Sometime In New York City

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
Odpovědět
Lennolog

Sometime In New York City

Příspěvek od Lennolog »

Tak jak se vám líbí tohle skvělé album.
Mě se nejvíc líbí New York City, Woman Is The Nigger Of The World a Hlavně Look for the Irish.
Rád si přečtu vaše názory.
SheLenka
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od SheLenka »

Look For The Irish!! :lol: :lol: :lol: Lennologu, ty jsi vážně talent!
Já to album nikdy celé neslyšela, ale Luck of The Irish si vybavuju, to se mi líbilo. Muselo, jinak by mi to po těch letech, co jsem to neslyšela, neznělo v hlavě (a bude to asi i víc než 5 let).
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Tohle album je asi nejslabší co jsem kdy od Lennona slyšel...Woman is the nigger, New York a Cold Turkey jsou dobré, Look of the Irish je nádherná písnička a vyjímečně v ní přežiju i Yoko Ono...i když stále marně pátrám po bootlegu kde by jí John nazpíval celou sám...no a zbytek nestojí za nic...zvláště vřeštění Yoko na konci alba nemůžu hodnotit jinak než odpadem...za pořízení to nestojí...to nejlepší se objevilo třeba na Johnově Antologii...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

První CD celkem dobré, asi zcela vyjímečně skousnu i věci, co zpívá Yoko - jen bych rád věděl, kolik práce jim dalo ve studiu, že zní aspoň přijatelně. V živé verzi Sisters, O Sisters z One To One je příšerná.
No nic, nejlepší věci jsou na tomhle albu stejně jinde: Woman Is The Nigger..., Luck Of The Irish, New York. Cold Turkey si celkem cením, ale mám asi raději jiné její verze. Nicméně z druhého CD jednoznačně vyčuhuje... Jeho zbytek je pro mě jen velmi těžko stravitelný, snad ještě kromě Well... - o zbytku přemýšlím, proč bylo nutné ho vydávat. Don´t Worry Kyoko upřímně nesnáším už na Torontu 1969, ani "skvosty" jako Jamrag či Au si mě nezískaly. Celkově prostě hrůza, děs, odpad a Yoko ještě k tomu navíc. Nebýt ale toho, nehodnotil bych tohle album tak úplně špatně. Faktem je, že když v hlavě zůstává poslední dojem, tak tady je to prů... .
To #47: Nějakou demoverzi Luck Of The Irish doma mám - teď přemýšlím a přemýšlím, jestli tam John zpívá sám, a nemůžu na to přijít. Attica State tam určitě zpívají spolu. Kouknu, resp. poslechnu.
Try to see it my way...
iv_k_a
Nováček
Nováček

Příspěvek od iv_k_a »

podľa mňa je Woman is the nigger of the world úplne krásna pesniča. text, hudba a ešte aj ten saxík. júj, úžasné, len to neviem zohnať ako mp3 :x nemáte to niekto?
bulldog99
Nováček
Nováček

Re: Sometime In New York City

Příspěvek od bulldog99 »

Ne moc úspěšné album, ale mně se líbí mnohem víc než Mind Games a Walls And Bridges. Nejen proto, že je rockovější. Ono je i melodičtější. Yoko zde podala asi své nejlepší výkony coby autor - Sisters O Sisters není po hudební stránce vůbec špatná, stejně tak We´re All Water. Možná ji s tím pomáhal Lennon, kdo ví. New York City je fantastický našlapaný rokenrol. Skvělá je i Woman Is The Nigger Of The World. Pohladí i folková Luck Of The Irish nebo rocková Attica State. Fakt to není špatná deska. A co se týče bonu v podobě Live Jam? To je jen pro silné nervy. Ale skladba Au mě vždycky pobaví :)
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Live Jam většinou neskousnu. I když s hodnocením některých písní souhlasím (až na tu hrubku), album se mi rozhodně nezdá lepší než ta dvě, co jsi zmínil. A Yoko Ono? Ono je možná melodičtější (nádherné kouzlo nechtěného), ale podle mého názoru ta ženská prostě neumí zpívat. Je falešná až běda. Ty věci, kde je slyšet, jsou řekněme snesitelné.
Try to see it my way...
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Ani já jsem tomuto albu nepřišel nikdy příliš na chuť, i když "Woman Is the Nigger Of The World" je jedna z mých nejoblíbenějších písní od Johna. Gradující sólo na tenor saxofon je vynikající a vlastně celou píseň hodně drží na její působivosti. "The Luck Of The Irish" snad byla odpovědí na Paulovu "Give Ireland Back To The Irish" a má docela dobrý nápěv. Z alba jsem ještě poslouchal "John Sinclair" a "Cold Turkey". "Born in a Prison" má kupodivu dobrý nápěv, až bych si myslel, že autorkou nebude Yoko a opět výborně gradující saxofon tuto píseň umocňuje. Škoda, že ji nezpívá někdo jiný. "Attica State" je spíš taková "odrhovačka" a nijak zvlášť mě neoslovuje, "Sunday Bloody Sunday" se docela dobře rozjíždí, ale ve druhé polovině se ujímá slova falešná Yoko a píseň tím degraduje až k nesnesitelnosti. "Angela" by nebyla tak špatná, nebýt povykování Yoko.
Naštěstí jsem tenkrát nerozuměl textům a nevěděl, že jsou politické či agitační. Tak mi do krve přešly jen melodie a aranžmá a to tam zůstalo dodnes. Příšernost zpěvu Yoko je charakteristická ve výtvoru "Don't Worry Kyoko". K Live Jam se raději ani nevyjadřuji, ale vždy jsem to považoval za úlet. To byl zkrátka John.
paneul
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od paneul »

Nevím, jestli to sem už někdo někdy nepostnul, ale tohle video mě fakt dostalo, rozhodně se na to podívejte (John Lennon & Frank Zappa - Baby Please Dont Go - Fillmore East), má to neuvěřitelné koule - včetně Yoko. Bylo by záhodno, aby se podobných záznamů už konečně ujal někdo kompetentní a dal dohromady opravdu repre anthologii.

http://www.youtube.com/watch?v=3auiYaRw2WU
Half of what I say is meaningless...
Odpovědět