John Lennon/Plastic Ono Band

diskusní fórum věnované osobě Johna Lennona
Rigby
Manager
Manager
Kontaktovat uživatele:

John Lennon/Plastic Ono Band

Příspěvek od Rigby »

V prosinci 1970 se rozhodl vydat své první album po rozpadu Beatles také John Lennon. Rozhodl se pro jednoduchou syrovou nahrávku.

Album patří mezi mé dvě neoblíbenější desky od Johna Lennona. Odvíjí se velmi pomalu, ale dává nahlédnout do duše svého autora. Mezi mé nejoblíbenější patří úvodní Mother, dále Working class hero, Love (snad nejúžasnější milostná skladba všech dob, je v ní vše a přitom je tak prostá a jednoduchá) a God.
Nitty_Gritty

Příspěvek od Nitty_Gritty »

Super, jsem první... :wink:

Takže já tohle album mám dost ráda. Hned po prvním poslechu mě dost chytly písně God (jedinečná píseň), Isolation (takovýhle písně, to je prostě moje) a Working Class Hero (Mother jsem už v tý době měla silně odposlouchanou :lol: ), ale zase na druhý straně nějak nemusím Love, je na mě moc jednoduchá. I když teda je nutno přiznat, že ten začátek i konec s fade-outem (myslím, že je i na konci) je DOST DOBREJ. Ale nevím...nějak mi do toho nesedí styl hraní Phila Spectora. Zbytek alba můžu klidně poslouchat celej den. Je takový nesložitý, upřímný atd, určitě už jste tyhle kecy dávno někde četli. :mrgreen: (ale je to pravda). Tohle album je mi daleko bližší než takový Imagine, který mi přijde hrozně komerční. (no ale k Imagine ještě dojdeme :twisted: ). Prostě, Plastic Ono Band, nemám co dodat. Skvělý. :wink:
Btw, Mother z alba se malinko liší od Mother ze singlu, je tam delší ten řev na konci. :mrgreen:
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

tak tenhle počin nemá chybu. od začátku do konce. nemůžu říct, co je z toho nejlepší, líbí se mi všechno ( i bonusy Power To the People a Do The Oz). Paul moh akorát tak závidět.
Nitty_Gritty

Ta coververze určitě nebyl Joe Cocker, ale určitě nějakej REVIVAL. :twisted: :twisted: :twisted:
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

slowhande, tak to zas prr. Naši čtyři pánové pocházeli z industriálního dělnickýho prachsprostýho přístavního Liverpoolu, odkud se snad poprvé v historii začaly nořit a proslavovat kapely z dělnický třídy : )
Z tohoto pohledu to zas taková faleš to nebyla.
Pokud jsi to ale myslel z jiné stránky - a sice z té, že si hrál na "hipíka" (a pokud být hipíkem znamenalo odpoutat se od materialismu a konzumní společnosti) - tak máš pravdu; těžce to nezvládl : )))

"I found out" a "Well well well" maj náhodou úplně krutej rytmus a šťávu, naprosto je žeru. (a jak tak čtu o "parytmické Remember", kterou jakožto "odborník" vůbec neznám, usuzuji, že by se mi mohla líbit : ))
"My mummys dead" jsem asi nepochopila, "Mother" lepší, "Love" je na mě taktéž moc jednoduchá. "Isolation" super. "Working class hero" jsem asi taky nepochopila - společně s "Hold on John" považuju za vycpávku, což je pro zbytek světa zcela bezvýznamná informace.
Možná by vás mohlo zajímat, že v Británii je "Working class hero" jedna z oblíbených písní (asi proto, že lidi rozumí textu, narozdíl ode mě : )).
Když to spláchnu dohromady s "Power to the people", tak je to obojí levičácká propaganda : ) Doma mě učili, že je to špatně, ale Power to the people je zase pěkně šťavnatá.

No jestli to fakt někdo z váš čte, doufám, že jsem vás uspokojila : )
In Her Own Writings
Michal Fokt
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal Fokt »

Slyšel jsem z této desky jen několik písní jako součást CD Legend, ale pokud je i zbytek desky tak qualitní jako jsou Mother, Working class hero a spol, tak pro toto album nemám než chválu, společně s následující deskou asi nejlepší Johnův výtvor, potom až do Double fantasy nic moc, soudě podle toho co jsem slyšel na Legend...
Nitty_Gritty

Podle Legend nesmíš soudit! Jakmile je něco výběr hitů, tak tomu nevěř!
Nitty_Gritty

Blbost, George byl taky z dělnický třídy. Přece on a Ringo byli dělnická třída Beatles!!
Lennonka
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lennonka »

slouhend: Otec námořník a matka servírka jsou moc "vysoko" na to, aby jejich syn byl z dělnický třídy? : )
In Her Own Writings
Nitty_Gritty

Vezmeš-li v potaz, že mohli bejt nezaměstnaný...
Koneckonců, tetička se neměla právě špatně. :wink:
atica

Příspěvek od atica »

Nitty-Gritty: Jenomže s tím Georgem a Ringem jako dělnickou třídou Beatles to bylo spíš myšleno jako rozdíl v příjmech těch dvou oproti těm dvěma za nahrávky, ne jako původ.

