Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Ladis25
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž: Co víte o Broucích a jejich tvorbě?

Příspěvek od Ladis25 »

Jo to je právěže otázka kterou jsem vůbec nepochopil... čistě náhodou tu knihu četla bejvalá přítelkyně a o téhle části mě říkala :) Nápadá mě snad jen "Súra Pavouka" nebo název kapitoly "Šest měsíců, in ulna" ehm jináč težko říct :)
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

No jasně, nehledej v tom nic složitého! Ta povídka se opravdu jmenuje "Šest měsíců, in ulna." Takže si připiš svůj první bod v soutěži, přijmi mou gratulaci k němu, vymysli a polož vlastní otázku a stojíš-li o knížku, pošli mi svou adresu přes Soukromé zprávy.
Mimochodem - já onu povídku mám ve Veisově knize "Den na Kallistó," kterou jsi tímto vyhrál. :)
Ladis25
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ladis25 »

Super, díky moc! : ) Tak si dám zase něco lehčího. : )

Všichni jistě víte že se brouci oddávali výletům na LSD a že to hodně ovlivnilo jejích tvorbu, svůj první zažili když jím to dal jejich zubař do kávy. A já se ptám na jejích první úmyslný trip... Kdo z nich 4 se ho zúčastnil a kdo jim dělal "Průvodce". : )
paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od paneul »

Mohlo by jít o 24. srpna 1965, kdy LSD vzali v Los Angeles John, George a Ringo společně s Neilem Aspinallem a Malem Evansem? Přítomni byli i novinář Don Short, členové skupiny Byrds Roger McGuinn a David Crosby a také Peter Fonda, který Johna otravoval s hláškou: "I know what it's like to be dead.", podle které později vznikla skladba She Said She Said.
Half of what I say is meaningless...
Ladis25
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ladis25 »

No víc než vyčerpávající odpověď... :D S tím průvodcem to odpouštím protože jsem si neuvědomil že člověk který se o LSD nikdy nějak víc nezajímal asi nebude znát tento výraz : ) Takže jen tak pro zajímavost byl to tebou již uvedený Peter Fonda který místo toho aby je jakožto průvodce přiváděl do pozitivních myšlenek tak způsobil Johnovy tzv. bad trip tím když se bavil myslím s Paulem o tom že když byl malý tak byl týden v kómatu a že tedy ví jaké to je být mrtví... :D No ale John šel okolo a slyšel už jen tu větu "Vím jaké to je být mrtví" :)
Spravně, máš bod a pokládáš otázku : )
paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od paneul »

Děkuji za bod (LSD skutečně nepatří do sféry mých zájmů, přestože s ním měli co do činění skoro všichni mí nejoblíbenější muzikanti :D ) a pokládám nikterak těžkou otázku: uveďte alespoň 5 názvů kapel, které Johna doprovázely během jeho sólové kariéry.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Plastic Ono Band
Flux Fiddlers
Elephants Memory Plus Invisible Strings
The Harlem Community Choir
The Plastic U.F. Ono Band
The Plastic Ono Nuclear Band
Cheap Trick :D
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od paneul »

Timothy, máš zasloužený bod, uvedls jich víc, než jsem chtěl (ještě doplním např. Plastic Ono Mothers, Little Big Horns and the Philharmanic Orchestrange nebo Etcetera.
Uznal bych i Dirty Mac a Plastic Ono Supergroup, přestože fungovaly ještě za časů Beatles, šlo přece jen o Johnovy sólové projekty.
U Cheap Trick nevím-nevím, s Johnem si zahráli jen kytarista Rick Nielsen a bubeník Bun E. Carlos, tedy jen polovina skupiny (a nějak nešli pod nos Yoko, která je po třech skladbách vykopla).
Na bodu pro Tebe to ale nic nemění a také otázka je Tvoje :wink: .
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Díky za bod paneule :D
Na ty Etcetera jsem si vzpomněl těsně před udělením bodu, ale nechal jsem to už být.

,, Když se objevili Beatles se svými dlouhými vlasy a s takovou určitou zženštilostí, teď o nich nemluvím jako o umělcích, upozorňuji, tak mi to bylo sympatické. Byl to totiž políček obecnému veřejnému vkusu, dosáhli zalité konvenční představě jak má vypadat mužnost: krátce střižený ježek, brutální zátylek, něco prušáckýho. Jo, jenže co bylo původní, přijatelné a okouzlující u nich, protože to byli osobnosti, je naprosto trapné, naprosto trapné, u těch tisíců, kteří se po nich opičili a napodobovali je."

Tyto slova říká jeden český herec, který ? :D
Michal
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Michal »

Mistr hereckých mistrů Miloš Kopecký :).
Naposledy upravil(a) Michal dne úte lis 29, 2011 12:24 am, celkem upraveno 1 x.
„...lies beneath the ocean waves...“
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Teda to byla rychlost, čekal jsem, že to bude časově delší na odpověď. Dokonce jsem si promyslel jakou nápovědu bych dal jako první : měl hrát v seriálu Hospoda a také tam hrál, i když ty díly s ním neodvysílali - nahrazen byl Menzelem. Tak obešlo se to bez nápovědy. Tento jeho výrok je na LP/CD Literární a jiné poklesky Miloše Kopeckého. Michale, máš bod :D
Michal
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Michal »

Děkuji! :)

Rád bych slyšel jméno českého umělce, který viděl koncert Beatles naživo a to na francouzské půdě. K tomu bych prosil i to konkrétní místo, kde se ten koncert odehrál, a souvislost tohoto místa s oním českým umělcem. :)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Myslím, že v pařížské Olympii viděla Beatles Hana Hegerová. Důvod, proč se tam vyskytovala, bl ten, že tam vystupovala též.
Try to see it my way...
Michal
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Michal »

Za mě dobrý a za bod 8)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Děkuji, omlouvám překlep (resp. nedoklep) v odpovědi, která naštěstí zůstala srozumitelná. :D
Pro udělení příštího bodu je nutné zodpovědět všechny otázky - přesněji řečeno ty, které následují za barevně a velikostí odlišeným citátem, včetně posledních dvou úkolů bez otazníku.

Vzpomeňte si, co vám říká toto:
"I dig a pygmy..."
Kdo to řekl? Kdy to řekl? Kde to řekl? Kde se to objevilo? Popište stručně jistý řekněme nesoulad mezi vznikem a uveřejněním. Větu dokončete.
Try to see it my way...
Michal
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Michal »

Tak já začnu: "I Dig a Pygmy by Charles Hawtrey and the Deaf Aids, Phase One in which Doris gets her oats".

Tímto Lennonovým výkřikem začíná píseň Two of Us, potažmo celé album Let It Be.

Nesoulad: no, je to k té písni připláclé, ve skutečnosti to Lennon při nahrávání neřekl před ní, ani v souvislosti s ní :), ale konkrétní datum, ani událost při natáčení nevím :D
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak co s Tebou, chlape? :D
Událost při natáčení jsem nepožadoval, leckterou otázku ze zadání jsi zodpověděl, byť na přeskáčku. Všechno, co tam uvádíš, je v pořádku. Chybí tam však místo a datum. Čili asi takto - uděluji Ti v každém případě půl bodu. Ostatním uděluji stopku, čímž Ti poskytnu čas na dohledání a šanci získat i druhou půlku bodu. Když to datum objevíš, bude snadné určit i místo, kde Lennon tuto větu pronesl. Film se zase na tolika místech nenatáčel :wink: Nevím, jak dobře jde to datum najít na internetu, ale doporučuji prohledat bootlegy. Kdybys náhodou zjistil jiné, než já, hoď sem pro jistotu odkaz.
Stopku zatím nijak časově neohraničuji, vyhrazuji si právo na její ukončení s výpovědní lhůtou nejméně 15 hodin. Příští otázku bude pak klást ten, kdo získá druhou polovinu bodu.
Try to see it my way...
Michal
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Michal »

21. ledna 1969, Apple studios :-).
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

No, já jsem objevil 22.1., ale jelikož to bylo na obalu bootlegu, nedá se to brát na 100 % jako správné datum. Místo je správně, pročež Ti uděluji druhou půlku bodu a námitka se zamítá :D
Tak do nás, jsi na řadě.
Try to see it my way...
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Před vánočními svátky je tu čas na průběžné pořadí. Na čelních místech v mezidobí probíhal zuřivý boj, který nakonec vyhrál timothy a jeho jméno se objevilo na 2. příčce. Gratulace! Uvítejme také nováčka skrývajícího se pod přezdívkou Ladis25. Věřím, že nezůstane jen u jednoho bodu. A ještě připomínám, že na tahu je Michal...
Přílohy
01.jpg
01.jpg (72.85 KiB) Zobrazeno 8044 x
Odpovědět