Mind Games

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
lukas

Mind Games

Příspěvek od lukas »

V roce 1973 vydal John Lennon album Mind Games, byl to rok tvrdé hudební konkurence,- debutovala skupina Queen s albem Queen 1 a Pink Floyd vydali revoluční kousek The Dark Side Of The Moon.
Mind Games patří k mým oblíbeným albům, protože má kvalitní a propracovaná aranžmá, která se podle mého vyrovnají čemukoli z toho s čím přišli Beatles jako celek. Dobře se mi poslouchá v celku, je vyvážené a texty mi příjdou taky vysoce kvalitní i když Lennon sám se právě k textům a vůbec k celém albu nevyjadřoval příliš pozitivně.
Moje oblíbené skladby jsou Mind Games, Bring on the Lucie, One day a Out the blue.
Když ho porovnám s ostatními Lennonovými alby přijde mi sice méně sdělné než třeba Imagine nebo JL&Plastic Ono Band, ale zase třeba podstatně vyváženější než Double Fantazy.
Jak vnímate Mind Games vy??
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

já myslel, že už jsme to tady někde hodnotili. no každopádně názor na něj už jsem tady někde sdělil. já tuhle desku považuju za vynikající, po Imagine za druhou Johnovu nejlepší. neslyšel jsem z jeho řadovek akorát Some Time in New York City, ovšem nepředpokládám, že by byla lepší. za nejlepší z tohohle alba považuju titulní písničku, Bring on the Lucie, I Know a především Out the Blue. ta mě totálně dostala, nechápu, proč není na žádný bestofce. když to porovnám s ostatníma deskama ex-Beatlů z toho roku, tak se u mě o první místo dělej Band on the Run a právě tohle. teď mě jistě někteří nařknou z bůhvíčeho, ale tohle album je dobrý. nevím, co znamená "sdělné album" nebo "něcoříkající album", můžete mi to vysvětlit?
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Mind Games? No, tohle album se mi docela líbilo, dokud jsem ho poprvý neslyšela.
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Titulní píseň je vážně slaďáckej hnus
Igo
Nováček
Nováček

Příspěvek od Igo »

dr. Halir: Nepocul si Some Time In New York City? Myslim, ze si o nic neprisiel. Az na nejake dve pesnicky sa to jednoducho neda pocuvat.
Snazil som sa o to dvakrat. Vzdy som pri druhom CD (Live Jam) stratil nervy. (Ale Cold Turkey live je narez.)
Nitty_Gritty

Mně teda Some Time In NYC přijde o něco poslouchatelnější než kupř. Mind Games. Až na tu živou stranu, to se nedá vydržet. Jedinej poslech jedenáctiminutový (nebo jak dlouhý) verze Don't Worry Kyoko vám zaručí noc na hajzlu.
Politický písně nestojí za moc - hudba je celkem průměr, texty jsou novinový články, ale furt je to zajímavější než Mind Games.
Martin

Příspěvek od Martin »

Don´t Worry Kyoko jsem viděl na filmovém záznamu z Toronta. Ty lidi, co tam byli, z toho museli mít infarkt. Naprostá hrůza.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

slouhend: bez komentáře, chci se vyvarovat vulgarismů (ale mezi náma si trhni nohou)

Don´t Worry Kyoko znám akorát právě z Toronta. je to horší než 5 let v pekle. Yoko Ono měli zaživa zazdít už v r. ´65. cpát na pódium tuhle "umělkyni" byla od Johna hodně hloupá dosebezahleděnost. to už by snad bylo lepší si vzít sebou nějaký zvíře.
Loraine
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Loraine »

To jsou vcelku silná slova, ale dá se říct, že s nimi až na vyjímky, slouhlasím. John chtěl dělat nezvyklou muziku a měl i nezvyklou ženu, spojil tyto 2 věci dohromady a vznikla zváštní představení pro zvláštní lidi v publiku.
Nitty_Gritty

Slova "nejlepší" a "Yoko" mi nějak nejdou k sobě.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

slouhend: výběr nohy nechám na tobě

Yoko Ono je jednou z nejstrašnějších katastrof v dějinách hudby, protože do hudby vůbec nepatří (jestli vůbec někam patří). spláchnout do septiku a nechat uležet!
Neil

Příspěvek od Neil »

Vždyť ale takový riff z Don´t worry Kyoko je dokonalý (no, je od Johna). Je to (pro mně, samože) jeden z nejlepších rockových riffů. Kam se na to hrabe třeba Sunshine of your love atd.
Jinak sdílím názor s dr. Halířem, že Out the blue je jedna z jeho nejlepších věcí. Ale přidávám k tomu ještě Aisumansen. Plus třeba One day, I know, Meat city.
Jo, a jestli je Mind games o hovnu, pak nechápu, že to říkají zrovna ctitelé McCartneyho.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

to Neil: Ty songy, cos vyjmenoval, se mi z tohodle alba libi taky nejvic. Nemam co dodat.
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

To jsem byla ja.
Martin

Příspěvek od Martin »

Loraine: Zvláštní představení pro zvláštní lidi v publiku? Pokud někdo žere tvorbu Yoko Ono, tak je to samozřejmě jeho věc, ale v tom Torontu, si myslím, na ní nikdo zvědavej nebyl. Ty lidi tam byli kvůli rock´n´rollu a ne kvůli jejím hororovým skřekům.

Jinak se ale ke křížovýmu tažení proti Yoko nepřipojuju. Mně se taky některé její věci na Double Fantasy a Milk and Honey líbí.
Loraine
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od Loraine »

Přijmětě mou pokornou omluvu! V publiku mohli být samozřejmě i naprosto nezvláštní lidi. Ale to, že ono představení bylo zvláštní mi nevymluvíte!
jones

Příspěvek od jones »

No, mind games neni zas tak špatné album. Je to takové album odpočinkové a nedá se tam poznat která písnička je která. Pouštim si ho před usnutim, přirovnal bych ho k Goat Head Soup, která má alespoň dva vrcholy (Angie a Starfucker) - jediné co mi na tom albu vadí je Johnův extra nezpěvný hlas, jak se v knize Lennon vzpomíná vychloubá tím že nikdy nechodil na nějaký zpěv tak by to jeden opravdu nezjistil... Timhle albem asi začíná druhé muzikantské období, ze silně popového rokenrolu se dostáváme do čistého popu, ale ať si.
Lennon

Příspěvek od Lennon »

ahoj já si myslím že je Mind Games vinikající stejně jako Shaved Fish
lukas

Příspěvek od lukas »

Srovnáváš Shaved Fish s Mind games? Shaved Fish je výběrový album. Logika tvého výroku mi uchází...
Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pollack »

Z alba vychází Johnova upřímnost.
Protože je to album z doby Lost weekend.
Nejlepší je:Mind games, Aisumasen, Freeda peeple, Out the Blue a Meat City 8)
Odpovědět