Rubber soul

diskusní fórum o skupině Beatles
stambi

Příspěvek od stambi »

Moje vůbec první LP Beatles. Dostal jsem LP výměnou za album Magical Mystery Tour. MMT jsem dostal z Holandska, ale na dvou malých deskách bylo jen 6 písniček a Rubber Soul z Hlučína mělo 12 ( ! ) skladeb. Měl jsem raritní verzi z USA, která se lišíla od evropské verze, ale nebyl jsem si toho vědom. Naopak mě mrzelo, když jsem brzo zjistil, že evropská verze má 14 skladeb a že tam chybí NOWHERE MAN. Desku jsem časem vyměnil za jinou od Beatles. Dnes mám tu americkou desku Rubber Soul opět ve své sbírce. To LP mi tehdy připadalo nádherně smutné.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Pozor! Asi se jednalo jen o překlep, ale Nowhere Man chybí právě naopak na americké verzi Rubber Soulu. Pokud si vzpomínám dobře tak Nowhere Man vyšel v USA až v roce 1966 na Yesterday... And Today.
Jinak stambiho a stejně tak ostatní fanoušky jistě potěší, že podle předběžných zpráv by měl vyjít další díl amerických desek na CD Beatles The Capitol albums obsahující Beatles IV, Early Beatles, Help! a zmíněný Rubber Soul. Údajně již 11. dubna (doufejme, že k tomu opravdu dojde). Samozřejmě jak v mono tak stereo verzi. Obzvlášť se těšim na I´m Looking Through You se dvěma nepovedenými začátky na akustickou kytaru, které se tam tenkrát nedopatřením dostaly. Stambi jistě pamatuje. Pokud teda nevlastnil/nevlastní mono verzi alba, kde ten špatný začátek není.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Pokud jsou tam odlišný verze od britských vydání, tak snad ... možná ... ale i tak si myslím, že ty už dávno budou na nějakém bootlegu... Mě osobně se moc nelíbí způsob, jakým Amíci zacházeli s alby Beatles. Takže nad vydáním amerických alb na CD spíš krčím rameny a nějak nevidím smysl. Snad pro posluchačstvo v USA, které ty desky takhle pamatuje :?
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Tento způsob se nelíbil ani samotným Beatles. Ale myslím, že když u
Capitolu vydávali první LP Meet The Beatles tak kapela jistě nic nenamítala :)
Hlavně, aby se to prodalo! Úspěch Beatles v Americe byl pro ně určitě důležitý, proto si myslím, že vydání těchto alb z historického hlediska není zbytečné. Navíc koupí těch CD získáte řadu písní z 1. čtyř alb ve stereu. Poprvé oficiálně. Ale musím říct, že americký Rubber Soul má něco do sebe. Zajímalo by mě, jestli tedy album, jako inspirace Briana Wilsona pro napsání Pet Sounds, byla britská nebo americká verze...
Pro úplnost řazení skladeb na americké verzi desky:
Strana A
1. I´ve Just Seen A Face
2. Norwegian Wood
3. You Won´t See Me
4. Think For Yourself
5. The Word
6. Michelle

Strana B
1. It´s Only Love
2. Girl
3. I´m Looking Through You
4. In My Life
5. Wait
6. Run For Your Life
stambi

Příspěvek od stambi »

Ano, měl jsem Ondro napsat, že Nowhere Man chyběl na mé americké LP desce. Nešťastně formulována věta. Ty rozdílné mixy písniček Beatles na evropských a amerických deskách jsou-byly dílem George Martina. Ten dělal převážně nové mixy pro americká vydání. Samozřejmě, že všechna americká alba se svými odlišnostmi vyšla na pirátských kompaktech. Přestože ta americká alba mám ve sbírce, těším se na druhý box Capitolu. Budu zjišťovat v internetu, co je na tom pravdy.
Rubber Soul fy Capitol v mono verzi je úplně stejný, jak evropská verze.Odlišnosti jsou pouze na stereo LP Capitolu v USA a v Kanadě.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

V mono verzi je stejný u Capitolu, co se týče mixů, né pořadí skladeb, zřejmě myšleno. Asi jen zas špatná formulace. :)
Na ten box se taky těším. Doufejme, že je to pravda. Capitol to snad už prý měl i chvilku na své stránce a na amazonu na to byl odkaz. Trošku je znepokojující, že ho zase stáhli... Snad jen čekají na oficiální prohlášení.
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: Rubber soul

Příspěvek od Monthy1990 »

Pro mně album číslo jedna,konec plyšáků pro ječící dívky a začátek těch zasněných pánů od vedle...možná to není vrchol tvorby (který přišel až o dva roky později),ale zčátek cesty určitě,tímhle albem prostě beatlové dosáhli nesmrtelnosti...nejoblíbenější písně jsou If I needing someone,Word,Wait,Norwegian Wood a In My life...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Tohle album představuje přírodu (viz obálka) a zní pohodově. Mezi alby Help! a Revolver působí ale nevýrazně. Help! prorazil díky hitům a filmu, Revolver v novém pojetí zvuku. Právě zárodky toho nového zvuku a takový ten předěl je znát na Rubber Soul. Album začíná Drive my car, podobně jako začíná koncert Paul is live z r.1993, naprosto skvělej úvod. You won´t see me jsem si moc nevšímal, dokud ji Paul nezahrál brilantně v Praze. V Nowhere Man se mi líbí ten námět a ten společný zpěv a Johnův zpěv odděleně. Z druhé strany se mi líbí I´m looking through you, tu mám jako jednu z nejlepších písniček. A ještě se mi líbí Girl. Nezní nějak hitově, ale no prostě je to taková ta pohoda. A pak pěkný závěr - předposlední písnička If I needed someone, kterou bych kdybych to album neznal, hádal bych spíš tak od Revolveru dál. Taková pěkná změna na albu. Myslím, že tohle album je v podobné pozici jako Magical Mystery Tour (pro mě asi nejlepší album), jsou na něm zárodky základů z něhož se odvíjela další hudba.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

Z téhle desky mám nejraději Run for your life,už jen kvůli textu-"Radši bych tě viděl mrtvou,než v náručí jinýho chlapa"-co k tomu dodat?Kdo z nás alespoň jednou neměl tenhle pocit?A navíc si myslím,že tenhle text myslel John smrtelně vážně,grázlík :D .
Obrázek
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Tuto frázi ukradl z písně Elvise Presleyho. Možná ji upřímně myslel, ale neni jeho :) . To je taky důvod, proč John tuto píseň nikdy neměl rád. Ale patřila k oblíbeným George Harrisona.

Je to jedna z písní Beatles, ve které hraje sólo na kytaru John. To jen tak pro zajímavost... :wink:
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

O té sólo kytaře jsem věděl,ale o Elvisovi ne.Díky za informaci.
Obrázek
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Monthy1990 »

moje nejoblíbenější album...je skvěle laděná, taková příjemná podzimní psychadelie. jsou zde skvělé melancholické věci jako Norwegian wood, In my life, Girl, dale pak ten nejlepší a nejodušelevnější pop co znám - Drive my car,Michelle, If I needed someone, geniální Wait a pak taky samozřejmě skvělé utočné texty jako Nowhere Man,You Want see me, I'am loking through you. Prostě skvělá práce čtyř mistrů, jež se v té době rozhodli že vyšplahjí ke hvězdám...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Mě přijdou ty alba ve stereu přínosné, líbí se mi, už mi chybí jen první 4 a Let it be. Dobrý nápad byl třeba plakát v Bílém dvojalbu, z vydání 1987 byly jen v bookletu. V případě Rubber Soul mě naštvalo vynechání textů v bookletu, ale jinak se mi booklet v oranžové barvě nápisu Rubber Soul líbí. Hlavně ta stránka kde vytyčují hlavní hráče.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od paneul »

rubber.jpg
rubber.jpg (157.35 KiB) Zobrazeno 11406 x
Originální ("nenatažená") fotografie na obal alba :wink: .
Half of what I say is meaningless...
paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od paneul »

ručně balené.jpg
ručně balené.jpg (142.48 KiB) Zobrazeno 11319 x
Předvánoční finiš 1965
Half of what I say is meaningless...
bulldog99
Nováček
Nováček

Příspěvek od bulldog99 »

Pro mě velmi silné album Beatles, obsahující mnoho hitů (namátkou Drive My Car, Norwegian Wood, Michelle). Bezpochyby odpich jiným směrem. Takové lámání chleba mezi Help! a Revolverem. A moc hezké příspěvky tu má George v podobě Think For Yourself a If I Needed Someone. Jedinou slabší píseň bych tu viděl snad v podobě What Goes On. Americkou verzi alba nekomentuji, je to divná a krátká splácanina.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Ano, Rubber Soul dávali asi rok po jejím po jejím vydání na stanici Praha III na VKV (dnes se říká FM) v pořadu Vysílání pro vaše magnetofony. Před tím jsem slýchal Girl, Michelle, What Goes On na Svobodné Evropě. A náhle jsem si ji mohl nahrát na magnetofon celou! Tenkrát jsem prohlašoval, že Beatles načali novou éru. Ty písničky byly úplně jiné než na předchozích albech.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

V aukci se nově objevila demo nahrávka What Goes On z r. 1963. 30 sekund nahrávky bylo poskytnuto veřejnosti.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Jsem zvědav, za kolik se prodá.
Pak se možná rozhoupu taky a hodím do aukce pásku se záznamem Sunny Grave Blue Effectu z 2. čs. beatového festivalu v roce 1968. (Supraphon mi za ni nabídl 1000,- Kč. :roll: )
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Odpovědět