Instant Karma: The Campaign To Save Darfur - váš názor?

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
Odpovědět
Basquiat
Nováček
Nováček

Instant Karma: The Campaign To Save Darfur - váš názor?

Příspěvek od Basquiat »

Amnesty International připravil album coververzí Lennona nazpívané těmi největšími "hvězdami" na současné hudební scéně.....Avril Lavigne, U2, Green Day...
Kompilace byla hodnocena spíše negativně. Většina skladeb je ochuzena o náboj, který jim Lennon dal. Překvapili spíše neznámí zpěváci. Slovy Honzy Dědka, který recenzoval desku v Reflexu:"....kompilace přezpívaných písní Johna Lennona je dobrá alespoň k něčemu. Přinutila mě oprášit staré desky, které mi opět připoměly, že Lennon byl génius, který marně hledá srovnání..." V podstatě souhlasím, podání některých písní je otřesné....

A co váš názor??????

2 CD si můžete stáhnout zde......
http://rapidshare.com/files/38518739/in ... ur_cd1.rar
http://rapidshare.com/files/38517896/in ... ur_cd2.rar

Disc One
01 U2 - Instant karma
02 R.E.M. - 9# Dream
03 Christina Aguilera - Mother
04 Aerosmith feat. Sierra Leones Refugee all Stars - Give peace a chance
05 Lenny Kravitz - Cold turkey
06 Los Lonely Boys - Whatever gets you through the night
07 Corinne Bailey Rae - I'm losing you
08 Jakob Dylan feat. Dhani Harrison - Gimme some truth
09 Jackson Browne - Oh my love
10 Avril Lavigne - Imagine
11 Big and Rich - Nobody told me
12 Youssou N'dour - Jealous Guy

Disc Two
01 Green Day - Working class hero
02 Black Eyed Peas - Power to the people
03 Jack Johnson - Imagine
04 Ben Harper - Beautiful boy
05 Snow Patrol - Isolation
06 Matisyahu - Watching the wheels
07 Postal Service - Grow old with me
08 Jaguares - Gimme some truth
09 The Flaming Lips - (Just like) Starting over
10 Jacks Mannequin feat. Mick Fleetwood - God
11 Regina Spektor - Real love
Paul Ramon
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Paul Ramon »

Album jsem neslyšel, pouze úryvky...a pocit z nich značně rozporuplný! Nevím, kdo do tohoto projektu zaangažoval například kapelu Tokio Hotel, nebo jak se vlastně jmenují. Instant Karma v jejich podání je opravdu hodně silnej šálek kafe... :lol: Dokonce jsem si na YouTube nalezl jejich videoklip, abych se podíval, jak vůbec vypadají. Je komické vidět asi cca 16 leté děti, jak si hrají na tvrdé rockery a do toho zpívá nějaká "holčina" a je namalovaná, jak kdyby vylezla z hrobu :) Teda já se opravím, ta holčina je prej kluk :roll: Ovšem obecenstvo na to "paří"... ale otázka je, jestli v obecenstvu není plno 14 letejch holčiček. No Německo bylo vždycky, co se týče hudby, ulítlé...
Ale ač jsem slyšel spousty negativních reakcí na Avril Lavigne a její verzi Imagine, mně osobně se líbí, jak se jí zhostila. Verze R.E.M. 9# Dream se mi nelíbí vůbec. Verze Working class hero od Green Day, ač je nemám moc v oblibě, se také dá poslouchat. Zbytek nevím.....neslyšel jsem, takže nemůžu posuzovat!
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rigby »

Žádný zázrak to není. U2 jsou obrovským zklamáním, jejich Instant Karma je strašně odfláklá. Naopak se mi docela líbí REM, Jakob Dylan s Dhanim Harrisonem, skvělý náboj mají Green Day. Ještě se tam najde pár dobrých momentů, ale jinak je to nemastné neslané. Rozhodně je lepší si pustit originál Lennona. Podrobnější recenzi chystám.
marko herman
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od marko herman »

