The Beatles (White album)

diskusní fórum o skupině Beatles
Odpovědět
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: The Beatles (White album)

Příspěvek od Park »

Zemřel Charles Manson (RIP, 83 let). Onen vrah, který byl inspirován písněmi z White album. Ve vězení byl od r.1971 až do své smrti. Ve stejné věznici (Corcoran v Kalifornii) si odpykává trest i Phil Spector a ví se, že ho Manson oslovil a Phil byl z toho vyděšený.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Ať se Manson usmaží v pekle. Ksindl nečistej.

(Myslím, že i Beach Boys si oddechli.)
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Zemřel Charles Manson (RIP, 83 let).
RIP? Tenhle [cenzurováno]?
Try to see it my way...
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Park píše:Zemřel Charles Manson (RIP, 83 let). Onen vrah, který byl inspirován písněmi z White album. Ve vězení byl od r.1971 až do své smrti. Ve stejné věznici (Corcoran v Kalifornii) si odpykává trest i Phil Spector a ví se, že ho Manson oslovil a Phil byl z toho vyděšený.
Přát tomuhle dobytkovi odpočinek v pokoji mi přijde dost nevkusné, až perverzní.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Mně taky.
Omluvou by snad bylo, kdyby Park nevěděl, co znamená RIP, nebo netušil, co Manson spáchal.
Obvykle nemám ve zvyku tu takhle do někoho bušit, ale tohle mi přijde extrémně blbé.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

O tom, co Manson spáchal, samozřejmě Park ví. Nejednou zde ve fóru o tom psal.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jo psal. ,,On nám o tom psal" (film Funebrák). Vím o tom, jen bych podotknul, že kromě slavné Helter Skelter, byl ovlivněn i písní Piggies. Protože většina posledních novinek se týká úmrtí lidí kolem Beatles, kde vždy píši RIP, tak to mám s tím spojené. Samozřejmě jsem věděl, že by mi normální RIP neprošlo, tak jsem ho dal do závorky. Přes všechno je to fakt, že někdo zemřel a další kus historie Beatles je nenávratně pryč. Až umře Mark Chapman, tak to RIP tam nenapíšu, proto co udělal, ale proto, že byl jediným přímým svědkem (kromě Lennona a ten už nepromluví a Yoko, která byla schovaná) co se tenkrát odehrálo a protože událost byla mnohem přímější ohledně Beatles než causa Charlese Mansona. Nemám rád oba, ale Beatles se bohužel i tyto věci týkají.
to se vrací kolibřík
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

:shock: :shock: :shock:
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Chapman sice zavraždil Lennona, ale zároveň byl přímým svědkem vraždy (kdo by to byl řek?), a proto si zaslouží odpočívat v pokoji.
Nó, tomu říkám logika! To by ani Ovčáček nevymyslel.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Parku, to je ovšem zcela nemístné.
R.I.P. je z latiny a znamená odpočívej v pokoji. Většinou se používá u osob, jichž si vážíme.
Nevím jak pro Tebe, ale několikanásobný vrah Charles Manson si tohle podle mého soudu v žádném případě nezaslouží.
A není horší, nebo lepší vrah. Vrah je vrah, ať zabil osobu, k níž mám nějaký vztah (Johna), nebo někoho jiného.
A nějaké vysvětlující (ano, ovčáčkovské) obezličky jsou jen kalením vody a odbíháním od merita věci - přiznat, žes přestřelil.

Yoko byla schovaná? A na to jsi přišel jak?
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Určitě v tomto případě nezemřel člověk. Chcípnula zrůda. Jen škoda, že ne mnohem dřív...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Probůh, Funebrák, závorky, Manson, Chapman, schovaná Yoko... nějak se v té logice ztrácím.
Try to see it my way...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

... a souhlasím s Vicinem.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Máte pravdu, byl to naprosto zbytečný člověk a proto se omlouvám za to RIP.
Yoko byla schovaná - v každé knize o vraždě Johna Lennona je údaj, že když vystupovali z limuzíny a vcházeli do Dakoty tak Yoko šla první, tedy John šel až za ní. Když začalo střílení, tak Yoko utíkala se schovat pod schody. Z těchto informací lze předpokládat, že samotnou střelbu neviděla. Takže pouze John a Mark vše viděli.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Těch knížek o Beatles jsem přečetl docela dost. V češtině i angličtině. Kolem šedesáti.
Nikde jsem neviděl, že by se Yoko běžela schovat pod schody.
Yoko šla prostě první a John šel až pár vteřin po ní. Když vrah začal střílet, Yoko volala na Jaye Hastingse, že někdo střelil na Johna, a ten běžel k Johnovi, aby mu pomohl, a pak zalarmoval policii.
Mimochodem: viděls někdy ty schody do Dakoty? Kam by se pod ně Yoko běžela schovat?
To sis vymyslel?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jo už jsem to našel na str. 116 Život Johna Lennona v datech a obrazech je informace o tom, že když střelba začala tak se Yoko přikrčila a rozběhla se za roh, do dvora (zdrojem je interview s Mark Chapmanem). Ale ani z této pozice to asi vidět nemohla. Za mylnou informaci o schodech se omlouvám. Kniha 1970-2000 udává, že svědky byly ještě vrátný, obsluha výtahu, taxikář a jeho pasažér, co zrovna vystupoval z taxíku. Ale nevím jaký měli zorný úhel ohledně vidění. Určitě ne tak dobrý jako Mark a John.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Za mě je to blbost. Mimochodem v té první jmenované knize je dost chyb.
Už jen viz fotka z nahrávání Summertime, která je ve skutečnosti z Top Ten Club z roku 1961.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Mně osobně tedy ten skok od Mansona k Yoko připomíná jeden cimrmanovský seminář (Nejedlý, chalupa, svíčková, lišky, husiti, Pražák, vlasovci).
Ještě bych připomněl jednu starou moudrost. Sprosté slovo nechť je mi prosím prominuto. Šlápneš-li do hovna, tak aspoň nepřešlapuj. Tím přešlapováním mám na mysli vysvětlení se závorkami a podobně.
Úplně by stačilo prosté konstatování, že ses vyjádřil neadekvátně, a všechny ty oslí můstky jsi mohl vynechat. Pak jsme si všichni mohli tuhle debatu (která s úmrtím Mansona souvisí asi tak jako s Bílým albem) ušetřit.
Svým způsobem jsem ale zvědav na případné pokračování - když nic jiného, je to zajímavé zpestření noční šichty.
Try to see it my way...
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tak zmiňovaný cimrmanovský seminář patří k mým vůbec nejoblíbenějším, je zručně vypointovaný a tradičně vtipný. Dokonce mám v tomto případě raději minimalisticky klidné pojetí Smoljakovo, než tradičně rozvernou verzi Svěráka. Připadá mi, že humornost celé přednášky tak vyniká ještě lépe. Ale se skutečným Zdeňkem Nejedlým se nedá srovnávat ani jedno, zrovna mu bylo pár pořadů věnováno v Českém rozhlase, a musím uznat, že to byl komik k pohledání...
Zpět k Mansonovi: Myslím si, že žádný další spor tady nehrozí. Park to nijak nehrotí, dokonce se omlouvá, což se mi na něm i vůbec našem fóru moc líbí - všude jinde si lidé sprostě nadávají po dvou příspěvcích, tady už diskutujeme celá léta v naprostém klidu a zřídkavé pokusy případných trollů jsou zpravidla brzy vyčerpány.
Tak ať nám to vydrží!
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Dokument ke stoletému výročí narození Maharišiho

Příspěvek od Vicino »

Přišlo mi škoda zakládat kvůli tomu extra téma, tak to vrazím sem. Narazil jsem na to úplnou náhodou, třeba to bude někoho zajímat. Je to krátký dokument, asi čtyři a půl minuty, je logicky na téma Mahariši a Beatles. Zde je odkaz.
Odpovědět