Got Back Tour 2022

diskusní fórum věnované osobě Paula McCartneyho
Odpovědět
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Got Back Tour 2022

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Sledujete Paulovo aktuální turné, posouvající se po Spojených státech?

Na netu je kromě ukázek i kompletní zahajovací koncert ze Spokane.
https://www.youtube.com/watch?v=NlDFf9XOPHc

Paulovi se v jeho blížících se osmdesáti letech nedá upřít neskutečná energie, ale zaprvé mi přijde, že jeho kapela při prvním koncertu zněla unaveně a nějak jsem nějak postrádal nadšení a šťávu, a zadruhé pořád nechápu, proč si Paul písničky nemůže ještě víc transponovat, aby neměl problémy s vyzpíváním vyšších tónů, popř. změnit aranž. Má je obrovské, už třeba v úvodní Can't Buy Me Love se to nedalo poslouchat, a pak dál.

Setlist velmi předvídatelný, pořád mi vadí minimum zařazených písní od Wings na úkor věcí, které bych osobně opravdu oželel (In Spite of All the Danger, Helter Skelter... a ten nápad s duetem s Johnem v I've Got a Feeling je vyloženě trapný a pro mě hloupý kalkul). Potěší Junior's Farm a Getting Better.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Barleycorn
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Got Back Tour 2022

Příspěvek od Barleycorn »

Sleduji! Některá čísla ze Spokane jsem zhlédl. O hlasových problémech víme již dávno, ale nejsem si jistý, jestli jde jen o vyzpívání výšek. Obávám se, že Paul už není delší dobu schopen udržet rovný tón, hlas se mu stařecky třese a právě ve skladbách od Beatles to zní místy skutečně děsivě. Nejsem profesionál, ale s transpozicí bych to taky neviděl růžově. Podle mě třeba zrovna Can't Buy Me Love nejde z C dur rozumně posunout níž, aby se dal hrát kloudně kytarový doprovod a aby vyznělo původní kytarové sólo. Vybavuji si, že Paul Can't Buy Me Love kdysi přearanžoval do prapodivné reggae verze - zazněla tuším v programu Up Close pro MTV. Neuchvátilo mě to. Další případ je Blackbird kde už ten doprovod nelze posunout vůbec nikam. Jediné řešení je podladění kytary a to také nejde dělat o tón či tón a půl, pokud nehrajeme zrovna deathcore, že? Takhle to řeší tuším čerstvý osmdesátník Petr Janda, ale ten myslím podlaďuje pouze o půl tónu. Ať mě případní místní členové revivalů opraví, jestli se někde pletu. Ten duet s Johnem, no nevím. Kalkulovat Paul už asi moc nemusí, vyloženě trapné mi to nepřipadá, ale jako vyloženě dobrý nápad to také nevidím. Junior's Farm byla pro mě rovněž příjemným překvapením.
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Re: Got Back Tour 2022

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Paul pokračuje od minulého týdne v nastaveném Got Back Tour, tentokrát u protinožců, v Mexiku a v Brazílii.
Zatím má za sebou dva koncerty, jeden v Adelaide, druhý v Melbourne.
Poprvé od roku 2004 zařadil do programu She's a Woman, ale to je asi tak jediná změna. (Ještě teda prohodil pořadí Get Back a Band on the Run.) Jinak je to stále setlist pro turisty.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět