Nevydané Ringovo album

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra

Myslíte si, že Ringo měl album z roku 1987 vydat ?

Ano
10
83%
Ne
2
17%

Celkem hlasů: 12

timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Nevydané Ringovo album

Příspěvek od timothy »

Písně pro tohle album pochází z roku 1987. Po 4-leté pauze od posledního alba (Old wave) nahrál pár písní: I Can't Help, Some Kind Of Wonderful, Beat Patrol, Aint That A Shame, Shoo-Be-Doo-Be-Doo-Da-Day, Whisky And Soda. Myšlenka se zrodila v prosinci 1986 na Bahamských ostrovech,
kde Ringo narazil na kytaristu a producenta Chipse Momana. Nahrávání začalo v březnu 1987. Na nahrávkách zněl dost ožrale (hlavně ve Whisky and Soda) a navíc vázla komunikace mezi Ringem a Momanem (Moman dokonce nechtěl na nahrávkách Ringovo bicí, čímž Ringa urazil) a žádal soud o nevydání tohoto alba, které mělo vyjít u CBS v červnu 1989 jako album pro turné. Soud rozhodl v Ringův prospěch a Moman se v lednu 1990 pásků vzdal.Během nahrávání hrál ve videoklipu s Ericem Claptonem, D. Edmundsem, B. Dylanem a C. Perkinsem (na albu měly vyjít 2 Perkinsonovi skladby). Vize udělat další album, které mělo být pokračovatelem Beaucoups of Blues nevyšla. Ringo se podle svých slov jedné noci teqilou nebo něčím pořádně ožral. Existuje jen pirátské album Ringo Starr - The Memphis (unreleased 1987 album), kde jsou písně: Hard times (2x), I can help, I've changed my mind, You better move on, Wish I knew now. Chtěli byste, aby vydal tohle album, které by zaplnilo devítiletou mezeru mezi vydáváním jeho desek ? :D
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od alladik »

Z tohohe alba jsem slyšel, resp. sehnal pár písní... A odpověď na anketu je na vážkách. Umělec by měl právo kontrolovat své dílo a když se mu něco nezdá, tak to prostě nevydat. Ale zase na druhou stranu, některé věci z tohohle alba nejsou horší než některé z těch, které vyšly na albech dřívějších.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Mohl by jsi prosím dát ty písně na internet nebo napsat, kde se to dá sehnat ? Já to sháním pořád a nemohu to nikde najít.
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od alladik »

OK, já to uploadnu. Chtěl jsem sem hodit odkaz na ty stránky, kde jsem to sehnal, ale už to zase někdo zlikvidoval - forbidden to share :twisted:

Ale nevím, jestli mám všechny tehdy nahrané písničky- rozhodně nemám všechny, které jsou uvedené v prvním příspěvku.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Nevydané Ringovo album

Příspěvek od timothy »

Přidávám odkazy na písně a videa z tohoto alba.
Hard Times - http://youtube.com/watch?v=CHVoFYdArFc&feature=related
I can help - http://youtube.com/watch?v=nqeleIqkYjo&feature=related
Ringo Starr a Chips Moman - http://youtube.com/watch?v=QlkNTNYpbuo
Ringo Starr a Chips Moman - http://youtube.com/watch?v=tgeZ9cxsKrs&feature=related
Ringo Starr, Barbara Bachová a Chips Moman před soudem - http://youtube.com/watch?v=eSGpW8PCeKY&feature=related

Musím říct, že ty fotky u těch videí skutečně stojí za to. Písně jsou nejlepší jaké kdy Ringo (ne) vydal, to je můj názor.
Fotka u Hard Times pochází z alba Choose Love. Tak pište i své názory ať už na videa, soud nebo písně. Představte si, že toto album Ringo vydal, jak byste ho zhodnotili (i když tu mám zatím jen odkazy na 2 písně). Podle mě by bylo Memphis unreleased album 1987 SUPER !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Ještě bych přidal odkazy na 2 písně. První z nich je z tohoto alba. No a ta druhá je charitativní z roku 1991, tedy 4 roky po tomto albu (přidávám ji i když s albem nemá souvislost,ale říkal jsem si že by bylo dobré ji tu mít).

You Better Move On - http://youtube.com/watch?v=x16DquSSJ3w
You´ll Never Know - http://youtube.com/watch?v=ec-pan0grFg
Naposledy upravil(a) timothy dne čtv črc 10, 2008 1:06 pm, celkem upraveno 1 x.
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Přílohy
memphis.jpg
memphis.jpg (19.74 KiB) Zobrazeno 13306 x
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Rozhovor s Ringem nejen o albech Old Wave a Memphis unreleased 1987:
http://www.beatlesagain.com/breflib/ringo.html

,,O: While we're on the subject, what's the latest news on your legal battle to prevent Memphis producer Chip Moman [who several years ago staged a reunion with Jerry Lee Lewis, Johnny Cash, Roy Orbison and Carl Perkins] from releasing the album you recorded with him two years ago? [Ringo is suing Moman, charging that the album is of inferior production quality.]

