Now And Then

diskusní fórum o skupině Beatles

Těšíte se na novou píseň Beatles?

Ano, velmi :-)
17
68%
Docela jo.
2
8%
Ani tak ani tak...
1
4%
Obešel bych se bez ní.
5
20%
Nezajímá :-/
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů: 25

verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Re: Now And Then

Příspěvek od verjan2 »

Původní význam byl "Oh not, him again".
Teď bych použil "Oh, not him again".

Nebo by se dala ještě použít replika z "Vesničky" o kriminální ústředně a Dřevoplecku.
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
RH142
Nováček
Nováček

Příspěvek od RH142 »

Jsem dost zklamaný. Někteří lidé na youtube po poslechu Now and Then pláčou samým štěstím :) , ale já jsem zklamaný a plakal bych spíš z důvodu jistého až podvodu. Podstatná část písně z dema byla vypuštěna, takže výsledek je dost jednoduchý a opakující se. Aranžmá je ploché, není tam žádná beatlovská legrácka čí úchylka, je to vyčištěné až sterilní. Přiznám se, že při prvním poslechu a videu Free as a Bird jsem byl také dojatý a zatlačil slzu, tentokrát ani omylem.....
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Tak tohle je teda lahůdka...a lesknou se mi oči a ne, že ne.

Peter Jackson → 6. člen Beatles.
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

OHNOTHIMAGEN píše: čtv lis 02, 2023 4:03 pm
Domnívám se, že tohle by Beatles v 60. letech nedali ani na béčko singlu.
Kdyby to natočili takto, mohli by to klidně dát na áčko.
https://m.youtube.com/watch?si=l4TRSmoO ... e=youtu.be
Vicino
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Vicino »

Tak abych také přidal svůj názor. Nesdílím rozplývání se nad tím, jak umělá inteligence vytáhla z kazety Johnův hlas. To snad bylo jasné, že to bez problémů zvládne. Minimálně rok už neslyšíme o ničem jiném, než co všechno AI dokáže (všechny ty fantastické fotomontáže, psaní vlastních básní, povídek i celých knih, komponování hudby nebo třeba načtení audioknihy hlasem Karla Gotta), takže čistě znějící John byl samozřejmostí. Totéž se vlastně dá říci o klipu. Čekal jsem, že bude vypadat nějak takhle. A ta digitální kouzla s muzikanty přenesenými z minulosti jsou sice hezká, ale dnes je zvládne kdejaký youtuber. Vyjít něco takového před 20 lety, asi bychom si z toho sedli na zadek, dnes už ne. No a k písni samotné. Když onehdy vyšly Free As A Bird a Real Love, měl jsem při jejich poslechu husí kůži jak bublinkovou fólii. Vlastně ji mám dodnes. I ten záhrobní Lennonův hlas tomu dodával specifické kouzlo. U Now And Then nic takového nepociťuji. Písnička pěkná, ale obešel bych se bez ní. Ani to nezní jako Beatles, prostě průměrná Johnova sólovka s ostatními Brouky coby hosty. Zvukově takové sterilní, nevýrazné. Hrozný mi přijde refrén, kde místo božských beatlesáckých vokálů slyšíme něco jako karaoke z mejdanu, podle mě tam přeznívá Ringo a prostě se mi to nelíbí. Ani tam není žádné pořádné kytarové sólo. Symfoňák hraje velmi důstojně a má asi podtrhovat dějinnost okamžiku – pozor, tady vzniká legenda! Tak nevím. Pěkné, ale kdyby to nevzniklo, nic by se nestalo.
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Trošku to celé odlehčím. Je třeba vzít v úvahu cca týden, před kterým jsem obrázek obdržel.
Přílohy
received_1273366056685535.jpeg
received_1273366056685535.jpeg (110.78 KiB) Zobrazeno 372 x
Try to see it my way...
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od verjan2 »

Vicino píše: ned lis 12, 2023 12:31 am Tak nevím. Pěkné, ale kdyby to nevzniklo, nic by se nestalo.
Přesně tak. Stačilo napsat jen tuhle větu. Nic by se nestalo. Jenže se stalo a spoustu lidi to potěšilo a zahřálo u srdce. Takže vlastně vše dobře.
EskiMO
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od EskiMO »

Ako pozerám, tak sa s tými "cover-verziami" Now and Then celkom roztrhlo vrece :D

https://www.youtube.com/watch?v=4rER9RPHN3g (á la 1964)

https://www.youtube.com/watch?v=wKOheX-izZQ (á la 1967)
It's all in the mind, you know...
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Paul chtěl samozřejmě sbor v refrénu, ale když už, raději měl snad další hlasy nazpívat sám. Všichni víme, jaký je Ringo zpěvák nezpěvák, do sboru se nehodí ani náhodou. Dá se na to asi zvyknout, ale dojem to trochu kazí.
Písnička mě na první poslech nijak neuchvátila, zalíbila se mi postupně. Nepochybně i díky klipu.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík

Příspěvek od Park »

Pod stromeček jsem dostal CD singl Now And Ten. Píseň se mi líbí. Klip méně, obešel bych se bez těch vykrádaček z klipu hello goodbye. Skladba stála za vydání už jen za to, že dosud nevyšla na žádném Johnově albu ani jako bonus, ani v souboru Anthology. Producenti jsou Paul McCartney a Giles Martin. Ringova účast mi nevadí. Ani já si nebudu pořizovat nové vydání červeného a modrého alba kvůli této skladbě, mně stačí tento singl. Chtěl bych být výučním listem Gilese Martina. Z neznámého důvodu se vydání zdrželo firmou Apple celý měsíc z počátku listopadu na počátek prosince. Singl jsem si chtěl poslechnout z kvalitního CD přehrávače a ne z mizerných PC reproduktorů. Singl měl původně vyjít jen na vynilu a kazetě, ale mezitím se objevila i CD verze, ta mi stačí, i když jsem původně toužil po audiokazetě, protože na tomto formátu ji John nahrál, ale žádný obchod v tomto formátu ji nenabízel. Zatím nevím jestli klip vyjde v nějakém formátu. Líbilo se mi, když Ringo potvrdil v interview potvrdil, že na nahrávce hrají jen oni a ne umělá inteligence. Režisér Peter Jackson naznačil, že by to nemusela být poslední oficiální píseň Beatles, /Beatles jsou o tom přesvědčeni/ ale prý s Paulem o tom nemluvil. Takže šance na vydání Carnival of Light stále je.
to se vrací kolibřík
j.babel
Světová star
Světová star

Příspěvek od j.babel »

Peter Jackson rozhodně neměl na mysli Carnival Of Light. Mícháš hrušky a jablka.
Try to see it my way...
Odpovědět