Nevydané Ringovo album

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra

Myslíte si, že Ringo měl album z roku 1987 vydat ?

Ano
10
83%
Ne
2
17%

Celkem hlasů: 12

Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Nevydané Ringovo album

Příspěvek od Park »

Dnes jsem si poslechnul toto Memphis album od Ringa a napadlo mě se o zážitek podělit v této diskuzi. Nechci zde psát historii tohoto alba, toho se více než vyčerpávajícím způsobem zhostil Timothy. Mně se bude jednat o to co slyším, jaký styl píseň má a především zda se mi píseň líbí či ne, i když vím že nahrávky nejsou na patřičené úrovni studiové kvality.

I´ve Changed My Mind-je taková bluesovoswingovka s důraznou basou a saxofony, dobrá píseň

I Can´t Help-originální verze je od Billy Swana, a zazněla ve známé francouzské komedii Blbec k večeři, terpve potom jsem objevil že se jedná o coververzi.Ringova verze není špatná, dost podobná originálu, sylšel jsem ji poprvé až v Ringově provedení, ale vy ostatní ji určitě znáte z té originální verze, prostě hit

You Bette Move On-ta se mi moc nelíbí. Je slabší než ostatní písně, nikam to nevede, trochu připomíná některé slabší kousky na Old Wave

Hard Times- nejen svým názvem mi připomněla Wrong All the Time z Choose Love, zajimavý jak to Ringo doslova jen odzpíval a ani doprovodný sbor se nějak nesnaží. Asi v té době nebylo vše tak idilické mezi Ringem a Barbarou, prostě Hard Times

Wish I Know Now-je o poznání lepší jak svým provedením tak jednoduchým vyprávěčským stylem ve stylu Me and Billy z písně Gave it All Up z alba Ringo 4th, Ringův hlas se vylepšil. V písni v jedné chvíli zpívá i neidentifikovaný zpěvák a k tomu málokdy se vyskytující ženský doprovodní zpěv, k tomu foukací harmonika ve stylu Boba Dylana, malinko popcountry

Hard Times (research)- názorný příklad toho za jaké alkoholické atomsféry se celé session konalo. Nedá se to snad ani popsat, Ringův zpěv s různou intonací i delkou , prostě pod vlivem, je to zkoušení na nahrání písně kterou jsme již slyšeli

Studio talk-název vystihující co slyšíme, studiové klábosení a smích bez hudby akorát na samém konci na pár sekud se Ringo za doprovodu akustické kytary se snaží o country zpěv

Ringo in court- Ringo u soudu, nejdříve slyšíme vyzvání na Ringa a pak i na Chipse Momana, hlavní část tvoří otázky které pokládá žena (asi soudkyně) a Ringo odpovídá např: Soudkyně:Slíbil jste nahrát s pomocí producenta Chipse Momana nahrát 3 alba? Ringo: Ne Soudkyně : Moman říká že ano, je to pravda? Ringo:Ne Ringo pak popisuje atmosféru nahrávání a říká něco ve smyslu, že pokud by album nebylo hit,nepokračovalo by se v nahrávání
to se vrací kolibřík
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Nemáte někdo nějakou poslouchatelnější verzi tohoto nevydaného alba? To, co mám já a dle vyjmenovaného playlistu patrně i Park, je co do kvality zvuku špatné až příšerné.
Try to see it my way...
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Chips Moman zemřel 13.6.2016... den po svých 79. narozeninách.
To jen na doplnění.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět