A další na řadě bude...

diskusní fórum o skupině Beatles
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Re: A další na řadě bude...

Příspěvek od Beaver »

Jenom připomínám - doplňuji, že se jedná o film The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years (více viz např. ČSFD - český trailer, IMDB).
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Konečně se na našem trhu objevilo CD The Family Way (vydání z r. 2011). Je to původní podoba alba tak jak vyšla na počátku r. 1967 na LP. Přibyla jedna píseň coby bonus Theme From the Family Way. Zbylých 13 skladeb mají názvy první ,,písně" Cue 2M1 až po 13M2. Uprostřed alba pod 6. trackem je píseň Love in the Open Air (za kterou dostal Paul nějakou cenu). Zajímavé je, že chybí Bahama sound, co napsal G.Martin, ale režisér filmu The Family Way ji vystřihnul, jak je napsáno v bookletu, který má 8 stran a jsou v něm vyfocené záběry z filmu a fotky singlů z toho alba a také sleev-note o nahrávání tohoto alba. Zajímavé, že o filmu v bookletu není téměř žádná zmínka. Na přední straně bookletu je fotka hlavní hrdinky a hlavního hrdiny v žensko mužských znacích na zeleném poli. Na zadní straně bookletu je fotka filmového plakátu. Na zadní straně alba je fotka těch dvou hrdinů z filmu i se seznamem ,,skladeb". Album původně vydala Decca (tj. společnost co odmítla Beatles). Toto CD vydání pochází od firmy Varese Sarabande. Music Composed by Paul McCartney. Supervised and Orchestrations Arranged by George Martin. Recorded at CTS Studios, London, November 1966. Mastered from the original first generation stereo master tapes. V té době začal Paul připravovat pro Beatles Sgt. Peppera a záhadný experiment (dosud nevyšlý) A Carnival of Light. Snad z tohoto důvodu stojí toto instrumentální album plné severské dechové muziky za poslech. A asi se podívám i na ten film (ač muzika je to nejdůležitější), co mám někde ještě v archívu.
to se vrací kolibřík
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Ještě existují další verze, jednu z nich lze lze najít na YT https://www.youtube.com/watch?v=uecdxZyi8tw (nějak mi to jde přes uši, to nemá nic společného s originálním soundtrackem), Vydal Philips v roce 1996 pod názvem Paul McCartney The Family Way - Variations Concertantes Opus 1, Arrangements & Orchestration George Martin & Carl Aubut. Obsahuje 22 titulů:
1. Variation No. 1
2. Variation No. 2
3. Variation No. 3
4. Variation No. 4
5. Variation No. 5
6. Variation No. 6
7. Variation No. 7
8. Variation No. 8
9. Variation No. 9
10. Hymn to the Child/L'Hymne a L'Enfant / Reminiscences / Double-March / Dwight Barker
11. Théme
12. Variation I
13. Variation II
14. Variation III
15. Variation IV
16. Variation V
17. Le Capitaine Bonhomme
18. Le Pirate Maboule
19. Sol et Gobelt
20. Grujot et Delicat
21. Monsieur Surprise
22. Children of Sarajevo / Les Enfants de Sarajevo

Původní soundtrack je také na kompilaci, složené z originál soundtracku (13 titulů) a ze skladeb výše jmenovaného alba.
Původní soundtrack (13 titulů) lze také najít na You Tube v nějakém starším vydání bez bonusu Theme From the Family Way. Ten je tam možno nalézt coby singl s obrázkem původní etikety z roku 1966 https://www.youtube.com/watch?v=d84w9x0FNgo . Je to B strana singlu Love In The Open Air a je rychlejší než ta bonusová z r. 2011 (o které se tu zmiňuje Park) a má navíc i jiné aranžmá.
A dále, na CD The Songs The Beatles Gave Away, je skladba pod názvem Love On The Open Air, která je ve skutečnosti č. 8 - 1M1. Takže to tam někdo popletl.
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Na dnešek je hlášeno vydání nové knihy - obrazové publikace - Beatles skrz naskrz: Unikátní a neznámé fotografie z archivu The Beatles Book
Více o knize zde:
http://www.knihyomega.cz/clanky-beatles ... znate.html
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jsem zvědav na film Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta z letošního roku, až vyjde v ČR na DVD (samozřejmě s českým dabingem nebo alespoň titulky). Je snad jasné, že do kina na to nejdu. Paulova role je pravděpodobně malá - myslím že hraje piráta-vězně a je skoro k nepoznání. Zatím si producenti film ohlídaly a tak jsem ani na netu, neviděl jedinou filmovou scénu (vč. trailerů) kde bych Paula zahlédl. Reakce na jeho filmový výkon se liší, v zahraničí a režisér filmu si jeho roli pochvalovali a prý byla při jeho scénách sranda, v ČR jsou komentáře typu, že jeho role je trapná. Tak uvídím až film na DVD vyjde a věřím, že v bonusech- special feautres, making of- se objeví víc scén s Paulem. Je pravda, že je to Paulova první filmová role po letech, naposledy si zahrál miniroličky v hořkém filmu Eat the Rich (1987) hrál hosta na jídelní recepci a v jedné epizodě TV seriálu Bread (1988), kde spíše hlavní roli hrála Linda, Paul si pro ni přijel autem a byl tam jen několik vteřin. Tyto filmové počiny jsem zachránil spíše pro historický význam, než že bych si je často pouštěl. Snad si Paul potřeboval trochu vylepšit svou filmovou reputaci (nepočítaje v to klipy) po tom katastrofickém snímku Broad Street, ale když Paul tak jasně muzika a snad proto mám i pro Broad Street slabost.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Dobrá zpráva. Film Piráti z Karibiku - Salazarova pomsta právě vyšel na DVD a Blu-ray vč. české podpory. Po zhodnocení obsahu jsem se rozhodl, že si pořídím Blu-ray verzi, která obsahuje bonusy vč. making of-natáčení, vystřižené scény apod. Tyto bonusy bohužel na DVD nenajdeme. Tak jsem zvědavý zda v těch bonusech bude nějaká ta scéna s Paulem navíc. Určitě si ten film brzy pořídím, ale pár dní to potrvá a pak sem hodím echo, zda je toho Paula víc v bonusech. Překvapilo mě, že to vyšlo tak brzo, ještě minulý týden film běžel normálně v kinech a jak to vím, byl jsem tam, ale na úplně jiném filmu :)
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Jo v BD bonusu Salazarova pomsta - příprava nového dobrodružství je Paula opravdu víc. Zatímco v hlavním filmu má cca 1 minutovou sekvenci, tak v bonusu je 10 minutová pasáž s ním. Je to až v posledních deseti minutách onoho téměř hodinového dokumentu o natáčení filmu. Paul nalíčen tak jak ve filmu mluví v bonusu o tom jak se k té roli dostal a že je do de facto na oplátku za to, že hlavní hrdina filmu J.Deep se vyskytl v několika Paulových videoklipech. Zatímco ve filmu pronese jeden či dva fóry a krátce zazpívá Maggie Mae, v bonusu si Paul a J. Deep vypráví mnohem víc vtipů a Maggie Mae zazní v delší podobě. Samozřejmě je tam i záběr z natáčení scény s Paulem. Samostatnou kapitolou je film jako takový, prostě film o pirátech, kde se to jen hemží námořnicko-pirátkou hantýrkou a odkazy na kulturní reálie (loď Bludný Holanďan, Galileo, trojúhelník ve kterém se ztrácí lodě apod.). Možná jsem blázen, který dal 500 kč za 1 minutu s Paulem, ale vidět ho ve filmu jako herce není běžný jev, ještě že je s ním víc záběrů v bonusu. Paulův dabing obstaral asi ten nejpovolanější tj. Mekky Žbirka, ač Slovák, jeho čeština se povedla. Samozřejmě filmovou scénu s Paulem jsem si pustil i v originálním anglickém znění s Paulovým hlasem.
to se vrací kolibřík
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Jen poznámečka: Žbirka si říká Meky, nikoli Mekky. Ale je to jedno, mně tento jeho pseudonym stejně připadá mimořádně hloupý. Nevím proč se ho v posledních letech tak usilovně drží, dříve žádný nepoužíval, maximálně si říkal prostě Miro, proč ne, vždyť to jméno je v pohodě. To Meky mi vždycky evokuje mečící kozu, nemohu si pomoci. Přitom jako zpěváka jsem ho vždy měl rád, hlavně tedy dříve, za totáče, teď mi jeho písničky přijdou tak nějak bez nápadu.
Myslím si, že ten dabing dostal tak nějak "za zásluhy", vždy se prezentoval jako takový československý beatlesák, tak asi proto.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Vicino: Souhlas.

Upřímně si moc nedovedu představit, jak Žbirka dabuje Maccu. Podoba hlasu nulová. Kdyby nasadil spodní rejstřík, možná by spíš zvládl Boba Dylana nebo snad nebohého Toma Pettyho. Paula těžko.