R: I can't really talk about it. We're talking to judges right now and all that, so I really have nothing to say. We're having a problem and it's being dealt with. In my opinion, that's an album that should not come out. "
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Ještě jeden článek o tomto albu
http://query.nytimes.com/gst/fullpage.h ... A96F948260
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Díky Timothy, tohle album je asi nejvhodnější k vydání z nevydaných studiových alb.
Jsem rozhodně pro, aby album vyšlo pokud možno i těmi bonusovými kauzovými záběry.
to se vrací kolibřík
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Děkuji. A kdyby i to pro vás bylo málo, vyhledal jsem stránku, kde si můžete Ringova alba stáhnout:
http://www.zona-musical.com/postt88906.html
kromě jiných tam najdete i tohle album, uvidíte že se vám bude líbit
hlavně si stáhněte ten MEMPHIS!!!!!!!!!
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Měl bych ještě asi upozornit na zajímavé raritné nahrávky na té stránce, uvedené v roce 2006
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Raritky jsou dobrý a jistě zajímavý, bohužel až na názvy nejsou k dispozici informace o jednotlivých nahrávkách. Navrhuji zkusit popátrat a výsledky svého pátrání si tu sdělit.
Try to see it my way...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Tak jsem trochu zapátral a mám následující informace. Není-li uvedeno jinak, pocházejí z BootlegZone.

01 Octopus's Garden (Starkey) stopáž ?
- asi se jedná o nějaký alternativní mix, bohužel je to jeden z tracků, které se mi nerozbalí celé (ani při opakovaném stažení). Možná tenhle kousek mám na nějakých Abbey Road Outtakes.
02 Stormy Weather (Arlen-Koehler) 3:01
- krom autorů jsem nezjistil nic, ani rok ani příležitost, u které tato nahrávka vznikla.
03 The Wishing Book (Starkey) 1:13?
- nahrávka pochází z roku 1970, zřejmě se jedná o nepoužitou píseň nahranou při Beaucoups Of Blues - na BootlegZone jsem ji našel na albu Beaucoups Of Blues Acetate Version. Na BootlegZone je uvedena stopáž 3:14, takže píseň taky asi není kompletní. Tuhle bohužel nikde jinde nemám.
04 Fiddle About (Entwistle) 1:30
- Ringa doprovází Londýnský symfonický orchestr, rok jsem nezjistil. Stopáž je opět podezřele krátká, ale BootlegZone tentokrát uvádí dokonce méně (1:18).
05 Tommy's Holiday Camp (Moon) 1:24
- totéž jako 04, včetně zmínky o stopáži (1:07).
06 Just A Dream (Poncia-Starkey) 4:20
- 1977, vyšlo jako B-strana singlu Drowning In The Sea Of Love, tedy nahráno při Ringo The 4th.
07 One Way Love Affair (?) 4:21
- 1978, outtake - to jsou jediné informace, které jsou na BootlegZone, autoři neuvedeni.
08 She's So In Love (?) 3:32
- jako 07
09 Nonsense (Allen) 2:27
- 1985, TV pořad Alice in Wonderland.
10 When You Wish Upon A Star (Harline-Washington) 3:40
- nahrávka byla na LP Stay Awake, kde různí interpreti zpívali a hráli písně ze starých Disneyho filmů. BootlegZone rok neuvádí, anglická Wikipedie ano: 1988, a nahrávka album uzavírala. Píseň pochází z filmu Pinocchio (1940), producentem tohoto alba byl Hal Willner. Ještě jedna drobnost z Wikipedie: Ringo tady jen zpívá, na bubny hraje Jim Keltner.
11 I Call Your Name (Lennon-McCartney) 2:21
- další z písní, které nejsou kompletní, naštěstí ji doma už mám. Tato nahrávka beatlesácké klasiky pochází z charitativního TV pořadu Fondu nadace Johna Lennona za rozkvět světa. Nahrávka vznikla 28. března 1990 a odvysílána byla 5. května 1990. Kromě Ringo se na nahrávce podíleli Jeff Lynne, Tom Petty, Joe Walsh a Jim Keltner (vše podle Beatles 1970-2000 Den po dni).
12 Don't Be Cruel (To A Heart That's True) (Presley-Blackwell) 2:07
- elvisovský cover vyšel v roce 1992 jako béčko CD singlu Weight Of The World (tedy pochází z nahrávání Time Takes Time).
13 Everyone Wins (?) 4:29
- ani ťuk, dokonce ani autor.
14 You Never Know (Bettis-Dorff) 3:56
- píseň k závěrečným titulkům filmu Curly Sue z roku 1991 (u nás šel tuším pod názvem Kudrnatá holka, jestli si dobře vzpomínám).
15 Lay Down Your Arms (Nilsson) 3:25
- nahrávka z roku 1995, pochází z tribute alba For The Love Of Harry: Everybody Sings Nilsson.
16 Drift Away (Williams) 4:10
- tak tady jsou rok i album jasné: 1998, Vertical Man. Kromě podstatně horší kvality zvuku jsem nenašel žádný rozdíl oproti oficiální verzi z alba.
17 Mr. Doubleitup (Starkey-Hudson-Dudas-Grakal) 4:03
- rok 1998, nahrávka pochází z japonské verze alba Vertical Man, vyšla také na stejnojmenném CD singlu.
18 Sometimes (Starkey-Hudson-Dudas-Grakal) 2:45
- 1998, jedno z béček singlu Mr. Doubleitup.
19 Good News (Starkey-Hudson-Dudas-Grakal) 3:11
- jako 18
20 Everyday (Starkey-Hudson-Dudas-Grakal) 4:10
- opět rok 1998 a opět nahrávání alba Vertical Man, tato píseň se však na albu neobjevila a vyšla jako béčko Cd singlu La-De-Da.
21 Blink (Starkey-Hudson-Dudas-Grakal) 2:52
- 2003, bonus k albu Ringo Rama Deluxe Edition
22 Ok Ray (Starkey-Hudson-Dudas-Hart-Foote) 3:02
- jako 21
23 I'm Home (Starkey-Hudson-Dudas) 3:23
- jako 21
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Mě se podařilo zjistit, že skladba Stormy Weather, pochází z nahrávání alba Sentimental Journey
Píseň byla zaznamenána 6.11.1969 a původně ji zpívala Leny Horneová (zdroj str.432 Beatles 1960-1970 den po dni).

