A další na řadě bude...

diskusní fórum o skupině Beatles
makrelaman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Re: A další na řadě bude...

Příspěvek od makrelaman »

Tak to vyzerá, že ten 13. november je naozaj reálny. LP´s Are Here! Americký Amazon: 399,99 $, nemecký: 399,99 €.

http://thebeatles.com/#/news/Vinyl
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Jak jsem to tak četl, nepůjde o originální mastery, ale různé pozdější remastery. Záměrem je zřejmě to, aby si milovníci vynilů vychutnali požitek ze všech těch pohybů kolem gramofonu nežli se ozvou první tóny. Alespoň tak jsem to pochopil při zběžném čtení popisu. Nuže, pro mě je to zklamání. Zklamání nikoli z toho, že bych si hodlal pořizovat na stará kolena vinyly, ale z toho, že znovuzrození originálů pro příští generace se nekoná.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Tak to je špatná informace.
Všechna alba budou obsahovat původní mastery, a tedy původní mixy. S vyjímkou
alb Help a Rubber Soul. Ty budou opět obsahovat remixy, které udělal George Martin v 80. letech pro původní vydání
na CD. Tyhle digitální remixy měly zůstat v propadlišti dějin 80. let, bohužel se tak nestalo.
Nicméně, původní stereo mixy Help a Rubber Soul vyjdou, stejně jako v případě CD remasterů, jako součást vinylového mono boxu. Ten je naplánován na příští rok.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Malá pochybnost: Co znamená informace u alb "North American LP debut in stereo". Předpokládal bych, že budou použity verze Parlophonu. U některých alb je uvedeno "Original album". Co si tedy o tom mám myslet?
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

To znamená, že v USA a Kanadě tyto alba vychází poprvé na vinylu ve stereu. Jak víme, v 60. letech měl Capitol svoje verze těchto desek a v roce 1987, když vyšly LP a CD celosvětově byly první 4 desky mono.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Díky. Na to, jak jsem stár, jsem velmi málo poučen :oops: Ale asi to bude tím, že jsem Beatles "žral" v jejich době a pak přicházely jiné zájmy (hlavně hudební) a starosti (životní). Jsem ale potěšen, že zájem mladších je stále tak vysoký, čímž jejich odkaz nevymře.
makrelaman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od makrelaman »

Podľa všetkého bude asi rozumnejšie zháňať pôvodné vydania vinylov. Lákadlom bude asi len priložená kniha.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Zakoupil jsem knihu Dopisy Johna Lennona, která je skvělá. Obsahuje mnoho přes 400 Johnových dopisů a mnoho neznámých fotografií (např. ty z Hamburku). Dopisy jsou přímo vyfoceny, většinou z obou stran. Škoda jen, že černobíle, neboť podobně zaměřená kniha Legenda Lennon je reprodukuje i barevně a lze je z knihy vytáhnout, což v této nejde. Největší radost udělaly dopisy Johna Paulovi a Lindě na počátku 70. let. Tyto dopisy se nenesly zrovna v nejpřátelštějším duchu. Mám tím na mysli Johnovu tirádu. Kniha obsahuje některá chybná data i jména, např. zrovna Johnova tiráda na str.209 je věta, že tento dopis byl v aukci v r.2011 a po 10 letech se objevil na jiné aukci. Další chyba je na str. 33 kdy je Georgeův bratr pojmenován Petr a ne Peter. Další chyba - str. 274, kde se píše, že Yoko v r.1985 otěhotněla. Překvapí Johnova sháňka po albu Back To The Egg a vyvrací teorii některých autorů o Yokovým ovládání jeho sebe sama, protože se z Johna stane odborník na oficiální i neoficiální vydání alb Beatles, neboť v dopisech vysvětluje jednotlivé účasti členů Beatles např. ze Star Clubu, Decca, neoficiální Let It Be.
to se vrací kolibřík
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

... vyvrací teorii některých autorů o Yokovým ovládání jeho sebe sama...
Já jsem on jako ty jsi on jako ty jsi já a my jsme všichni spolu?? :shock:
Mohu poprosit ještě jednou a čitelně?
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Prostě Yoko neměla až tak velký vilv na Johna, že by John něvěděl co dělá. To je právě doložitelné jeho dopisy ve kterých popisuje počáteční beatlesácké nahrávky s velkou podrobností, na které by si asi nevzpomněl, kdyby byl úplně ,,mind out".
to se vrací kolibřík
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Tak teď jsem se v tom ztratil úplně...
Yoko neměla na Johna vliv, protože si pamatoval první beatlesácké nahrávky? :?:
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Přesně tak. Psal jsem ,,až tak velký vliv". Tím jsem měl na mysli že mu mozek úplně nevycucla :lol:
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Loni vyšla kniha Paola Hewitta s názvem Love Me Do: 50 Greatest Beatles Moments. Slovart připravuje českou mutaci, jež by měla vyjít letos v květnu jako Love Me Do – 50 největších milníků kariéry Beatles.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Zatím nás tu stíhá jedna příjemná zpráva za druhou. Ještě by mohlo vyjít třeba I Me Mine...
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Už mám nové vydání knihy Beatles v písních a obrazech. Jedná se o knižní klasiku vydanou koncem 60.let i u nás a proto mám radost že znovu vyšla. Samotná kniha obsahuje skoro všechny autorské skladby Beatles, které vydali na albech a singlech. Nejsou tu všechny chybí např. I Me Mine či Don´t Pass Me By. Chybí též všechny převážně rock n rollové covery, které vydali na svých albech. Na druhé straně jsou tu autorské písně, které věnovali jiným umělcům např. Love of the Loved, Tip of My Tongue, It´s For You, Bad To Me, Come and Get It. Musím ale snížit své hodnocení o celou hvězdičku a to z důvodu chybějícího českého překladu písní, který by se klidně vešel vedle otisknutého textu písně originálu (hodně bílého místa), aby bylo víc zřejmé o čem text a především obrázek vypovídá. Dále musím snížit své hodnocení pro špatnou orientaci, protože vedle jednoho obrázku, který je přes celou stránku tak na vedlejší straně jsou texty třeba i třech písní a tak čtenář na první pohled ani neví, který text písně patří příslušnému obrázku. Alsepoň, že je kniha v kvalitním papíře a hlavně v ní dobře vyniknou barevné kresby.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Ale pokud je to nové vydání knihy, která vyšla - jak říkáš - koncem 60. let (mám její české vydání, Panton 1969, tištěno ve Finsku), tak přeci není možné její stavbu měnit. Takto byla kniha koncipovaná i v originále, i když jsou tam odlišnosti (kvůli tomu, že jsme žili v totalitním státě).
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Park nenapsal, že to jsou obě knihy (1969, 1971) vcucnuté do jedné. U nás v devětašedesátém vyšla jen ta první, lehce oholená.
Zatím jsem nekoupil, ale mám to v úmyslu. V náhledu mě bohužel dost zklamal použitý font písma (vypadá to jako Times New Roman, přestože v původním českém vydání byl font úplně jiný).
S Parkovým tvrzením ohledně překladu naprosto nesouhlasím. Ať si každý písničku přeloží sám dle svého uvážení, jak mu zobák narostl.

Jinak: co čekat od dost rozporuplného vydavatelství Svojtka, které na jednu stranu vydá víc než solidní českou verzi The Beatles od Huntera Daviese, a na stranu druhou bylo schopné před sedmnácti lety uvést na tuzemský trh takový sajrajt, jakým byla kniha The Beatles od Mikea Clifforda, kde byly vedle pěkných fotek bohužel takové neuvěřitelné žvásty, že by z toho až jeden zesnul (a ještě před pár lety vydali reedici!)...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

A co je pravdy na tomhle?: "Některé informace oproti vydání z roku 69 chybí: např. obrázek k písni Lady Madonna, velké fotografie Beatles, chybí hádanka, seznam textů aj." - Vybráno z hodnocení zákazníků na Heuréka.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

jestli je to pravda, pak odkazuji na svůj včerejší druhý odstavec...
Lady Madonna měla obrázek docela hustej, co si z hlavy vybavím :D
No, nakonec si stejně asi budu shánět původní vydání (to moje je ve stavu zelenochrupka).
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Knihu jsem dnes koupil a mohu potvrdit, že obrázek pro Lady Madonna opravdu chybí (jedná se o čb kresbu s obrázkem nahé gravidní dámy, která má na břiše otevřená dvířka trouby nebo ledničky (?), na rukou drží dvě robátka, v pravé ruce má zrcátko s odrazem vyceněného strašidla... Vím, že tenkrát dávno jsme jako mladíci valili oči na její poprsí a ohanbí :lol: Druhý obrázek k písni nechybí, ale těžko na něm lze něco rozeznat. Jde o jakousi barevnou fotografii ženy, zahalené do vlasů a oděvu. Zde jsem si také všiml, že chybí Ringův citát k písni o tom, že to zní jako Elvis (ostatně oproti anglické i české verzi z roku 1969 zde chybí mnoho citací).
Samotná kniha je velice dobře zpracovaná, vázaná ve tvrdých laminovaných deskách a tištěná na kvalitním "křídovém" papíře. Desky jsou opatřeny jiným vyobrazením nežli známe z originálního vydání - je to koláž, sestavená z kreseb k písním (přední deska) a popisem knihy (zadní strana). Teprve přebal má na titulní straně obrázek, která známe z původního vydání, na zadní straně, bohužel, není původní a v duhových barvách vyvedený soupis autorů s obrázkem chameleóna, který se napájí barvami a místo ocasu má štětec, nýbrž stejné povídání, jako je na zadní straně desky a jaké lze nalézt u knihy i v eshopech na internetu.
Další změnou je řazení písní, které je tentokrát chronologické, ale kniha opravdu neobsahuje veškeré písně The Beatles, mám dojem, že chybí většina autorských písní George či Ringa (Don't Bother Me, Something a těch, co již uvedl Park). Když namátkou procházím obě vydání, zjišťuji, že zde chybí některé obrázky. Sice mi nevadí, že tam nejsou fotografie Beatles, které jsou vloženy do Bílého alba, ale chybí tam kresby fanoušků, shromážděné vždy na jednu stránku pro jednotlivé členy, zde jsou rozházeny po celé knize a zřejmě nejsou všechny. Není tam ani obrázek Beatles, jak budou vypadat ve stáří. Překlad knihy není původní, ale nový, z roku 2013. Chvályhodné je i zařazení písní a obrazů, které byly před 44 lety z ideologických důvodů odstraněny (pochopitelně, že v anglickém vydání 1. dílu byly), tedy Back In The U.S.S.R. a Revolution a písní, které byly tehdy nahrazeny přehledem "O čem zpívají Beatles". K písním Dear Prudence a Julia chybí obrazy.
To jsou mé první postřehy, které mi způsobují smíšené pocity. Některé věci by mohly pamětníkům docela vadit, kladem je pěkné zpracování.

Pozn. k původním vydáním z roku 1969: Jak naše tak anglická edice byly tištěny ve Finsku.
Chybějící písně v našem vydání: Hey Bulldog, It's All To Much, All Together Now, P.S. I Love You, Julia.
Odpovědět