Early takes volume 1

diskusní fórum věnované osobě George Harrisona
Odpovědět
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 873
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Early takes volume 1

Příspěvek od Park »

Tak jsme se dočkali nového alba George Harrisona. Early takes volume 1 je sestaveno výhradně z nevydaných nahrávek. Kromě dvou písní se jedná o demo verze či early take, jak je u jednotlivých písní v závorce uvedeno, známých písní. Konečně má široká veřejnost slyšet píseň My Sweet Lord v původním nástinu a zhodnotit tak jak moc George opisoval He´s So Fine. Dvě v Georgově pojetí neznámé písně jsou Mama You´ve Been On My Mind a Let It Be Me, z níž ta druhá je na albu ve vynikající kvalitě a je prostě nejlepší písní alba. Mnohé jiné písně jsou pouze s akustickou kytarou a byť se jedná o unikáty začínají ve svých aranžích časem nudit, proto je občasná sólová el. kytara milým zpestřením. Behind That Locked Door si uchovala dobrou úroveň s příjemnou steel kytarou. Největší změnu asi prodělala Woman Don´t You Cry For Me, kdy se ze zde podané akustické verze stala popovou skaldbou s el. kytarama na albu 33 a 1/3. Tento digipack neobsahuje žádné fotografie (kromě té přední) a v bookletu se pouze dozvíme nezajímavý pohled na projekt Martina Scorsese George Harrison:Living in the Material World, v němž bylo toto CD přiloženo, jenže tento projekt zůstal u nás dosud nevydán a proto vydání samostatného a na trhu dostupného CD potěší. V booletu je také zajímavé povídání Gilese Martina o tom, jak měl tu čest být Olivií pozván do Friar Parku, aby vybral materiál pro album z Georgova archivu. Já sám jsem měl s albem nepříjemnosti co se týče jeho koupení, protože měl být v prodeji již koncem dubna ale nevyšlo a v polovině května když už bylo oznáměno ,,máme na skladě" tak jsem pro něj šel a opět ho neměli. Teprve nyní se to podařilo. Tyto nepříjemnosti by neměli snížit hodnotu alba plné nevydaných nahrávek a snad se dočkáme pokračování ve formě volume 2.Pouze podrobnosti o jednotlivých skladbách mi na albu scházejí například rok pořízení případně číslo take.
1. My Sweet Lord (demo) (3:33)
2. Run Of The Mill (demo) (1:56)
3. I´d Have You Any Time (early take) (3:06)
4. Mama You´ve Been On My Mind (demo) (3:04)
5. Let It Be Me (demo) (2:56)
6. Woman Don´t You Cry For Me (early take) (2:44)
7. Awaiting On You All (early take) (2:40)
8. Behind That Locked Door (demo) (3:29)
9. All Things Must Pass (demo) (4:38)
10. The Light That Ha Lighted The World (demo) (2:23)
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3307
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Early takes volume 1

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

O materiálu se nebudu vyjadřovat, ten je výborný sám o sobě, ale uvítal bych trochu výpravnější edici. Mnohem účinnějším tahákem by byl řekněme 5CD box.
Domnívám se, že toto CD nemělo samostatně vůbec vycházet, ale mělo zůstat jen součástí deluxe verze DVD se Scorseseho dokumentem.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1790
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: Early takes volume 1

Příspěvek od j.babel »

Je to takové zvláštní, podivné . . . "volume 1" evokuje představu, že se dočkáme pokračování.
I když se to sem úplně nehodí, nemáte někdo nějakou aktuální zprávu, jak je to s údajným novým albem, o kterém se před časem mluvilo? Osobně předpokládám, že výsledek bude stejný jako u Paulem ohlášené nahrávky Beatles Now And Then - tedy nic...
Try to see it my way...
Odpovědět