf, tak začal nařizovat věci ostatním. Což se Georgovi, jak už jsem zmínil, přestalo líbit (ani se nedivím). A Johnovi to zase říkala Yoko. "Nenech si to líbit Johne, ty jsi něco víc než on, ty jsi umělec". Ringo i přes to, že si myslel že je podceňovaný a že si ho nikdo skoro neváží, tak aspoň dělal co mu Paul řekl, což Paulovy šlo k ruce a ještě víc ho to utvrdilo, že by to měli dělat všichni. Což se nedělo. Stalo se mnoho věcí a asi by se to těžko zachraňovalo. Škoda, mohli vydržet déle, ale těch věcí co to zkazilo bylo tolik, že už se to asi nedalo napravit. Každý začal mít svou hlavu. Paul si připadal jako nadřízený. Yoko zase říkala Johnovi že je nadřazený on, tak je jasné že to přestalo fungovat. To je můj názor. Je to škoda ale jak už jsem říkal bylo toho moc na napravování tak se radši na to vykašlali úplně...
Naposledy upravil(a) ZeroCZE dne pát dub 08, 2016 10:08 pm, celkem upraveno 1 x.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Nic objevného tvůj příspěvek nepřináší, byť se dá považovat většinou za celkem pravdivý. A každý nový fanoušek Beatles je vítán.
ALE TY HRUBKY! :roll: To rve oči, na tom, prosím, hodně zapracuj.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Souhlas. Ale rozhodně není sám.
Try to see it my way...
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Hrubek tam je dost. Za to se omlouvám. Nebudu se tady vymlouvat na to, že jsem to psal na rychlo. Prostě jsem akorát líný si to po sobě přečíst. Beru si z toho ponaučení a děkuji za přijetí :)
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Nepřinesu také žádné nové informace nebo názory, bude to jen další potvrzení už xkrát řečeného, ale já osobně bych prvopočátek rozpadu umístil už do léta 1966.

Ono se není čemu divit: Paulovi tři kolegové už měli vlastní rodiny a u stárnoucích (je ošklivé tohle říct o takhle mladých lidech) mužů, kteří už opravdu nejsou žádnými usměvavými vlasatými mladíčky (rozuměj pomazleníhodnými plyšovými medvídky), za něž je stále měl a chtěl mít celý svět, se zkrátka a dobře a sakra logicky počal měnit žebříček priorit.
Beatles prostě rychle zestárli a všichni čtyři ve snaze najít svou identitu se rozběhli za vlastními soukromými zájmy.
Navíc tím, že přestali koncertovat, jim najednou chyběly pevně stanovené cíle a vlastně i sebemenší důvod k další existenci. Až do Candlestick Parku měli přece od Briana nalajnovaný každý den a byli zvyklí neustále tvrdě pracovat podle stanoveného harmonogramu.

Seržant je na jednu stranu nakopnul, protože chtěli spálit všechny mosty za těmi Beatles, co vypadali jako čtyři odlitky sebe samých, ale to bylo opravdu jenom jednorázové. Pak už si každý hrál na svém písečku. O udržení kapely šlo vlastně jenom Paulovi. Ten během natáčení Seržanta převzal do svých rukou de facto žezlo vedoucího skupiny. Došlo k tomu víceméně samovolně, protože John ve svém drogami způsobeném nejletargičtějším období nebyl s to nadále vůdčí funkci s rozhodovacími pravomocemi zastávat a Paulovu akčnost, smysl pro disciplínu i diplomatické schopnosti při vyjednávání - třeba s bafuňáři EMI - svým způsobem vlastně uvítal.

Jenže skupina už pak dál jela jenom na setrvačník a hybatelem dalších desek/filmů (rozumějte ten, kdo chodil práskat bičem, aby se něco dělo) byl skoro pořád jen Paul. No, a Georgeovi, který už nebyl žádné ucho, na které si každý může otvírat hubu, jak se mu zlíbí, to začalo lézt na nervy. Ringo se svou mírnou povahou a řekněme i menším sebevědomím by těžko něco zmohl - asi by se se zlou potázal.
John se za pomoci Yoko probral k životu (zaplaťpánbůh za to - ať se na to díváte, jak chcete) a když mu došlo, kam až to dospělo a že skupina funguje de facto opravdu jenom díky McCartneymu, tak se rozhodl, že nemůže-li s Paulem soupeřit o vůdčí postavení, musí skupinu zničit.

Konci Beatles, tak jak proběhl, samozřejmě dost pomohlo i Apple. Z původně spřátelených kluků muzikantů se najednou stali obchodníci s rozdílnými názory, přičemž jejich amatérismus v obchodní politice neznal mezí. Jakkoli se domnívali, že dokážou hravě zastat povinnosti, jež dříve řešil už nežijící Epstein, opak byl pravdou, a obklopeni „rádci“, což byli ve skutečnosti v drtivé většině vychcánkové nejtěžšího kalibru, využívající totální neohrabanosti těchhle novopečených podnikatelů a jejich bezmezné důvěřivosti ve vše, co na jednu stranu jen trochu zavánělo zázrakem nebo na druhou lokální spřízněností, přivedli svou jablečnou korporaci brzy takřka „cu grunt“. K Apple Corps patřilo rovnítko s výrazy typu utopie, chaos a blázinec.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

IT WAS 50 YEARS AGO TODAY!
McCartney breaks off with Beatles.jpg
McCartney breaks off with Beatles.jpg (182.22 KiB) Zobrazeno 3303 x
to se vrací kolibřík
Odpovědět