videoklipy

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Odpovědět
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 903
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

videoklipy

Příspěvek od Park »

S vydáním nového 3 DVD McCartney Years na podzim 2007, kde na 1. a 2. disku jsou videoklipy, by se mohlo na první pohled zdát, že v této bezpochyby vítané kolekci se nám dostalo přehledu Paulových klipů od 1970 do 2005. Přesto je několik klipů, které se na této kolekci nedostaly nebo jsou pouze v malých ukázkách v menu (např. na 2. disku v 2.části Chronology-kde převládají ukázky klipů Oue le soleil-animační hra a Young Boy- ze studia za muziky Momma miss America). Klipy napsané tučně nejsou na DVD McCartney Years, ale lze si je (alespoň některé) pustit na http://www.youtube.com

Maybe I am amazed
Heart of the country
Three legs
Mary had a little lamb
Hi Hi Hi
Hi Hi Hi (mix z 1976)
C moon
My love
Band on the run
Band on the run (s Ringem,1976)
Jet (live 1976)
Mamumia
Helen Wheels
Junior´s Farm
Venus and Mars-Rockshow (live 1976)
Letting go
Listen to what the man said (live 1976)
Silly love songs (mix live 1976)
Magneto And Titanium Man (live 1976)
Mull of Kintyre (v přírodě)
Mull of Kintyre (ve studiu)
London town
With a little luck
I´ve had enough
Getting Closer
Spin it on
Again Again Again
Old Siam Sir
Arrow through me
Rockestra theme
Winter rose, love away
Baby request
Wonderful Christmastime
Goodnight Tonight
Coming up
Waterfalls
Tug of war
Take it away
Here today
Ebony and Ivory
Ebony and Ivory (solo)
Pipes of peace
Say Say Say
So bad
We all stand Together
No more lonely nights
No more lonely nights (disco)
Spies like us
Strangehold
Only love remains
Press
Pretty little head
Once upon a long ago
My brave face
Distraction(z Put it there)
We got married
Put it there
Figure of eight
This one (Indie)
This one
Oue le soleil
Party Party
All my trials
Off the ground
Hope of Deliverence
Biker like and Icon
Get out of my way (z Movin on)
C´mon People
The world Tonight (z In the world tonight)
The world Tonight (s žlutým deštníkem)
Young Boy (ve studiu)
Young Boy (surfař)
Little willow
Beautiful Night
Brown eyed handsome man
No other baby
Lonely road
From a lover to a friend
Your loving flame
Freedom
Fine line
Jenny Wren

V r. 2007 kdy DVD vyšlo, byly natočeny i klipy k novému albu Memory almost full
Dance tonight
Ever present past
Nod your head

Existují i animované klipy Lindy McCartneyové např. Oriental Nightfish, Seaside Woman (nenajdeme na DVD)

Na 3.Disku DVD McCartney Years najdeme i ukázky z několika koncertů např. Rockshow (v dosti sestříhané podobě, ale aspoň ,,něco").
Unplugged -paradoxně bez písně We can work it out, která byla několikrát odvysílána jako jediná než tento koncert vyšel na tomto DVD, přičemž se jednalo o památnou chvíli, kdy Paul několikrát opakoval začátek a povzbuzoval publikum .
Galstonbury-paradoxně bez nové písně Follow me-z koncertu v Glastonbury ji lze shlédnout na DVD bonusu alba Chaos and Cration in the backyard
Live Aid (píseň Let it be, vč.Paulovýho komentáře), Superbowl.
V menu zní instumentální Junk a úkazky z koncetru 1989, které tu nenajdeme (kromě klipu Figure of Eight).

Co dále vyšlo v dosavadní Paulově kariéře.

Některé klipy z období Wings např. Magneto And Titanium Man (live) či klipy k albu Back to the egg (1979) jsou velmi krátce k vidění na DVD Wingspan.
Koncert 1989-1990 pod názvem Get Back vyšel na DVD (některé písně např. The long and winding road, Birthday, jiná verze Hej Jude byly odvysílany v TV, koncert z r.1993 vyšel na DVD jako Paul is live,Koncrt v Cavernu v r.1999také vyšel na DVD.
z r. 2002 Back in the U.S., z 2003 In Red Squere kde je i koncert v Petrohradu z r.2004-tento koncert je co do doby a playlistu asi nejvíc podobný (vč.pre-show a koncertu pod otevřenou oblohou) koncertu v Praze. Z r.2005 Space wihin us.
Z koncertu v Londýnském Roundhouse v r.2007 nedávno vyšlo DVD pod názvem Paul McCartney In London (všimněte si těch ,,kravaťáků", kteří nejsou pro Paulův koncert obyklým jevem).

