John Lennon/Plastic Ono Band

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
jones

Příspěvek od jones »

Ohnothimagen: S koroptvema, který se skrývaj za anonymitu, popř. kritizujou za kritiku, se nemá smysl bavit - jednoduše ztráta času.

Lennonka: Četl jsem nějakou děsně tlustou a děsně blbou knihu o Paulovi, kde autor psal o tom, jak se v Liverpoolu všichni smávali, nad Lennonovu "Working Class Hero". Máš pravdu, jeho otec byl námořník a matka servírka, ale žil u nich? Praotec Mojžíš byl taky z prostého lidu, ale žil jako faraónův syn, ne? :o) Lennona vychovávala teta, se strýcem, kteří měli vlastní dům (v dělnickém Liverpoolu prý neobvyklost), měli kočky (to dělníci prý neměli), takže se dá říct že patřili ke střední třídě. Když ještě připojim pravdu, kterak manžel jeho matky ho doma nechtěl a dával mu proto prachy, budeš spokojená.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

John ennon je super i když jsem ho vžycky viděla na fotkách !!!!!!
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

RÁDA BYCH JSEM NĚCO NAPSALA,ALE JÁ NEVÍM CO????????????????
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

hm...
Kvítek

Příspěvek od Kvítek »

Sweet Toronto 1969 a trapná Yoko Ono :lol:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

No, přiznejte se - kdo dokáže poslechnout vícekrát za sebou "písně" v podání Yoko Ono? :x Já tedy mezi takové nadšence nepatřím....
Try to see it my way...
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

nápodobně! Yoko a hudba, to se vzájemně vylučuje!
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od luke_bunda »

Hele, nechci vypadat jako nějakej YokoFil, ale nedávno jsem si po delší době pustil LP Double Fantasy a dvě Yočí písničky (Beautiful Boys a samozřejmě Kiss Kiss Kiss) se mi dost líbily, oproti dřívějším poslechům...
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

"yokofil" a "yočí" - pěkný termíny :) taky jeden přidám: "yokofob" - to jsem já :)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

"Yokofob" přímo nejsem (protože se jí nebojím :lol: ), ale jako umělkyni ji teda moc neberu. Dokud jsem o jejím "umění" mco nevěděl, snažil jsem se ji brát jako avantgardistku, kterou sice moc nechápu, ale může na ní něco být. Pokud bych měl uvést dva mezníky, který mě takříkajíc přinutily ji nebrat, tak po umělecké stránce Don´t Worry Kyoko a John, John z Toronta 1969 a po lidské přečtení knihy Poslední dny Johna Lennona od Freda Seamana.
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Dobré album, působí dost emotivně. Upřímně řečeno, tohle album
nepokládám zrovna za vrcholnou Johnovu tvorbu, nicméně působí silným dojmem na psychiku a nenacházím nějaké slabé místo. Hlavně se mi líbí Mother, I found out, Isolation, Remember, Love, Well well well, God.
princeznadiana
Nováček
Nováček

Příspěvek od princeznadiana »

Mohl by jste mi prosím někdo poslat nebo alespon napsat,kde bych našla slova k Love?Prosím,prosím. :wink:
mail:Klaudie.Berger@seznam.cz
Díky
PROSÍM
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Co tak zkusit se podívat na http://www.brouci.com do diskografie Johna Lennona?

http://www.brouci.com/john05.php#love
princeznadiana
Nováček
Nováček

Příspěvek od princeznadiana »

Děkuju Rigby,ale hodná Lennonka mi už ty slova poslala.Přesto děkuju. :wink:
Fanda

??Zimmerman = Dylan??

Příspěvek od Fanda »

ahoj....zdravím vás :D ...jsem tu nový....mám takovou připomínku: v písni God v jedný části je "don´t believe in Zimmerman".....nemuže tim myslet Boba Dylana?? Já jen, že pravý Dylanovo jméno je Robert Zimmerman, a Bob Dylan, to si později dal sám. Tak mě napadlo, jestli tim Lennon nemyslel právě B. Dylana. Jediný, co mi tuhle uvahu kazí, je fakt, že nevim, jak by to Lennon mohl vědět, že pravý Dylanovo jméno je Robert Zimmerman......jen tak mě to napadlo......
Jan K
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Jan K »

Samozřejmě, že myslí Boba Dylana. Sám o tom mluví v rozhovoru pro Rolling stone v rpce 1970. Říká něco ve smyslu, že Bob Dylan je blbost, že on se taky nejmenuje John Beatle... A vůbec tam Dylana sjel i za album New morning.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Proč by to nemohl Lennon vědět?
Nebylo to přece veřejným tajemstvím, stejně jako že Ringo se jmenuje občanským jménem jinak.
Fanda

Příspěvek od Fanda »

to Jan K: tak to jsem nečetl......ale mohl by to tam k tomu textu a překladu někdo připsat do toho komentáře. I když už to všichni víte.....
rianyka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od rianyka »

Když už jste u těch jmen...Poučte mě: Jak se Dylan jmenuje OFICIÁLNĚ? (Myslim jako třeba co má napsaný v občance..) Dylan, nebo Zimmerman?
Jan K
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Jan K »

Bob Dylan se občanským jménem jmenuje Robert Allen Zimmerman.
Odpovědět