Filmy o Beatles

diskusní fórum o skupině Beatles
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Myslim, že se dalo čekat, že dají novou zrestaurovanou verzi, když nedávno vyšla... I když já doufal, že daj tu původní, co dávali kdysi. S původním mono zvukem, který na novém DVD z nepochopitelného důvodu neni... :evil:
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Re: Filmy o Beatles

Příspěvek od #47 »

Ve středu 13.2. 2008 od 20:25 na CT2 běží film Two of us. Zázrak že se to sem vůbec dostane :-)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Pokud ten filme někdo znáte: je to fikce nebo rekonstrukce skutečné události?
Už jsem zaznamenal, že film poběží, z upoutávky se ale nedá úplně přesně odhadnout odpověď na mou otázku.
Try to see it my way...
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Taky jsem to zaznamenal, zdá se že jde o částečnou rekonstrukci - ti dva se prý skutečně setkali ale nikdo neví o čem spolu mluvili... každopádně se podívám :)
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Tak film docela zajímavej, Paul mi sice hlasově chvílema trošku nesedl, ale jinak dobrý, chvílema jsem se lámal smíchy :) a chvílemi mi bylo smutno :cry: ...
Eggman
Nováček
Nováček

Příspěvek od Eggman »

Trochu guláš Johnových a Paulových citátů po rozpadu Beatles + známá příhoda se Saturday Night Live. Místy zbytečně sentimentální ( opravdový John by se zřejmě tak nechoval ), místy ale vtipné. Škoda, že bez autentických nahrávek ex Beatlů. Ale pro opravdového fanouška to určitě má cenu zhlédnout. Dávám 3,5 hvězdičky z 5 ti. :P
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

To je právě to kdy jsem seřehtal na celé kolo - jak se častovali úryvky ze svých písniček (I still have my pretty face, I´m sick and tired of atd.) a nebo jak Paul zpíval do telefonu Seanovi tu veršovánku :lol: Smutno mi bylo jak bylo Paulovi chvílemi z Johna do pláče, z toho jak se hádali o Yoko a pak na té střeše. O tom Saturday Night Live slyším poprvé ale vypadalo to reálně. Kdyby bejval Paul neotálel mohli se zdejchnout dřív než Johna přikovala k drátu "mother superior"...
georgin
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od georgin »

souhlasim byl to dobrej film, ale kdo ví o čem spolu mluvili ve skutečnosti...
Jíťa
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jíťa »

Před nedávnem, no je to takové tři-možná čtyři týdny zpět, jsem se koukala na film " My dva" (Two of us). V tomhle tématu byl, mám takový pocit, už zmiňován. Podle mě to byla taková splácanina. Nebyl to zrovna dobrý nápad natěsnat do jednoho dne všechno o tom, že se zase dají dohromady (co by, kdyby) a chvílemi jsem nechápala oč se jedná. :roll: Herec který měl stvárnit Johna se mu vůbecn nepodobal, už kvůli rezavým vlasům. Jediné plus tomuhle filmu pro mě jsou ta, že tu byl moc hezky vyjádřen vztah mezi Yoko a Johnem. Také celé to "nehynoucí" přátelství mezi Johnem a Paulem. Oba herci se moc hezky naučili mccartnyovská a lennonovská gesta i ty hlášky byly celkem dobré...
O Beatles toho u nás v televizi moc nedávají, jako třeba na ostrovech, ale to že je to jeden film, co u nás po dlouhé době dávali a že z něho budu kdovíjak nadšená, ne to se opravdu nestalo.
catherin

Příspěvek od catherin »

A neznáte někdo, nebo nevíte, kde by se dal sehnat dokument o Beatles, který se jmenuje The Beatles Revolution? Byl snad odvysílán v roce 2000 jen v Britských televizích.... :(
Fanny
Nováček
Nováček

Příspěvek od Fanny »

Ahoj, jsem tu nová, tak omluvte moje krpy, případně jestli náhodně zmíním něco, co se už někde probíralo, ještě jsem toho nestihla tolik pročíst.

