Double Fantasy

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Jó, taky se Ti líbí I´m Stepping Out? :D
Try to see it my way...
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

No jeje :-)...i když je fakt že zbožňuju i zbytek (Nobody told me, Borrowed time atd.)...prostě jak říkám...udělal jsem si takovej "Double milk and fantastical honey without Yoko" a je to fakt vyniající kombinace 8)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

... takže jsme měli stejnej nápad. Že to nenapadlo nikoho v hudebním průmyslu...
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Double Fantasy

Příspěvek od timothy »

John Lennon se tímto albem vrátil po dlouhých 5 letech na hudební scénu, poté byl zastřelen. Příjemně se poslouchá, někde jsem četl že kdyby se vynechali písně Yoko a Double fantasy se sloučilo s Milk and Honey, vzniklo by super album. S tím souhlasím, obě alba mají pozitivní náboj. Double fantasy mám jak na CD tak i na LP. Preferuji LP, mnohem lépe se poslouchá a taky z historického pohledu.Taky mám singl (just like) starting over / kiss kiss kiss. Příspěvky Yoko nejsou až tak moc špatné, že by se nedali poslouchat, ale uvítal bych radši písně s Johnem. Teď k písním. Určitě mohl vynechat Beautiful Boy. Připomíná na Milk and Honey vydanou Borrowed Time, kterou moc nemusím. Ostatní písně Johna je jedna krásná píseň za druhou. Už ta první Začněme znovu je vynikající i co se týče textu. Pak samozřejmě Woman, kterou začíná též kazeta z větší části písní z tohoto alba: The Music Died, kazety sestavené z Double Fantasy, Imagine a Plastic Ono Band. Watching The Wheels je úžasná, název písně je tam trochu skrytý a dává k tomu jisté tajemno. A pak pro mě jeden z nejlepších hitů: temná a drsná jak zvukem i textem I´m losing you (Stranger Room) :twisted: , pokud jste viděli ten klip s kapelou Cheap Trick kde je John jako kreslená postava, jedna z nejtemnějších od dob How Do You Sleep. Ještě bych řekl že Dear Yoko je trochu méně oblíbená než Oh Yoko (srovnání stejné tématiky, hudebně jiné). Nejlepší písně Yoko: I´m your angel a také Beautiful boy s nádherně krásnou temnou atmosférou připomínající Johnovu poslední píseň Walking on thin ice
Naposledy upravil(a) timothy dne čtv čer 18, 2009 10:37 pm, celkem upraveno 1 x.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
leon66
Světová star
Světová star

Příspěvek od leon66 »

V hodnocení alba se v podstatě shoduji s Timothym,až na jednu věc,příspěvky Yoko.V debatě ke koncertu v Torrontu zde na fóru jsem uvedl,že na mě Yoko působí jako retardovaná,a to se týká i jejich "příspěvků" na této desce.Dle mého desku neuvěřitelně tříští,album přestává být kompaktní.Oč lepší by bylo album s písněmi z DF a MaH!
Ale nic ve zlým,některým lidem se to jistě líbit může,já k nim prostě nepatřím.
A jedna z mých nejoblíbenějších vůbec je I´m losing you.
Obrázek
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Double Fantasy i Milk and Honey by byly určitě lepší. Rozhodně nejsem fanoušek Yoko, jen jsem chtěl říct, že ve srovnání s neuvěřitelně strašným jekotem v Torontu, tak tady se to dá aspoň poslouchat, když uvážíme že trochu málo té dobrosti skladeb tvoří 99,9% hudba a ne Yoko, je to ale i tak nesrovnatelně horší oproti Johnovy. Co se týče kompaktnosti, určitě to album roztříštila, jen ta hudba to zachraňuje. Ale ono by to pak nesouhlasilo s názvem Dvojitá fantasie. Ale je fakt, že tam třeba mohl dát nějaké to demo, třeba to demo jak zpívají Uncle Albert/Admiral Helsey.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Monthy1990
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Monthy1990 »

Kdyby zde nebyly písně Yoko tak by se jednalo o moje nejoblíbenější Johnovo album, začátkem 80. let byl opravdu ve skvělé formě, ach jo, zasraný Chapman. Johnova půlka alba nemá chybu, písně Yoko raději hodnotit nebudu. BTW zdá se mi to nebo to zní trošku jako Bowie (konkrétně album Young Americans)?
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Nezdá se Ti to.
Mně připomíná taky Young Americans, stejně jako mi ten Bowieho bezšťavnatý plastový výtvor (a že jinak Bowieho mám moc rád) připomíná 33 & 1/3. Porovnej sestavu. Andy Newmark v tom má rozhodně prsty.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Všeobecně se ví o tom, že skupina Cheap Trick doprovázela Johna při nahrávání písně I´m Losing You, méně se ví o tom že tatáž skupina doprovázela i Yoko při písni I ´m Moving On. Obě písně posloužily i k filmovému materiálu. Posmrtný Johnův klip k I´m Losing You byl v r.1989 sestaven z pohyblivých Johnových kreseb a skupiny Cheap Trick, klip k písni I´m Moving On je údajně jediným dochovaným filmovým materiálem z nahrávání alba Double Fantasy. Klip trvá asi jen 40 sekund a ukazuje pouze Yoko a doprovodné spoluhráče, hudební podklad byl udělán právě z písně I´m Moving On s Cheap Trick, tato verze totiž hrála do sluchátek Johna a Yoko pro plánovaný dokumentární film o albu, ale John byl s filmovým materiálem nespokojen a téměř vše vyhodil. A tak se zachoval jen tento výsek, kde Johna nespatříme. Zatímco I´m Losing You byla vydaná jak na 4CD John Lennon Anthology i na výběru z této Anthologie nazvané Wonsaponatime, verze I ´m Moving On s Cheap Trick se dosud na žádném hudebním nosiči neobjevila. Možná je to tím, že zatímco v I´m Losing You skupina Cheap Trick skvěle Johna doprovází (dle mě lépe než oficiální verze na Double Fantasy) tak v I ´m Moving On očividně nezvládá svůj part.
to se vrací kolibřík
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Park píše:Všeobecně se ví o tom, že skupina Cheap Trick doprovázela Johna při nahrávání písně I´m Losing You, méně se ví o tom že tatáž skupina doprovázela i Yoko při písni I ´m Moving On. Obě písně posloužily i k filmovému materiálu. Posmrtný Johnův klip k I´m Losing You byl v r.1989 sestaven z pohyblivých Johnových kreseb a skupiny Cheap Trick, klip k písni I´m Moving On je údajně jediným dochovaným filmovým materiálem z nahrávání alba Double Fantasy. Klip trvá asi jen 40 sekund a ukazuje pouze Yoko a doprovodné spoluhráče, hudební podklad byl udělán právě z písně I´m Moving On s Cheap Trick, tato verze totiž hrála do sluchátek Johna a Yoko pro plánovaný dokumentární film o albu, ale John byl s filmovým materiálem nespokojen a téměř vše vyhodil. A tak se zachoval jen tento výsek, kde Johna nespatříme. Zatímco I´m Losing You byla vydaná jak na 4CD John Lennon Anthology i na výběru z této Anthologie nazvané Wonsaponatime, verze I ´m Moving On s Cheap Trick se dosud na žádném hudebním nosiči neobjevila. Možná je to tím, že zatímco v I´m Losing You skupina Cheap Trick skvěle Johna doprovází (dle mě lépe než oficiální verze na Double Fantasy) tak v I ´m Moving On očividně nezvládá svůj part.
Naštěstí se ukázalo jako nepravdivé to, že John svoje segmenty zničil. Stále existují, jen se nedostali na veřejnost. Nedávo unikly "screen shoty", které existenci videa dokazují.
Přílohy
John filmed at Hit Factory.jpg
John filmed at Hit Factory.jpg (120.77 KiB) Zobrazeno 8732 x
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Doplním pro ty, co nechtějí moc hledat:
I'm Moving On" filmed session: https://www.youtube.com/watch?v=r6eCy_rTMxc
I'm Losing You with Cheap Trick: https://www.youtube.com/watch?v=lVhj34J18EM
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Třikrát hurá!!! Možná nejdůležitější zpráva tohoto roku. Na YT se objevilo kompletní video z nahrávání písně I´m Losing You ze studia Hit Factory. 4 minutové záběry většinou ukazují kytaru na které hraje John, naštěstí kamera zachytí i samotného Johna při zpěvu a pak ještě klávesistu. Pro zpestření jsou do klipu vmontovány již viděné a odvysílané animace s Johnem a Cheap Trick oné písně I´m Losing You. Název videa je : John Lennon - I'm Losing You 1980 The Hit Factory.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

To je ale opravdu dobrá kráva od Michelle od aportyzánů!
Jako důkaz skvělé, ale jinak... jako klip to moc neobstojí :roll:
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Album Double Fantasy dnes slaví 40 let od svého vydání.
(Kdyby v Yes, I'm Your Angel nebylo to ujeté tralalalá, neměla by deska chybu.)
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

A kdyby na ní vyšly jen Johnovy písně spolku s těmi z Milk And Honey, byla by ta deska dokonalá.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Ale no tak já si nemyslím, že by ty věci od Yoko desku kazily.
Třeba Kiss Kiss Kiss je výborná (i když na Stripped Down je ještě lepší - podobně jako Give Me Something), Hard Times Are Over je efektní závěr, Every Man Has a Woman Who Loves Him mi nijak nevadí a I'm Moving On má celkem šťávu...

A na Milk and Honey jsou její příspěvky akceptovatelné taky, hlavně Sleepless Night, Your Hands, Don't Be Scared a You're the One.
Na tom albu jsem si nikdy pořádně nezvykl snad jen na Forgive Me.
Odpovědět