Čili nejpovolanější? V žádném případě.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Jen poznámka z mého mozkového archívu: Když jsem od počátku 80. let měl nové rádio se "západní normou", realizoval jsem dálkový příjem i německé stanice Bayern 3, která u nás doma hrála skoro nepřetržitě. O nedělích v poledních hudebních pořadech často hráli také Žbirku a nazývali ho jako "Miro" (s výslovností "majro"). Nevěděl jsem hned, že jde o našeho zpěváka, ani mě to nenapadlo - proč by Západní Němci hráli písničky našich zpěváků? Ale když jsem ho pak slyšel, pochopiljsem, že to bude ten "majro", kterého jmenovali.
Mimochodem, Žbirku jsem vždycky tak nějak bral, ale můj oblíbenec to zrovna nebyl. Překvapilo mě, jak se nacpal do Abbey Road a do dneška to nezapomene zmínit v žádné své řeči. Jak se zná s Paulem, a jak si vyměnili desky... On mi vždycky připadal, že se snaží napodobit Lennona, ale bohužel do něho má hodně daleko, i když má londýnské kořeny. Když ho dnes vidím, musím se útrpně smát. Ale je fakt, že na svoje roky vypadá dobře, čímž se ale nestává dalším "bítlsákem". :lol:
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Za překlep ve slově Mekky s k navíc se omlouvám. Asi jsem zrovna myslel na Paulovu přezdívku Macca :D A proč jsem napsal nejpovolanější ? Protože Žbirka je jeden z mála českých (resp. slovenských) zpěváků, kteří mají osobní spjatost s jednotlivými beatly (setkání s Paulem, byl na něm 2x a Paul ho i jmenoval v nějakém interview, pak Žbirka měl tu výsadu vidět Ringovu zvukovou zkoušku během Pražského koncertu, je majitelem podpisů od všech Beatles). To jak zvládl dabing je snadné si ověřit tím, že si BD pořídíte a film pustíte. Dle mě ho zvládl (mohlo to dopadnout mnohem hůř). V závěrečných titulcích filmu se objevuje Paulovo jméno a mezi technickým personálem filmu objevuje někdo s jménem Mark Chapman. A ještě drobnost mezi upoutávky na jiné filmy na BD je i trailer na SW 8.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Beaver:
Velmi trefné.
Možná další tip do ankety Pátý Beatle. :lol:

Hudebně proti Žbirkovi nic nemám, mám ho doma téměř komplet. Jeho beatlemánie je ale už - pro mě - za hranou.
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Tak pořád lepší varianta, než když ho daboval Honza Čenský v Pozdravujte na Broad Street.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

5. prosince má u nakladatelství XYZ vyjít kniha Paul McCartney od Philipa Normana. Ve světě vyšla 3. května loňského roku. http://www.martinus.cz/?uItem=294142#producer Dokonce je pro knihu věkové doporučení. :P
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Nevěřím anotaci, že jde o jedinou oficiální biografii.
Co by pak byla Po mnoha letech?
Vzpomínám si, že když Norman v 80. letech vydal knihu Shout!, prohlásil Paul, že by se kniha měla jmenovat Shite!.
paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od paneul »

Když na odkazu kliknete na obrázek obálky, zobrazí se asi 8 stran knihy, takže si můžete lehce počíst. To, že knížce Shout! říkal Paul "Shite" tam Norman zrovna uvádí. Počkám si, až bude v obchodech, abych ji mohl prolistovat trochu víc, ale z oné krátké ukázky mám dojem, že by nemusela být špatná.
Half of what I say is meaningless...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Pod stromečkem jsem našel tu novou knihu o Paulovi (Philip Norman-Paul McCartney:biografie). Má 760 stran. Takže chvíli potrvá než ji přečtu. Pak sem hodím zda je kniha lepší nebo horší než dosavadní literatura o Paulovi vč. toho zda a co nového přináší.
to se vrací kolibřík
ZeroCZE
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od ZeroCZE »

Park píše:Pod stromečkem jsem našel tu novou knihu o Paulovi (Philip Norman-Paul McCartney:biografie). Má 760 stran. Takže chvíli potrvá než ji přečtu. Pak sem hodím zda je kniha lepší nebo horší než dosavadní literatura o Paulovi vč. toho zda a co nového přináší.
Též jsem ji našel pod stromečkem, momentálně jsem na straně 196. Nemůžu soudit, co přináší nového, protože jsem o Paulovi četl jen loňskou biografii od Noyera. Jinak ještě k anotaci, že je to jediná oficiální biografie. Autor v úvodu pouze píše, jak dostal od Paula e-mail se svolením k napsání této knihy. Jestli tohle Philip bere jako potvrzení, že je jeho kniha jediná oficiální biografie, to nevím, ale upřímně doufám, že ne... :lol:
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Jestli to tak bere, tak tím hůř.
Já si tu knihu a priori pořizovat nebudu. Když jednou Norman napsal "Shite!", tak proč bychom měli podruhé najít perlu ve škebli?
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Já si tu knihu apriori koupím :)
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Odpovědět