Double Fantasy

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

beru zpět :) už se mi to povedlo :)
jones

dr_halir

Příspěvek od jones »

jo, jo už jsem tě tam také uvítal. jinak ještě znáš coopra, ten tam u nás vysedává též:-)
neilyoung

Příspěvek od neilyoung »

No jo. Tak nějak si ale nemyslím, že by se John Lennon proslavil svoji smrtí. TO JE BLBOST! To spíš tak Janis Joplin, Jimi Hendrix, určitě i Brian Jones, atd. Jenže John byl hlavní postava v hudbě minimálně do poloviny 70-tých let (dodnes). Ten mýtus se možná vytvořil, ale už za jeho života (a sakra brzy). A co je to pop? I když jistě, když se to prodává, tak je to pop, ne??? Vlastně první album Velvetů je taky pop. Lou Reed říkal, že počítali s prodejem pár tisíc desek, a ony to byly v tý době tři miliony kusů. Pop??? Krom toho jsem schopný se "zamilovat" i do stále ještě živé osoby (Neil Young, Robert Allen Zimmerman, Svěrák & Smoljak).ˇCili pokud je pop John Lennon, tak jsou to i Stones a spousta dalších.
P.S. Stouni jsou u mě asi tak třetí, takže taková malá sebekritika :-) O.K.?
Jinak jsem od Stounů slyšel spoustu věcí, o které tedy zrovna nestojím, a je mi jedno, je-li to pop, rock, rock & roll, disko atd.
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Jsem toho názoru, že nebejt Chapmana, tak Lennon teď nebude ani zpoloviny tak slavnej, jako je teď. Lidi jsou kvůli tomu k jeho tvorbě shovívavější, přece jenom "o mrtvých jen v dobrým" a tyhle kecy... Kdyby byl ještě živej, tak krutý kritice taky neujde.
martin

lennon

Příspěvek od martin »

IMAGINE THERE´S NO LENNON :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Myslim, ze Lennon by sa akurat tak smial, aj mytologizacii a aj tejto diskusii. nic v zlom :twisted:
Ked nemate co robit, zalozte kazdy jednu kapelu, nech sa nieco deje, lebo nam tu budu do smrti strasit No Name a Lucie a podobné zvratky + revival revivalu Backwards. A to je hrizna predstava. Tak sup gitary do ruk a skladajte pesnicky, neplytvajte casom, lebo nas idioti konzumny uslapu.
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Bla bla bla, furt to stejny na vsech forech : ) Nechcete to ulozit na jedno misto a pak jenom odkazovat? Usetrilo by se hafo mista ; )))

Me se z tohodle alba nejvic libi Cleanup Time. Z Kiss Kiss Kiss jsem taky cela "pryc" : )
No potom, jak tu uz nekolikrat zaznely Starting Over a Woman, jsou dobre, ale ohrane, a k nim bych jeste pridala Beautiful Boy (tu Johnovu, aby bylo jasno). Gimme Something je priserna, ale hodne se u ni pokazde pobavim.
Z Yocinych se mi libi jedine Every Man Has A Woman Who Loves Him, ty ostatni nemusim, i kdyz obcas si zpivam Hard Times Are Over.
Jinak k tomu asi nemam co rict, je to takove vyhasle, ale duvod k vrazde (kohokoli, cimkoli, jakkoli) to snad nejni, vazeni pratele...
In Her Own Writings
Nitty_Gritty

No, kdyby mordovali každýho, kdo vydá nějakej shit, tak to by museli vyvraždit skoro celej hudební průmysl.
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

wow, dobry napad!
jenze by se nikdo s nikym neshodl, co shit je a co neni...
In Her Own Writings
Nitty_Gritty

Myslím, že ve věci mordu se zas až tak nehledí na shodování a rozcházení názorů, tam prostě jdeš a kosíš. Záleží na názoru toho jednotlivce, kterej morduje. A ten může bejt jakkoliv zvrácenej nebo nezvrácenej nebo jinak zvracenej, ale vrah vždycky jedná podle svýho.