K těmto koncertům lze zařadit i DVD, kde Paul vystupoval jako host např. Concert for NYC, 50th.Jubille the Queen, Concert for Monstreat, Tribute to Linda McCartney, Paul McCartney and Friends concert for PETA apod.

Z dokumentů vyšlo Wingspan, In the World Tonight,Put it there, Movin On a bonusové DVD k albu Chaos and cration in the backyard.Mezi dokumenty lze počítat i koncertní DVD Live at Cavern, kde v bonusech najdeme přípavu k albu Run devil Run, které tvořilo hlavní páteř koncertu. Tyto všechny dokumenty nám zobrazují přípavu nahrávání alba a k tomu i interview s McCartney. Části těchto dokumentů jsou i v menu na 3 DVD.Lze říci, že se málokdo a málokdy vrací k těmto dokumentům.
Po vydání pěkného 3 DVD, kde je vše podstatné to znamená, že pro Paulovi dokumenty nastanou nepěkné časy.

Poslední částí toho co běží během menu jsou nejdůležitější ukázky z filmu Give me regards to Broad Street-např.písně Wanderlust, Not a Such boy apod.

Mezi zajímavé momenty na youtube lze zařadit Paulovu reakci na smrt Johna (1980) a George(2001)
Klip s Ringem Julianem Lennonem,Phil Collinsem a mnohým ,,strars" z r.1994 Drive my car
Záznam písně Flaming Pie z r.1997. Vystoupení s písní Hej Jude-kde na pódiu je i Ringo z koncertu v r.1993.
Písně Gotta sing Gotta Dance, The Mess, a Big Barn Bad z TV show James Paul McCartney z r.1973.
Poslední společný záběr Paula a Ringa byl v Show Larry Kinga s písní Dance Tonight v r.2007, který je též vidět na youtube.


Kdy se asi dočkáme na DVD-kompletního Rockshow,raritních koncertů z 1972 a posledního turné Wings 1979, a hlavně
pokud možno kompletního (vč.pre-show) a pokud možno nepřerušovaného koncertu Paula v Praze v r.2004? A samozřejmě
klipů, které jsou zde zmíněny tučným písmem a nevyšly na kolekci McCartney Years?
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1820
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: videoklipy

Příspěvek od j.babel »

Tato kolekce je při svém rozměru asi největším zklamáním. Více bych uvítal kompletní vydání klipů, i za cenu absence ostatního materiálu. Ten se opět nedostal výše než na úroveň ukázek, přičemž nad některými vystřiženými věcmi zůstává rozum stát (již o tom psal podrobně Park). Věci jako Rockshow by si zasloužily samostatné vydání.
Toto trojDVD tak nakonec nepřináší nic moc nového, vše v mnohem kompletnější podobě lze najít už na pirátských vydáních, přičemž kvalita je mnohdy velmi slušná, a Paulovi příznivci všechno nebo ještě více dávno znají a mají.
V případě So Bad bych raději uvítal klip z jinak dosti přiblblého filmu Give My Regards To Broad Street, kde jsou pěkně vidět dvojice Paul+Linda a Ringo+Barbara. Klip Fine Line je časově dosti odtržen od zbytku materiálu (chybí cokoliv z klipů k The World Tonight a Young Boy a k albu Driving Rain - tedy jedné z nejzdařilejších částí Paulovy sólové kariéry). Naproti tomu nám Paul již podruhé předkládá na oficiálním nosiči klipy k No Other Baby a Brown Eyed Handsome Man - otázkou je proč. Kvůli kompletnosti to nemůže být ani náhodou.
Try to see it my way...
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 72
Registrován: čtv říj 12, 2006 11:05 am

Re: videoklipy

Příspěvek od alladik »

Souhlasím s tím, že kolekce takových rozměrů už měla být kompletní - nebo aspoň měla obsahovat ještě ty známější klipy k singlům jako Young Boy, In The World Tonight, klipy k albu Driving Rain (pro mě asi největší zklamání, že úplně chyběly) a Back To the Egg. Taky bych moc přivítal více klipů k mé oblíbené Press To Play... Oue Le Soleil a Party party jsou spíš takové hříčky, tam bych to chápal (nebo je zařadil jako Easter Eggs:-)) Prostě to mohl být 4DVD komplet:-) nebo 3DVD s tím, že živé záznamy by vyšly samostatně zvlášť, jak uvádí hodně lidí.... Ale zas je otázkou, jak by se prodávaly - přece jen, už to komerčně není takový tahák.... takže asi buďme rádi, že máme tohle:-)

