Filmy o Beatles

diskusní fórum o skupině Beatles
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Filmy o Beatles

Příspěvek od #47 »

Napadlo mě...všichni jsme viděli Help, Hard Day's Night nebo Yellow submarine a spousty dokumentů, ale máte nějakou zkušennost přímo s hranými filmy které byly natočeny o Beatles?

např.:
Birth of the Beatles (http://www.csfd.cz/film/6468-zrozeni-be ... e-beatles/)
Two of us (http://www.csfd.cz/film/20839-two-of-us/)
In His Life: The John Lennon Story (http://www.csfd.cz/film/49112-in-his-li ... non-story/)
The Linda McCartney Story (http://www.csfd.cz/film/21110-linda-mcc ... story-the/)
John and Yoko: A Love Story (hhttp://www.csfd.cz/film/45250-john-and-yoko-a-love-story/)

Já jsem viděl akorát kdysi dávno prvně jmenovaný "Zrození Beatles" a už si to až tak moc nepamatuju, každopádně se mi tam celkem líbil výběr herců, kteří se broukům docela podobali a pamatuju si jak tam hráli v Hamburku a George tam sebrali protože mu nebylo 18, jak se potkali s Epsteinem, jak vyměnili Besta za Ringa...a končilo to nahráváním Love me do...
Naposledy upravil(a) #47 dne úte črc 24, 2007 9:28 am, celkem upraveno 1 x.
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Ještě bych přidal Backbeat, který je zaměřen na milostný vztah Stuarta Sutcliffa a Astrid Kirchherr.

Jinak tady je můj pohled na Příběh Lindy McCartneyové. K ostatním jsem se zatím nedokopal.
http://www.brouci.com/modules.php?name= ... tent&id=15
helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od helterskelter »

Ja sem bohuzel nic z toho nevidel, ale mohlo by to byt zajimave. Kdyz uz sme u tech filmu, nevite nekdo neco o filmu o vrazde Johna Lennona, ktery se natacel uz nekde pred rokem, coz by mohlo znamenat, ze brzy pujde do kin...??? Pokud teda pujde do kin.
When the night is cloudy there is still a light that shines on me...
Obrázek
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Myslíš ten konspirační dokument U.S. vs. John Lennon?
helterskelter
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od helterskelter »

No, ja o tom moc nevim, asi ne, jediny co vim je to, ze hlavni roli (tj. Johna) mel hrat Jude Law
When the night is cloudy there is still a light that shines on me...
Obrázek
iv_k_a
Nováček
Nováček

Příspěvek od iv_k_a »

ja viem čo myslíte. ty myslíš film, čo zachytáva posledný deň, bo tak v johnovom živote. to sa volá myslím Chapter 27, a hrá tam Lindsay Lohan Chapmanovu frajerku. toto aj US vs. John Lennon môže byť, super, len kde by sa to dalo pozrieť? :cry:
iv_k_a
Nováček
Nováček

Chapter 27

Příspěvek od iv_k_a »

našla som nejaké info o tomto filme : http://www.cinemaview.sk/clanok/1138127 ... chapter-27
georgin
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od georgin »

Viděla jsem už skoro všechny filmi...ale nevíte kde seženu film Help?Myslíte žeho mají ve videopůjčovnách??Ještě jsem ho neviděla a ráda bych se na něj podívala.
iv_k_a
Nováček
Nováček

help!

Příspěvek od iv_k_a »

ja tiez zhanan help! ale v pozicovni som ho este nevidela, aj po internete hladam jak blazen, zatial som spravila tak, ze cez youtube je to rozdelene na 9 casti a to som si pozrela.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Help už na ČT běžel a už to nějaký ten pátek je, takže se dá předpokládat, že nebude dlouho trvat a zase ho pustěj.
Hoffner
Nováček
Nováček

Příspěvek od Hoffner »

Doufám, že tenotkrát s lepším překladem....
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tak hlavně aby to nebylo s dabingem :-)
Jinak já jsem si kdysi dávno od nějakého maníka na inzerát objednal originál videokazetu, kde měly být "Beatles videos", nebo něco takového. Přišel Help s německými titulky. :evil: Tak mě to rozzuřilo, že když pak Help běžel na ČT, tak jsem jím tu kazetu přehrál. Čili jsem prakticky za dlouhé peníze koupil prázdnou kazetu k nahrání :-) Ale mám to teď s českými titulky v pěkném originálním obalu :lol:
(A samozřejmě jsem se na to už kolik let nepodíval...).
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Tohle je trochu schůdnější, ale asi tam budou na pevno švédský titulky, nic lepšího jsem ale zatím nenašel

Kód: Vybrat vše

http://btjunkie.org/torrent/The-Beatles-HELP-XviD/29084625adeb664e8eece99cb8f60a610c2a454632df/download.torrent 
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Já mám edici Help! s českými titulky, tak jak byla vydána v tuzemsku na VHS - přetransformovanou na DVD ve víc než koukatelné qualitě.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Doufám, že tenotkrát s lepším překladem....
Já to mam na VHS natočeno kdysi dávno z ČT2, sice už jsem se na to taky nějkaj ten pátek nepodíval, ale nepamatuju si že by tam nějak nebyl dobrej překlad, dokonce mi připadaly docela šikovně udělané překlady písniček, které se většinou rýmovali i v češtině...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Na té VHS písničky přeložené nejsou a překlad jako takový ujde - co mě mrzí, jsou občasné "překlepy", někdy jde spíš než o překlepy o chyby i/y v minulém čase, tedy odborně řečeno ve shodě přísudku s podmětem.
Obojí jedle mého lepší než orig. DVD Perný den, kde jsou u českých titulků texty písniček v angličtině - úplně mi až tak nedošlo, proč.
Vše je lepší než dabing :lol: (který mimochodem obal DVD českého vydání Perného dne slibuje, ale naštěstí neobsahuje).
Try to see it my way...
Mirek
Nováček
Nováček

Příspěvek od Mirek »

Myslím, že Help! co kdysi běžel v televizi byl přeložen celkem slušně.
Spíše než české titulky by mě ale zajímaly anglické titulky, abych si mohl provést i jakousi jazykovou analýzu.
Ve filmech Beatles se občas dají najít zajímavé jazykové gagy.
Třeba v Yellow Submarine je krásná hříčka s výrazem hejno ryb - neboli a school of fish.
V jednom z moří potkají hejno velryb a někdo říká, že to je school of whales, na čež druhý odpoví že na school jsou trochu velký a následuje odpověď, že to tedy asi bude university of whales - skvělá hříčka University of Wales.

Z Helpu se mi líbí hlášky jako: My skin is soaked right through to the skin.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Help možná konečně vyjde na podzim na DVD ve dvoudiskové edici. Ale oficiálně to zatím není potvrzeno.
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Co se týče dabingu - že by třeba Dalimil Klapka namluvil všechny čtyři brouky, aby se ušetřilo :-) No nic. To DVD Perný den se už tu řešilo, anglické písničky otitulkované anglicky jsou kuriozitou dosti nesmyslnou, já si myslím, že si překladatelé prostě ušetřili práci, přece jen nějak smysluplně přeložit "řeč vázanou" je o dost těžší, než běžnou řeč hovorovou. Mně spíš vadí titulky od rozhovoru s Martinem běžící pod rozhovorem s kameramanem. Ale moje DVD (je z Levných knih) na obalu žádný dabing neslibuje, pouze "české titulky, výběr scén, rozhovory + bonus".
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Perný den na DVD jsem nekoupil v levných knihách, ale nějakou dobu před tím, tak říkajíc v "běžném" prodeji. Jó, kdybych tušil, že to bude za čas za nějakých 25% ceny ... tak stejně nevím, jestli bych váhal :wink:
No ale to je jedno - na tomto obalu (prodáváno v klasické DVD krabici) je na zadní straně červený kruh s hvězdicovým okrajem, ve kterém je psáno toto (a beru si DVD k ruce, abych byl doslovný):

DVD obsahuje
český dabing 5.1
české titulky
výběr scén
trailery
+ BONUS

Jinak koukám, že všechna pozdější česká vydání (ani ne tak vydání, jako spíš možnosti zakoupení - DVD ještě vyšlo coby příloha tuším Cinemy nebo čehože) obsahují stejné hříchy.
Try to see it my way...
Odpovědět