Dívala jsem se do programu a příští středu, tj. 16.dubna dávají na Nově od 9:35 Příběh Lindy McCartney (The Linda McCartney Story).

Ohledně filmů s Beatles toho za sebou moc nemám, jen klasiku Hard Day´s Night, Help!, Across The Universe (ten muzikál), U.S. vs. John Lennon, Yellow Submarine, Imagine, Magical Mystery Tour (- co youtube dal) a ty začátky Beatles, na název si nevzpomenu. Proto by mě zajímaly jiné filmy na motivy Beatles. Třeba mě na youtube zaujal Shakespeare Skit - parodie na herecké představení ze Snu noci svatojánské. Nevíte z čeho to je, a kde by se to dalo sehnat, případně něco k tomu?

A nevím, jestli to sem patří, ale jaký je váš názor na The Rutles? To co jsem viděla na již zmiňovaném Youtube mě hodně pobavilo.
Fanny
Nováček
Nováček

Příspěvek od Fanny »

Tak jsem dneska koukala na Příběh Lindy McCartney a jelikož tady nikde jsem to neviděla rozebraný (až na jednu recenzi), tak taky přidám svou trošku do mlýna.

Musím uznat, že z filmu jsem se teda nic nového nedozvěděla. Taky mi tam trochu chybělo nějaké to hlubší rozebrání situace, ale zase je pochopitelný, že na tu stopáž filmu se to nadalo kam nacpat. Film je dobrý, jako zopakování si nejdůležitějších věcí z období konce Beatles z pohhledu Paula a Lindy a následný život po Beatles. Konec byl však dojemný a já ho prořvala celý.

Poněkud k pláči mi bylo z některých představitelů. Chápu, že prostě kopie dotyčných zúčastněných nejsou na hereckém skladě, ale i tak mě poněkud zamrzelo, když Johna ztvárnil člověk, kterému muselo být přinejmenším 50 let, o představitelce Yoko bych taky polemizovala, ale hold tam byla jediná šikmooká, tak to byla Yoko. Kupodivu představitel Paula mi nevadil vůbec, nakonec jsem si i zvykla (asi je to tím, že jsem u něj a u ostatních lidí vnímala spíš ty originály, než bych si připustila, že jsou to herci, kteří ty originály jen hrají), a představitelku Lindy vybrali dle mého soudu dobře.

Takže sladkobol od začátku do konce, ale docela se mi ten film líbil.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Trochu se tu míchají hrušky s jabkama. Bylo by dobré rozlišovat filmy s Beatles a filmy o Beatles.
Try to see it my way...
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Monthy1990 »

já jsem sice viděl jenom tři jejich filmy a to Perný den, Help a díky pana Bábela i Let it be a nejrději mám perný den a let it be,které ale stojí od těch dvou tak nějak bokem bo je to jiný šálek čaje.Help mám taky moc rád,ale zdá se mi tam že tam už Ringo a spol moc přehrávaj,v perném dni byli přirozenější a tak nějak lepší...
ella
Nováček
Nováček

Příspěvek od ella »

Chcela by som reagovať na film My dva. Veľmi sa mi páčil a dosť ma zasiahol.
myslím. že to bolo citlivo spracované a tak ako sa tu už písalo, chvíľami mi bolo veselo, ale často aj do plaču.
Som rada, že som si ho nahrala. Tento deň opisuje aj sám Paul, takže táto situácia nie je vymyslená.
Všetky ostatné dostupné filmy mám na DVD. pri Beatles by mi nestačilo mať napalované kópie. A naj film...
asi Perný den.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

"Tento deň opisuje aj sám Paul, takže táto situácia nie je vymyslená"
- Paul to sice popisuje, ale velmi, velmi prostředně a neúplně, takže věřit úplně všemu, co se tam žvaní, to asi ne... Ostatně - Paul někde uvádí, že byli s Johnem v hospodě a dělo se tam tohle a tamto? Nikde jsem o tom nečetl.