Everybody Wins-je ze singlu Don´t Go Where The Road Don´t Go (str.629-630 Beatles 1970-2000 den po dni),vydaný v r. 1992
Autora se nepodařilo zjistit, že by Ringo?

Je škoda, že When You Wish Upon A Star nevyšla na albu Memphis unreleased 1987.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

No vida, jak se nám to pěkně skládá dohromady :-)
Autory Everybody Wins je dvojice Starkey-Warman. Světe div se, našel jsem to na BootlegZone, při prvním hledání jsem špatně koukal buď já nebo tamní vyhledávač.
Ještě tak zjistit něco o č. 7 a 8, aspoň kdy a při jaké příležitosti vznikly.
K When You Wish Upon A Star - buďme rádi, že je tam, kde je... Jednak by k albu dost těžko stylově zapadala, ale hlavně - tady hraje o hodně líp než Memphis. Album mám už nějaký čas (tedy aspoň to, co z něj lze sehnat), a písničky opravdu nejsou nejhorší, ba některé i vysloveně dobré (I´ve Changed My Mind se mi asi líbí nejvíc). Ale kvalita je špatná. Schválně jsem stáhl dnes album podle timothyho odkazu, ale jedná se o totéž.
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

One Way Love Affair bylo nahráno 23.7.1978 a She´s So In Love 22.7.1978 společně s As far as we can go.
Zdroj: http://www.beatlelinks.net/forums/archi ... 12402.html
nebo kniha Beatles 1970-2000 den po dni str.303
V tom Memphisu mám taktéž jako nejoblíbenější píseň I´ve Changed My Mind, jako úvodní song je dokonalá.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

timothy:
* Memphis - Rozhodně to celé není tak špatné, aby to hodil do koše - i když tam asi víc sehrály osobní spory než hudba sama. Je škoda, že to celé hraje, jako by to z toho koše opravdu někdo vytáhl. Takže bych třeba někdy rád uvítal za á lepší zvukovou kvalitu a za bé spoustu dalšího materiálu, který není dostupný ani jako bootleg - názvy písní uvádí 1970-2000 Den po dni (a ty je tu zmiňuješ v příspěvku z 24.07.2006).
* Rare Tracks - nevěděl bys rok vydání u č. 4 a 5? Zkusím prolistovat Den po dni, jestli na něco nenarazím.
Try to see it my way...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

V kombinaci Den po dni a Wikipedie jsem zjistil toto:
Tommy je album z roku 1969 od skupiny The Who. Celé album je koncepčně pojato jako opera a jedná se vlastně o první rockovou operu v historii. Autorem opery je kytarista Pete Townshend, i když na tvorbě se částečně podíleli i další členové kapely The Who - John Entwistle a Keith Moon. V roce 2003 se album umístilo na 96. místě v žebříčku 500 nejlepších alb historie. Opera byla v roce 1975 zfilmována režisérem Kenem Rusellem a rovnež několikrát předvedena v orchestrální podobě v Londýně a Sydney.
Tolik Wikipedie, 1970-2000 Den po dni pak ještě uvádí jako datum nahrávky září 1972, nahrávalo se v Olympic Stuios. Album vyšlo v UK 24.11.1972.
K dalším věcem (vím, žes to tu psal, tak jen upřesnění pro ty, co třeba nemají knížku Den po dni): She´s So In Love byla nahrána 22. července 1978 ve Sweet Silence Studios v Kodani, nebyla vydána.
One Way Love Affair byla nahrána o den později tamtéž.
22.7. byla ještě nahrána píseň pod názvem On The Rebound, také nevydána (není ani v tomto výběru). 23.7. byla ještě nahrána píseň As Far As We Can Go. Podle Den po dni vyšla jako bonus na Old Wave, tedy by to měla být ta označená jako "Original Version", která CD uzavírá.
Teď by to už bylo komplet, nebo ještě něco nevíme?
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

No já jsem zjistil ještě pár důležitých věci. Tou první je fotogalerie z natáčení Memphisu:
http://samshoup.com/Pages/Pix2.html

Přidávám i text článku popisující podrobně nahrávání Memphisu (je z webu http://terryott.blogspot.com/2008_05_01_archive.html)
Feb. 1987:
Ringo records songs for a planned album at Chips Moman's 3 Alarm Studio in Memphis, Tennessee. Moman served as producer.

April 1987:
A second set of sessions for the album took place in Moman's 3 Alarm Studio. Bob Dylan reportedly participated in one recording that took place on April 29th. Songs from that year's sessions reportedly include "Shoo be doo be doo da day," "Some kind of Wonderful," "Beat Patrol," and "Ain't that a Shame." They were also reportedly videotaped as well.

Mid 1989:
Ringo sues Moman to halt a planned release of the album. Ringo claimed that Moman was attempting to capitalize on his All Star concert tour, which by then was underway. Ringo also charged that the album was done under the influence of alcohol, which by then he had given up after undergoing treatment for alcoholism in October and November 1988 with his wife Barbara in Tucson, Arizona.

July 24, 1989:
In Georgia, Ringo obtained a court order from Judge Ralph Hicks in Fulton County Supreme Court, prohibiting Chip Moman and CRS records from releasing the album he recorded with him in 1987. The court ruling barred Moman from releasing the album for 30 days pending the final ruling.

August 22, 1989:
Two recordings from Ringo's sessions with Moman were played in court to support Ringo's charge that recordings were subpar due to the excessive use of alcohol during the sessions. The songs played were "Whiskey and Soda" and "I Can Help."

August 24, 1989:
Ringo was granted another extention prohibiting Moman from releasing the album based on the sessions.

Nov 15, 1989:
In Atlanta, Georgia, Ringo testified in court that he mostly objected to the timing of the album's release scheduled for August 1989, claimed the sessions produced were sub par due to excessive use of alcohol by band members, he wanted more time to overdub his own drum tracks and that Moman was trying to rush-release an album to capitalize on the success of his All Star band concert tour.
-
He also said he hadn't played the drums during the album's sessions, required help from Moman's wife (Toni) to complete his vocals, and no record label had been interested in releasing the album during its 2 year dormancy (which caused Moman to form his own label called CRS records in order to try to do so). The court issued an injunction blocking the release of the album for the time being.

Jan 5, 1990:
A court ruling granted Ringo's request to stop Chips Moman from releasing an album he had produced for him in 1987. Ringo was ordered to pay Moman $74,354, which was less than half of the $162,600 in production costs that Moman had asked for.

Jun 4, 1992:
Chips Moman renewed his suit against Ringo in Georgia's Supreme Court, seeking the full production costs he initially asked for.
The album he produced for Ringo remains unreleased."

A nakonec přidám i odkaz na skladbu Some Kind Of Wonderful z tohoto alba:
http://www.imeem.com/people/fFXigzI/mus ... nderful_m/
jedná se o koncertní provedení a byla vydána na americké verzi alba The Anthology ... So Far
Myslím, že je úžasné, že Ringo takhle oficiálně vydal tuhle skladbu pocházející z nevydaného alba Memphis.
Odpovědět