Ale opravdu to nemůžu hodnotit jako zklamání, celá kolekce se mi moc líbila a byl to super dárek:-) Obraz a především zvuk je velmi dobrý. možná bych uvítal něco jako vydali AC/DC - vedle standardní edice (která ale byla jen 2DVD) vyšla ještě edice s bonusovým DVD (a různými potěšujícími věcičkami a zbytečnůstkami, jako trsátka apod.:-) ). Takže v případě McCartney Years mohla vyjít limitovaná verze s bonusovým 4. DVD:-)
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1820
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: videoklipy

Příspěvek od j.babel »

Čistě na vysvětlenou - to "zklamání" berte relativně a ne snad až tak doslova - jen mě to napadlo ve srovnání s dalšími aktuálně probíranými DVD. U Ringa nešlo při cca 20 minutách více čekat. Dark Horse Years je slušné, přece jen tam něco chybí, ale zase je to jen jeden disk. Od kolekce čítající tři DVD už prostě kompletnost oprávněně čekat lze. Jinak souhlasím, zvuk i obraz je velmi pěkný a menu je udělané také moc hezky. Trochu zbytečné mi připadá dvojí řazení klipů - hlasuji pro chronologické, logiku toho druhého zná asi jen Paul.
Try to see it my way...
Uživatelský avatar
leon66
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1214
Registrován: sob dub 04, 2009 8:30 pm
Bydliště: Orlová

Re: videoklipy

Příspěvek od leon66 »

Dvd Rockshow jsem nedávno stáhl s torrentů,teď si nejsem jist,ale tuším jsem to našel na Demonoid.com.
Obrázek
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 903
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: videoklipy

Příspěvek od Park »

Škoda, že se Paul na závěr své kariéry pustil i do tzv. lyric klipů. Tyto klipy nejsou klipy samy o sobě, jen se v nich objevuje text písně. O to větší mrzutost. Nejdříve Paul udělal lyric klip k písni New a nedávno udělal lyric klip pro píseň Band on the Run. Věřte mi, že takovou svělou píseň zmrvit takovým hrozným klipem je téměř zahanbující, zvlášť když původní klip byl již pro píseň dávno udělán a nachází se na 3DVD McCartney Years. Takže je záhada co Paula vedlo k tomuto počinu. Takže si spravíme chuť nejnovějším videoklipem Paula Appreciate. Skvlá hip-hopová píseň Appreciate je z Paulova alba New. Všimněte si, jak dlouho trvá úvod klipu, kdy k nehybnému Paulovi jde robot, pak ale spolu skvěle tančí. Protože Aprocianate je nejnovějším klipem, je myslím vhodné, abych doplnil svůj prvotní článek k tématu videoklipy klipy, které Paul natočil pro své skladby od doby co byl článek psán. Proto níže uvádím seznam Paulových klipů od r. 2008. Úmyslně jsem v seznamu neuvedl lyric klipy.

Sing The Changes
Dance 'Til We're High
(I Want To) Come Home
Blue Sway
My Valentine
Queenie Eye
Appreciate
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1820
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: videoklipy

Příspěvek od j.babel »

S tímto souhlasím - podobné výtvory nepovažuju za klipy ani náhodou. Ještě zbývá série fotek a jako poslední stupeň přes celou písničku jedna fotka statická - to vše dle vzoru mnohých amatérských "klipů" na YouTube.
Try to see it my way...
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3586
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: videoklipy

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

No, taky se na podobné "klipy" dívám skrz prsty.
Na druhou stranu třeba Maybe I'm Amazed je jen sled fotografií, a nevadí mi to.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 903
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: videoklipy

Příspěvek od Park »

Objevily se dva nové klipy:
Early Days
Hope For the Future
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 397
Registrován: stř dub 11, 2007 6:54 pm
Bydliště: Liberec

Re: videoklipy

Příspěvek od Beaver »

Je zakázáno dávat sem odkazy? Tedy pokud myslíš tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=QvBVIA_ZaNg
https://www.youtube.com/watch?v=163_C5UVU-I
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 903
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: videoklipy

Příspěvek od Park »

Poté co se Paul jako host objevil v černobílém klipu Rhianny FourFive Seconds, objevil se tentokrát barevně a dokonce s vokálním přispěním na V.A. písni a to v klipu Love Song to the Earth. Překvapí, že Paul v lehkém bílém obleku chodí na pláži kolem moře a je slunečno (zdůrazňuji, že je prosinec).
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3586
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: videoklipy

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

A písnička i klip jsou dle mého soudu naprosto příšerná hovadina.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1820
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: videoklipy

Příspěvek od j.babel »

Našel jsem a souhlasím s předřečníkem :)
Rozšířil bych to na obě jmenované záležitosti. Ani jedna z nich opravdu není můj hrnek kafe.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 903
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: videoklipy

Příspěvek od Park »

The Bloody Beetroots feat. Paul McCartney and Youth - Out of Sight (Official Video)
to se vrací kolibřík
Odpovědět