"Všetky ostatné dostupné filmy mám na DVD. pri Beatles by mi nestačilo mať napalované kópie."
- no, těch oficiálně dostupných filmů moc není... takže ani "Let It Be" jsi neviděla?
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
rianyka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od rianyka »

Monthy1990 píše:já jsem sice viděl jenom tři jejich filmy a to Perný den, Help a díky pana Bábela i Let it be a nejrději mám perný den a let it be,které ale stojí od těch dvou tak nějak bokem bo je to jiný šálek čaje.Help mám taky moc rád,ale zdá se mi tam že tam už Ringo a spol moc přehrávaj,v perném dni byli přirozenější a tak nějak lepší...
Já bych tu nepřirozenost zas zak nehrotila. Nemyslim si, že by to byl film, kterej by měl vážně vystihovat jejich tehdejší život, jako třeba Perný den... Beru to prostě jako totálně praštěnou komedii, a podle mě kdo a má rád Brouky a jejich specifickej humor, tak si v tom najde svý... :-) Nejvíc miluju tu scénu, jak sjedou na běžkách ten kopec, pak v nich přecupitaj nádražní halu, sesypou se na okýnko a John s ledovou tváří povídá: "Londýn," a všichni se tváří, jako by nedělali nic zvláštního... :-D
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Monthy1990 »

já to taky nehrotím,u Help pravidelně dostávám záchvaty smíchu,filmy s Fab four beru jako ukázku geniality britského humoru. A tak mně napadá,zaslechl jsem něco o tom že někdy kolem vánoc by se Help měl objevit u nás na DVD, je to pravda,fáma,nebo tomu již dlouho je?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Opět musím konstatovat, že téma filmu Help! sem nepatří, neboť název tohoto tématu je Filmy o Beatles, nikoliv s Beatles. Jsa veden snahou udělat trochu pořádek píšu odpověď na tento příspěvek do tématu Nejoblíbenější film Beatles - což možná je trochu mimo, ale rozhodně méně než tady. A zakládat jiné téma, jako např. Filmy s Beatles, mi připadalo jako zbytečné zdvojování. Pro usnadnění hledání je přímý odkaz zde: viewtopic.php?f=1&p=8901#p8901
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Já jsem viděl snad všechny filmy O Beatles. Každému filmu by se dalo něco vytknout a asi žádný z nich neni se kterým by byly všichni spokojeni. Mě se nejvíc líbí kupodivu jen parodie Rutles, dále si mi velmi líbí Backbeat, kde herci opravdu hrají a ne že by jen hráli beatles.Film Linda McCartney Story pěkně zobrazil Lindu a i mě dojal, další plus je že ukazuje i konec beatles a Paula coby ztroskotance a alkoholika,když se Beatles rozpadli.Filmu ale toho hodně chybí ať už mládí a první muž Lindy nebo i vlastně osmdesátá léta a krátké obnovení Beatles v pol.90 let a u toho Linda byla taky.Chapter 27 je tak na jedno dvě shlédnutí. Minimum postav, chybí zobrazení toho hlavního kvůli filmu byl natočen a vlastně chybí i John. Two of us je záležitost jak se John a Paul setkali v roce 1976,kéž by tolik nevzpomínáli a nekecali. Prostředkem by mohl být film I want to hold your hand, kde se skupina fanoušků se snaží dostat na show Ed Sullivana za každou cenu, moc pěkný film a snad skutečnost že zde žádní beatles nejsou je asi jediný ale hlavní důvod kritiky.Dále tu máme Zrození Beatles film slabý, viděl jsem ho jednou nebo dvakrát, mnohem lépe se kouká na Backbeat, který zobrazuje stejné období historie Beatles. Jediný plus Zrození Beatles je zobrazení jak hrají pro Deccu. Život Johna Lennona by mohl výčet uzavírat, jediný klad je zobrazení setkání Johna a Paula. Problém všech filmů je muzika (na tvorbu beatles zapomeňte, buď jsou zde hudební kousky jen podobné beatles nebo coververze, které Beatles nahráli) a že žádný film nezobrazí kompletní historii Beatles od počátku do konce 1957-1970.
to se vrací kolibřík
Odpovědět