No FUJ, propaguju tu terorismus na hudebním poli, to je ale... úpadek. :lol:
neil

Příspěvek od neil »

Jinak, pro ty, co nevědí. David Mark Chapman po zavraždění Johna Lennona řekl, že zabil celou jednu epochu, že oddělal 60-sátá léta. Hm? Prostě John Lennon, ač to sám nechtěl, byl nejvýznamnější "hudební" osobnost létech nejvýznamějších, a to šedesátých (doufám, že alespoň někdo mi dá za pravdu).
jones

Příspěvek od jones »

Proč byl nejvýznamnější? Proč? Proč někteří furt nesmyslně srovnávají hrušky s jablky. Pojďme se bavit o hudbě a Beatles a neustále nesrovnávejme protože je to fakt nuda a nikoho to neobohatí a spoustu lidí to odradí. Ti kteří furt srovnávají nevědí o Beatles nic (mluvím z vlastní zkušenosti).
tak zní jonesovo evangelium:o)
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Nitty : ))) Podle zapadniho sveta upadek, podle stredniho vychodu rozkvet, vyber si ; )
Ano, dam se na drahu najemneho masoveho vraha - dnes je to jedno z nejvlivnejsich povolani : )
In Her Own Writings
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

Ani Jezis Kristus by nebyl z poloviny tak slavnej, kdyby ho neukrizovali : ) Nejenze driv by si nikdo netroufl spitnout neco proti Kristove slave, ale dneska kritizujou uz i Lennona ; ) "...When it's so going, they're gonna crucify me..."
In Her Own Writings
Nitty_Gritty

To víš, to je ta dekadence západního světa. Dneska jebe každej do všeho. Já se z toho ovšem nevyjímám.
Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pollack »

Jak můžete hodnotit takhle to album?
Trocha soucitu vždyt vyšlo 1 měsíc před smrtí
Loraine
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Loraine »

Soucitu??? Naopak, myslím si, že by se mělo hodnotit bez jakéhokoli sentimentu! John nevěděl že umře, zastřelili ho, kdyby měl, co já vím, třeba rakovinu, tak možná...
Lennolog

Příspěvek od Lennolog »

jones píše:ne, ne, nick Jones jsem měl ještě když jsem stouny opovrhoval a nick je odvozen od mého křestního jména. Stouni jsou nejlepší kapela co se kdy vyrodila na tomhle světě, to jen tak na okraj, v klidu neile:-) Proti popu nemam nic, jenom mi přijde povrchní, rádoby líbivej bez myšlenky atd. kdyby dal do popu duši i třeba Zappa tak se mi to líbiti nebude, i když musím se přiznat že pop 60 let si rád poslechnu:-)
Já nenávidím Rolling Stones.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

John prý složil všechny písně na Double Fantasy za 3 týdny...toť jedna písnička za 3 dny, vzhledem k tomu jakými hity se staly Starting Over, Woman nebo Watching the Wheels...můžu tak akorát smeknout. Je mi docela smutno z toho, že řada lidí bere tohle album jako vrchol komerce...já ho mám moc rád a jenom zopakuji, jak už jsem psal u Milk and Honey, že kdyby se tyhle dvě alba daly dohromady a písně Yoko by se vydaly zvlášť (ale nevim kdo by to pak kupoval :D ), mohlo vzniknout album naprosto špičkové...pokud jde o konkrétní písně - nejradši mám ty tři výše jmenované a zbytek (tj. Clean Up Time, I'm Losing You, Beautiful Boy a Dear Yoko) mám rád o něco méně, ale každopádně k nim nemám jedinou výtku...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Dík za inspiraci, zní to výborně.
Poslední dobou mě bere I´m Stepping Out. Což samozřejmě neubírá těm ostatním.
Try to see it my way...
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

to Jarda: Mě se líbí, jak se my dva vždycky shodnem ;-)
Naposledy upravil(a) #47 dne čtv zář 28, 2006 12:12 pm, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět