Acoustic

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
Odpovědět
lukas

Acoustic

Příspěvek od lukas »

Před nedávnou dobou vyšlo nové album Johna Lennona - Acoustic. Jedná se většinou o digitálně vyčištěné staré demosnímky různého stáří.
Na tomto albu mě nejvíc potěšila akustická verze Imagine, která je podle mě asi nejsilnějším příspěvkem na albu. Zajímavá je také píseň Love is real, která už vyšla v upravené verzi na Beatles Anthology. Obě mají něco do sebe.
Celkově na mě album zapůsobilo rozporuplným dojmem. Na jednu stranu je hezké slyšet neznámé verze známých písní, ale na stranu druhou se mi snaha Yoko Ono vytřískat z pozůstalosti po Johnovi co nejvíc, čím dál víc příčí. Jaký je váš názor?
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Co je to? Je to malý, šikmooký a žije to z mrtvýho brouka. 8)
lukas

Příspěvek od lukas »

Přesně tak :cry: bohužel.... Upřímně doufám, že ji nenapadne dát k dispozici pro reklamní účely nějakou další Johnovu skladbu. Už Instant karma pro mě byla až moc. Mírová píseň v reklamě na auta... To je na odstřel.
Co si myslíš o samotným albu?
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Deska je to dobrá, volba písniček také, docela pěkně se to poslouchá. Beru to jako cílenou desku pro kytaristy začátečníky, vzhledem k těm akordům. Kdo má bootleg Lost Lennon tapes nebo oficiální John Lennon Anthology, tak ho tahle deska vůbec nemusí zajímat. Je to v podstatě jen další pravidelné tahání peněz z kapes věrných fanoušků. Jinak hlubší smysl to postrádá.
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

ještě jsem neměl tu čest, ale časem si to zřejmě pořídim, abych neměl absenci :)
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

tak už mám tu čest. po prvním poslechu to docela ujde. hlavně, že to stálo jenom 279,- Kč
Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pollack »

Tak to byl další pokus Yoko, jak si vydělat nějaký prachy.
Naposledy upravil(a) Pollack dne sob kvě 20, 2006 11:49 am, celkem upraveno 1 x.
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

O tom jak Yoko rejžuje na Johnových skalních fanoušcích jsem se už zmínil jinde...ale za tohle CD jsem rád, má sice význam spíš pro sběratele, ale rád si poslechnu kytarové verze mých oblíbených songů jako Imagine, Real love, Dear Yoko, Love...no prostě se mi to líbí skoro celý!!! :lol:
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Já asi ani nebudu hodnotit pohnutky, které vedly k vydání tohoto alba. Faktem jistě zůstává, že kdyby světlo světa nespatřilo, nahrávky na něm obsažené se stejně najdou na tom či onom bootlegu - čili je tak nějak svým způsobem "čistší" a "správnější", jsou-li ke koupi oficiálně.
Trochu mi přijde nepochopitelné, že míchá věci z koncertů s domácími demosnímky, ale budiž. Že by albu možná slušel více chronologický sled, to už může být čistě můj názor, který nikomu nenutím, ale opak bych taky skousnul.
Co mě ale na tomto albu vyloženě vadí, je zkrácení Woman Is The Nigger Of The World na něco okolo třičtvrtě minuty. Přitom toto demo existuje v plné délce okolo 2:15 - stačí obě verze porovnat a zjistíte, že se jedná o střih z původní nahrávky. Stejně tak byla zkrácena asi o minutu What You Got. Čímž album ztrácí podstatně na své hodnotě i autentičnosti.

(Taková malá poznámka pod čarou: Pokud někdo neznáte plné verze zmíněných nahrávek, není na nich nic, co by nahrávky jakýmkoliv způsobem kazilo nebo shazovalo. Mimochodem, na jednom klavírním demu k Watching The Wheels se Lennon na několika místech "zasekne", dle mého ani to na náladě neubere - demo je prostě demo.)
Try to see it my way...
Odpovědět