Paul Ramon píše:No Německo bylo vždycky, co se týče hudby, ulítlé...
Ty znáš německou muziku tak dobře? Znáš progresívní kapely konce 60's a začátku 70's typu Paternoster, Nosferatu, Jane, Birth Control, Petards, Amon Düül, Guru Guru, Eloy, Frupy atd.? Ujištuji Tě, že tam bylo velké množství skělých skupin. Mne už opravdu nezajímá např. "německá nová vlna", ale pro někoho to byla docela zajímavá hudba.
A co se týče Tokio Hotel, či jak se to jmenuje: podobných nesmyslů je všude ve světě víc než dost, nebo si snad zapoměl např. na naše Lunetic?
Paul Ramon
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

marko herman píše:
Paul Ramon píše:No Německo bylo vždycky, co se týče hudby, ulítlé...
Ty znáš německou muziku tak dobře? Znáš progresívní kapely konce 60's a začátku 70's typu Paternoster, Nosferatu, Jane, Birth Control, Petards, Amon Düül, Guru Guru, Eloy, Frupy atd.? Ujištuji Tě, že tam bylo velké množství skělých skupin. Mne už opravdu nezajímá např. "německá nová vlna", ale pro někoho to byla docela zajímavá hudba.
A co se týče Tokio Hotel, či jak se to jmenuje: podobných nesmyslů je všude ve světě víc než dost, nebo si snad zapoměl např. na naše Lunetic?
Ne, německou scénu až tak do hloubky neznám, ale musíš uznat, že jejich scéna na moc velké úrovni není ...a krom těchto progresívních kapel(mám rád progresívní styl - díky za tipy... :wink: ) ani nikdy nebyla. Když nebudu počítat Scorpiony...ti se mi třeba docela líbí(ale to už je spíše nová doba). O Luneticích se vyjadřovat nebudu, ti spíš tancovali než zpívali...alespoň pokud já vím...(dovedeš si představit, jak by vypadalo zpívání při těch saltech, co většinou dělali? :lol: ) Ale zas tak je neznám, chvíli je hltala sestra, než se jí rozpadli... :D Tím bych debatu o Luneťácích raději skončil...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Teda, tady se z toho vyvinula úplná bojovka :lol:
Kluci, přestaňte se hádat, stejně to nemá cenu, neshodnete se na ničem.

Paul Ramon: O jaké "špici" v německé hudbě to mluvíš? Kvalitativní, nebo to poměřuješ úspěchem v žebříčku? Třeba takové Amon Düül, Eloy a Markem (doufám, že neúmyslně) opominuté Kraftwerk já považuju za opravdovou špici. Co se kvality týče.

Ale zpět k tématu: pár písniček z tohoto charitativního alba jsem slyšel a přijde mi, že jde až na výjimky o odfláknuté, bez špetky nadšení a pocitu zodpovědnosti nahrané a velmi narychlo spíchnuté - a leckdy až trapné - verze.
Těmi výjimkami (z toho mála, co jsem slyšel) mám na mysli Green Day a duo Dylan/Harrison.
Paul Ramon
Nováček
Nováček
Kontaktovat uživatele:

Snažil jsem se to pojmout celkově a poměřit ji s jinými hudebními scénami např, v Británii, Americe....atd., což samozřejmě nejde takhle srovnávat! Tak mě za to nekamenujte... :wink:
Kraftwerk jsou považováni, pokud vím, za zakladetele elektronické hudby...ačkoliv vznikli už na konci 60.let...první trochu úspěšná alba vznikají v mezi 70. a 80. léty. Takže jsme zpátky u té tzv. "nové vlny"....
Zase je to ale pouze kapka v moři... Pokud to člověk srovná se světem, nejde říct, že by se u nich dělo něco převratného....

Končím své působení v této diskuzi, je mimo téma...
Odpovědět