Ringo´Rama

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
Odpovědět
luke_bunda
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Ringo´Rama

Příspěvek od luke_bunda »

Slyšel jsem nové Ringovo album a... slabota :(... co si o tom albu myslíte vy?
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

nevim, co se vám nelíbí, Ringo Rama jsem si ještě nekoupil, ale určitě to udělám. Co se týče Vertical Mana, tak proti němu vůbec nic nemám, naopak si myslim, že na 58letýho bubeníka to vůbec neni špatný. Prostě se sešlo pár dobrejch muzikantů a nahráli pohodovou desku, která si na nic nehraje a ještě je dobrá. Co byste chtěli? 70minutový tématický album ve stylu Seržanta Pepře?
Nenechte se vysmát, Ringo je fajn.
Martin

Album Ringo

Příspěvek od Martin »

Píšete, že Ringovy sólové projekty jsou vesměs slabé, což je asi pravda. Nicméně výjimkou je podle mě album Ringo (tuším že z roku 1974, ale nejsem si zcela jist). To je navíc docela rarita. Na tomto albu se totiž autorsky podíleli zbylí tři Beatles. John a George složili Ringovi nějaké písně, když se s ním sešli v Los Angeles, načež Ringo kontaktoval Paula do Británie, aby mu taky něco napsal, což on udělal. Fakt dobrá deska.
Návštěvník

Re: Ringo´Rama

Příspěvek od Návštěvník »

luke_bunda píše:Slyšel jsem nové Ringovo album a... slabota :(... co si o tom albu myslíte vy?

No, Ringo proste neni v hudbe tak dobrej jako napriklad George...
cookiee

Ringo Rama

Příspěvek od cookiee »

Teda Pánové,
to že Ringo měl vždy větší problémy se psaním než ostatní je chronicky
známo, ale jeho nové album s minulého roku je skvělé!Třeba Eya to Eya
je i to textové stránce naprosto dokonalá! No jo, je pravda, že on dává a má rád styl country end western,ale co natom v jeho podání mi to ani nepříde!Na George vážně nemá!
Macca

Příspěvek od Macca »

Ringo Rama patri mezi 5 jeho alb, ktere se daji ohodnotiit na vic nez 80%.
Velmi mne potesilo zjisteni, ze Ringo na sobe zapracoval a posunul svoje bubnovani smerem k dnesku.
Ale na Vertical Man to holt nema, chybi tomu lehkost a dravost.
pj.ka

ringovi rsteny

Příspěvek od pj.ka »

ahoja víte že Ringo měl 2476 prstenů ale nosil jen čtyri???
j.babel

Příspěvek od j.babel »

Vertical Man mám a považuju za dobrou desku. Prostě se mi líbí, je to pohodová muzika, navíc sestava hostů je více než skvělá. A to jsem ještě slyšel, že zůčastnit se nemohli například Elton John a Brian May - to už by bylo přestarrováno:-) Ringo Rama jsem si ještě nějak nestihl pořídit, ale určitě to dohoním.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Nějak jsem na svůj slib tady zapomněl, ale Ringo Rama jsem si už pořídil, a musím říct, že moje očekávání předčila. Výborná :!:
Try to see it my way...
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Líbí se mi pár kousků - Eye to eye, I Think Therefore I Rock N Roll, Write One For Me a ještě dejme tomu Imagine Me There...jinak mě Ringo Rama moc nechytla...a taky mi u řady Ringových písniček připadá že už jsem tu melodii slyšel na jiném albu...no nevim prostě některý jeho songy mi přijdou dost na jedno brdo :(
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od alladik »

Ringo Rama není vůbec špatné, mezi Ringovými sólovými deskami rozhodně patří k těm lepším. Je fakt, že moje nejoblíbenější je CD Time Takes Time, tam se prostě znovu dostal po takřka 20 letech do formy a od té doby neudělal vysloveně špatnou desku, viz. následující Vertical Man atd. (některé ze 70. let byly špatné, nebo aspoň hooodně podprůměrné - mám je všechny, tak můžu srovnávat)

Tedy kromě Old Wave - tu nemám! :(

PS - nemáte ji náhodou někdo, abych mohl doplnit sbírku? :wink:
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Tohle album mi místy připadá takové mdlé. Dobré kousky jsou ale je to tak polovina dobrá a polovina nic moc. 3 bonusy vydané později nevybočují a tak je s podivem proč byly původně odstřiženy. Nejpovedenější jsou Eye to Eye, Missouri Loves Company, Memphis in Your Mind (že by i vzpomínka na r. 1987 ?) , Never Without You, Write One For Me, English Garden vč.I Really Love Her. V I Think Rock n Roll zaujal hlavně a pouze dopr. zpěv (One two three).V English Garden použil částečně Paulovu Let Em In, ale to určitě víte. Barboru můžeme právě slyšet v této písni.
to se vrací kolibřík
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Ringo Rama mě na první letmý poslech - hned po vydání v roce 2003 - nechytla. Při dalších a čím dál častějších posleších už to bylo s přímou úměrou čím dál lepší, a tak již několik let zařazuju Ringo Rama mezi nejlepší Ringovy počiny (vedle Time Takes Time, Vertical Man a Liverpool 8).

Nesedí mi jedině píseň Instant Amnesia.
Jinak je album krásně našlapané, v případě potřeby i trochu uřvané (Eye to Eye, Memphis in Your Mind, I Think Therefore I Rock N Roll), víc než dobře vyšel duet s Williem Nelsonem (párkrát mě napadlo, že tihle dva by toho měli natočit víc) i vzpomínka na George.
U hodně beatlesovské Elizabeth Reigns mi přijde, jako by se Ringo snažil připomenout si roky 1966 a 1967 a výsledkem je takový pokus o mix I'm Only Sleeping a Penny Lane, který se dle mého názoru hodně povedl. Tuhle mám na celém albu nejraději.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Ze všech desek z let 1992 až dosud mi přijde tohle album nejslabší jako celek. Radši mám takové Choose Love. Myslím, že Ringo zde prostě tlačil moc na pilu a písně často na pomezí hardrocku mu nesluší. Tím neříkám, že jsou špatné. Abych uvedl některé klady - v jedné písni je myslím harmonika Roye Orbisona... Ale co se tu povedlo, to jsou texty, určitě názvy písní, ty se mi moc líbí, Z očí do očí, Společnost lásek z Missouri, Instantní zapomínání, Představ si mě tam, Ještě jednou napiš pro mě... v angličtině se moc nevyznám, ale myslím, že tady ani slovník není zapotřebí. U první písně mám trochu rozpor, protože hudba se k textu rozhodně hodí, ale Ringův styl to moc není, píseň se líbí, jen je to takový šok... Rozhodně klady jsou I Think Therefore I Rock and Rolla Write One for Me. Co se mi nejvíc líbí jsou poslední 2 písně, Elisabeth Reings a English Garden, hlavně ta první z nich, ten hudební nástup, co jde do "hloubek" je opravdu překrásný.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Prosím tě, timothy, jak může na Ringo Rama znít harmonika Roye Orbisona? Jedině že by ji odněkud nasamplovali... Roy přece zemřel 6. prosince 1988... V Memphis in Your Mind je použit starší záznam jeho typického "grrrrrrau", to ano.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

OHNOTHIMAGEN: Ano to jsem měl na mysli, dík za upřesnění. Samozřejmě vím, kdy zemřel Roy Orbison (ani jsem nepsal, že by tam hrál on sám).
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

No ale vzpomínkou na Roye jsi mě navnadil tak, že si jdu pustit Mystery Girl a jedničku Wilburys. Čili děkuji.
lennolog666

Příspěvek od lennolog666 »

Ringo na tomhle albu přitvrdil a to totálně, už to hraničí z Hard Rockem/Metalem. Pokaždé, když si to pustím doma, tak musí mít sousedi ze mě radost, až se okna třepou. Nejvíce tvrdé pecky jsou Eye To Eye, Instant Amnesia a Memhis in You Mind. Krása prostě. Jinak dobré jsou všechny, ale ty tvrdé na Ringa prostě nezvyk. Wooooooow :shock:
Odpovědět