John Lennon/Plastic Ono Band

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
Jan K.
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: pon dub 03, 2017 6:09 pm

Re: John Lennon/Plastic Ono Band

Příspěvek od Jan K. »

Správně už to mělo být venku na výročí, ale zase alespoň je se na co těšit … :D https://www.facebook.com/johnlennon/pos ... 4354536248
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 893
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: John Lennon/Plastic Ono Band

Příspěvek od Park »

Pořídil jsem si levnější verzi nového vydání alba John Lennon/ Plastic Ono Band. Ve 2 CD verzi nalezneme krabičku a v ní plakát War Is Over, 2 CD a 20 stránkový booklet.
Dojem je rozporuplný. Jak říká klasik na jedné misce vah je tam něco co podle mě mělo být už dávno uveřejněno, na druhé misce vah je tam spousta věcí, jejíž vydání bych klidně oželel.

Na prvním disku najdeme základní album a k tomu 3 bonusové singlové písně z tehdejší doby (záměrně píšu singlové písně a ne singly, neboť chybí jejich B strany). První disk je v The Ultimate Mixes, ale rozdíl zvuku oproti předchozím vydáním je minimální a nepostřehnutelný. Druhý disk je také v The Ultimate Mixes.A právě tento druhý (bonusový) disk je předmětem následujících řádek :

Mother (Take 61)-tato verze se dosud neobjevila ani na Anthology ani na Signature boxu (Home Tapes), verze s klavírem v rychlejším tempu než co se objevila na albu.

Hold On (Take 2) - je více podobná konečné verzi na albu, než na Anthology, chybí ,,Cookie" a Lennonův hlas uprostřed ještě není zdvojen, na konci John prohlásí ,,stop it".

I Found Out (Take 1) - tato verze s čistějším Lennonovým vokálem a závěrečným kytarovým jamem zatím nevyšla ani Anthology ani na Signature.

Working Class Hero (Take 1) - verze co vyšla na Anthology.

Isolation (Take 23)- tato krásná verze s Johnovým dvojitým vokálem zatím nevyšla.

Remember (Rehearsal)- verze co zatím nevyšla na Anthology, Signature (chybí ,, hey hey"), i tak je podobná té co je na albu.

Love (Take 6)- verze na akustickou kytaru obdobná těm verzím co vyšly na Anthology a Signature (tam je v elektrické kytaře), určitě odlišnější než pianová verze na albu.

Well Well Well (Take 2) - tato verze má ještě chybějící texty, zato v druhé části se rozvine do delšího kytarového jamu.

Look At Me (Take 2)- verze, která je hodně podobná všem dostupným verzím (Anthology, Acoustic) včetně té dané na album.

God (Take 27)- tato verze je s pianem, takže má blíže k verzi co je na albu, než k verzím s kytarou (Anthology, Signature).

My Mummy´s Dead (Take 2)- asi nejvíc odlišnější verze, obsahuje závěrečný delší závěr s ,,dětskou" kytarou.

Give Peace a Chance (Take 2)- v této verzi uslyšíme jen Johna a Yoko, samozřejmě i kytaru a tleskání.

Cold Turkey (Take 1) - verze, která začíná stejně jako ta co je na singlu, se rozvine jinými akordy i instrumenty, ale ještě víc odlišnější je určitě verze co vyšla na Acoustic.

Instant Karma ! (Take 5) - verze co instrumentálně není odlišná od singlu, jediným rozdílem je chybějící doprovodný zpěv.


Booklet - úvod od Yoko. Text vzpomínek v podání Yoko, Klause Voormanna a Phila McDonalda. Vzpomínají hlavně na nahrávání, Johnův přístup během nahrávání tohoto alba a hodně vzpomínek na produkci Phila Spectora.
Největší přínos jsou fotky ze studia kde najdeme vedle Johna, Yoko i 2 fotky Phila Spectora, Mala Evanse (když se budete dobře dívat tak ho nakonec naleznete) a nejvzácnější fotku kde je John s Ringem. V bookletu najdeme i kresbu Klause Voormanna zachycující jak asi graficky vypadalo nahrávání. Texty písní jsou v bookletu 2x, jednou na bílém podkladě, podruhé na černém podkladě (ty zahrnují i texty singlových písní).
Podrobnosti u jednotlivých nahrávek jsou víc jak dostačující, dozvíme se tejky jednotlivých skladeb, místa nahrávání včetně čísel studií EMI u jednotlivých nahrávek, obsazení jednotlivých nahrávek.
Mezi známější dodatky k singlům patří účast Ringa na Could Turkey a účast George na Instant Karma! Mezi méně známé patří doprovodný zpěv Allena Kleina v Instant Karma ! Když 2 CD rozevřeme je uvnitř fotka malého Johna s pejskem.

Větší radost bych měl, kdyby druhý disk byl sestaven z té velké množství neznámých písní v Johnově podání, vydaných na Jams disku v drahé super deluxe box set verzi alba. Z těchto jamů byly dosud vydány jen Long Lost John (na Anthology) a Honey Don´t (na Signature boxu). Myslím, že do nové edice mohli dát i tu pomalou verzi Help!, kterou John pořídil během nahrávání alba John Lennon/ Plastic Ono Band.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1807
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: John Lennon/Plastic Ono Band

Příspěvek od j.babel »

stažený soubor.jpg
stažený soubor.jpg (5.16 KiB) Zobrazeno 1153 x
Try to see it my way...
Odpovědět