Jinak v některých knížkách píšou, že jedinej z dělnický třídy, jak tu už bylo řečeno, je Ringo, všeobecně se ale povídá, že Beatles jsou typickým příkladem skupiny, která ,,vzešla z nelehkých sociálních podmínek", těžko říct, co je tím přesně myšleno, stejně jako je složitý určit hranice mezi dělnickou a nedělnickou třídou.
Nitty_Gritty

atica: Jo, to je pravda. Nějak mi to nedošlo. :D
Určit rozmezí mezi dělnickou a nedělnickou třídou je fakt obtížný. Pro někoho je dělnická třída to, co je pro druhýho nedělnická a naopak. Ale to, co vím jistě, je, že Lennon pocházel ze středostavovský vrstvy. :wink:
dr. Halíř
Lokální hvězda
Lokální hvězda

Příspěvek od dr. Halíř »

ježismarjá, neni to jedno?
dělník, rolník, pracující inteligent nebo buržoazní kapitalista - hlavně že máme co poslouchat
Nitty_Gritty

Jo, to je fakt. Ale když už jsme tu narazili na tuhej problém "Working Class Hero", je očividně nutný to trochu osvětlit. :D
martin

POB

Příspěvek od martin »

Plastic Ono Band je jeho najlepsia doska, inak to piano - nebol to nahodou Nicky Hopkins (?), dost casto robil s ex Beatlami, Spector hral jednoduchsie. piesne su ok spev je ok zvuk je ok produkcia ok. Co viac chcete? lepsie nez McCartney, ale na All things must pass sa ani johnny nechytá. po 7 rokoch pisania pre beatles boli s paulom uz dost vycerpany, ale george sa ukazal v paradnej forme.
Working class hero- taka bola doba, dnes by mozno spieval o antiglobalistoch, mcdonaldoch a inych picovinach. V anglicku sa aj tak triedny system lisi od toho, co pozname my.
Nitty_Gritty

Nicky Hopkins hrál až na Imagine. Tohle byl jasnej Spector :wink:
martin

nicky tricky

Příspěvek od martin »

no neviem, mozno. to je jedno. ale nicky hral v singlovej revolution, taky maly kusok.a all things must pass je beztak lepsie :-)
Martin

Příspěvek od Martin »

Podle informací na bootlegu hraje na piano Phil Spector (kromě "God", kde prý hraje Billy Preston). Jinak, mě nikdy nenapadlo srovnávat, jestli je lepší Georgovo All things... nebo POB. Obě alba jsou super, a každé jinak.
Lennonistka

Příspěvek od Lennonistka »

Řekla bych, že je to nejlepší album, který John udělal. Souhlasím s tím, že Well, well, well a Hold on John jsou výplně, ale třeba taková Love je jednoduchá a krásná, miluju I Found Out-jedna z nejlepších vůbec a Working Class Hero ujde - dá se to, přijde mi to celkem dobrý... Jinak se mi líbí Power to the People, ale kdyby byla tak o polovinu kratší, protože to neustálý opakování stejnýho textu mě občas fakt vytáčí (hlavně když spěchám) :-) Takže doufám, že vám nevadí, že jsem nediskutovala o dělnický třídě, fakticky mi to nepřijde zas až tak straaaaaaašně podstatný - jenom tak trochu :-))
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

slouhend píše:Desku beru jako celkem dobrou, i když mouchy by se našly (nemůžu vystát God nebo Look at Me a hlavně parytmickou Remember). Mother je dobrá, My Mummy's Dead taky, Isolation jde (nepředělal to náhodou Joe Cocker? Já slyšel totiž nějakou strašlivou coververzi) - a zbytek (Hold On John, Well Well Well, I Found Out nebo Love) je výplň. Working Class Hero vůbec neberu vážně, Lennon se přetvařuje jak kráva, protože on z žádný dělnický třídy nebyl (vizte jeho citaci - tuším v knize Po mnoha letech). Jen si na to hrál. To asi jako já bych zpíval "Bojoval jsem ve válce / pro vás jsem málem pad" - to by taky byla blbost, neb mám modrou:-)

PROMIN ALE DLE MYHO NAZORU SI HLUPAK ! ZRUS SI NET TROUBO
Odpovědět