Beatles 1+ (promo videa + remix na CD)

diskusní fórum o skupině Beatles
j.babel
Světová star
Světová star

Re: Beatles 1+ (promo videa + remix na CD)

Příspěvek od j.babel »

Dovolím si glosovat některé postřehy mých předřečníků. Citace jsou v některých případech účelně kráceny, pevně doufám že bez změny jejich smyslu.
Blikající obraz s měnícími se barvami může tak akorát u některých lidí rozpoutat epilepsii...
Jako zdravotník tuto teorii mohu jen potvrdit. Pro mě je to dost nestravitelné i bez toho, že bych byl zrovna epileptik, a spolu se záležitostí z Love to považuju za nejzbytečnější položky celé sestavy.
Sestřih ze Shea Stadium k písni Eight Days a Week se mi rozhodně líbí víc (je nápaditě sestříhaný)...
Tuto píseň Beatles na Shea Stadium vůbec nehráli...
Tady máte pravdu oba. Sám jsem se trochu podivil, proč zrovna tyto záběry. Se Shea Stadium to opravdu nic společného nemá, je to uměle vytvořený klip, ale aspoň z plusmínus dobových záběrů a celkem v pohodě koukatelný. Na druhé straně bych i já uvítal raději zmiňovaný barevný film, a ty důvody, proč nebyl použitý, si můžeme opravdu jen domýšlet.
U Hey Jude je naprosto zbytečný úvod Davida Frosta - mají to být písničky, tak na co nějaké komentáře?
S tím souhlasím. Když už, tak na prvním disku měla být holá píseň a na druhém kdyžtak tedy s tím úvodem. Dva sestřihy úvodu jsou zbytečné a doteď jsem smysl toho dvojího sestřihu nepochopil.
Come Together ... by bylo účelnější tam dát dobové filmové záběry kolem vstupu do EMI Abbey Road studios, které jsou na youtube ... pod názvem Abby Road 1969... Tato verze je i na neoficialním DVD Beatles 1969-1970. Na tomto neoficiálním DVD je i Here Comes the Sun, zobrazující podpisování George v jeho domě v létě 1969...
Tak tady jsem trochu zapřemýšlel, jestli na YT je nějaké oficiální video nebo jde o fanouškovský sestřih záběrů. Pokud by platila varianta 2, je velmi úsměvné předpokládat, že by se něco takového mohlo ocitnout na oficiálním nosiči... Lze však v principu souhlasit s tím, že mohlo být vyrobeno z dobových záběrů cosi koukatelnějšího - když mohl vzniknout výše zmiňovaný novodobý klip k She Loves You.
Try to see it my way...
timothy
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od timothy »

Beaver: Myslím, že máš chybu v datumu, píseň She Loves You se nenatáčela 26.12.1963, kdy ji nahráli pro BBC, ale k onomu natáčení došlo 20.11.1963 a k prvnímu vysílání 22.12.1963, jak je uvedeno i s fotodokumentací na beatlesondvd.com.
this is what you need: Paul McCartney - If you wanna
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar

Příspěvek od Beaver »

Díky za upozornění, čerpal jsem přímo z Pathé a nikde jsem to již neověřoval. Nic to ale nemění na tom, že tento záznam je k dispozici a nebyl využit. Je to škoda už z historického hlediska. Fenomén Beatles nemůže být nikdy detailně zmapován kvůli kdejakým licenčním omezením a pak se musí lecjaký projekt doplňovat tím, co "je" - jako třeba ztvárněním písně Come Together. To mi zavání něčím proti něčemu.
Onder
Krajská superstar
Krajská superstar
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Onder »

Použití záznamu She Loves You ze Švédska plně rozumím. Zvukově je v o dost lepší kvalitě, než ten barevný. Navíc publikum skladbu neruší vřeštěním.
Jinak mi dává smysl vše použité na této video kompilace. Jsou to videoklipy, tak jak vyšly, nic nového se nevytvářelo, pokud to nebylo potřeba z toho důvodu, že žádný klip neexistoval. To se týká disku 1, na kterém chtělo Apple mít stejný obsah Beatles 1, ale s obrazem. Bylo tedy nutné neexistující klipy vytvořit. Eight Days A Week ze Shea Stadium má dokonalý obraz a nastříhání obrazu bylo provedeno přesvědčivě, proč ne.
Come Together v této podobě je oficiální videoklip, v roce 2000 takto vyšel jako propagace pro tehdy nové CD Beatles 1.
Hezký to neni, ale byl to oficiální klip, proto je i tady, bohužel....

Na disku 2 jsou potom klipy k B stranám singlů, případně dvojky na hitparádě (např. Please Please Me) nebo "nově nalezený" klip Hey Bulldog.
Nezařazení Some Other Guy mi přijde v pořádku. Není ani v oficiálním EMI katalogu. Twist And Shout bylo zařazeno proto, protože píseň dosáhla na 2. příčku amerického Billboardu. Tedy podobný důvod jako u Please Please Me.

Nerozumim pouze tomu, co už někdo zmiňoval, proč na video verzi Let It Be nenechali původní živou stopu, stejně jako u The Long And Winding Road a studiovou nedali na CD verzi. A nechápu, proč do živé verze A Hard Day's Night museli vstřihnout sólo ze studiové nahrávky.

Velké výhrady mám k remixům skladeb, které se mi vůbec nelíbí. U některých skladeb Giles Martin použil i původní extrémní stereo pozice. Takový remix postrádá smysl. Některé stereo remixy na kompilaci mají dokonce na chlup stejné stereo jako původní mix. Proč jsou bicí zase jen v levém kanálu?
V mixech jsou také dost nepochopitelné chyby. Např. v Eight Days A Week je pro outro použitý jiný (špatný) take (outro i intro k této skladbě byly nahrány odděleně), a to dost nepovedený take. Ringovy trioly jsou totálně rozsypané a zní to jak dusot stáda koní, nebo sypající se brambory. V intru A Day In The Life Giles zapomněl vytáhnout přídavnou stopu piana, které tam teď chybí.
Na konci prostřední části The Ballad Of John And Yoko Paul při nahrávání piana evidentně netrefil správně stopku "think" a zahrál ještě jeden úder navíc. To na původním mixu vyřešil zvukař tím, že onen úder navíc při mixáži stáhnul. Giles tak neučinil a stopku tak narušil.
Při současné plné automatizaci, kdy se dá všechno jednoduše naprogramovat mi takováto selhání připadají neomluvitelná, tím víc u takto masivního projektu. To si to po sobě nemohl zkontrolovat? Nebo to nemohl zkontrolovat někdo jiný?
Odpovědět