All Starr Band

diskusní fórum věnované osobě Ringo Starra
Odpovědět
Lennolog

All Starr Band

Příspěvek od Lennolog »

Ringo založil v roce 1989 koncertní doprovodnou skupinu All Starr Band.
Které turné se vám zdá nejlepší.
U mne je to 1989 Tour.
Sestava:Billy Preston, Joe Walsh, Rick Danko, Levon Helm, Dr. John atd.
a 2003 Tour: John Waite, Paul Carrack, Sheila E., Colin Hay, Mark Rivera.
Rád si přečtu vaše názory
#47
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 157
Registrován: pát říj 28, 2005 12:58 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od #47 »

Bohužel nemůžu porovnávat jednotlivá turné...ale co se týče Ringových živých vystoupení rád poslouchám King biscuit flower hour presents Ringo & his new All-starr band a VH Storytellers...a obojí má šťávu a je to prostě bomba...hlavně si rád poslechnu jeho moderní verze With a Little Help from My Friends, Act Naturally, Yellow Submarine, I Wanna Be Your Man, Photograph a atd...
Uživatelský avatar
Pollack
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 66
Registrován: čtv srp 25, 2005 4:35 pm
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pollack »

U mě je to taky 2001 Tour a Choose Love Tour 2005.
A co se týče písní, tak se mi nejvíc líbí Ringova I Wanna Bea Your Man a Boy´s z tour 2003.
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 72
Registrován: čtv říj 12, 2006 11:05 am

Příspěvek od alladik »

Turné můžu srovnávat jen z CD a DVD, živě jsem Ringa nikdy neviděl :cry: jen tak mimo diskusi - byl někdo z vás někdy na nějakém jeho koncertě?

Podle srovnání různých DVD mi ale nejlepší přijde turné s P.Framptonem, J.Brucem a S.Kirkem, myslím z roku 1997(?), ta kapela má šťávu.
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 901
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: All Starr Band

Příspěvek od Park »

Zatímco někteří se těší na DVD George Harrisona nebo knihu Beatles od Slovartu, já se nejvíc těším na nové DVD Ringova koncertu z Nashvillu, které vychází přibližně ve stejné době.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 901
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: All Starr Band

Příspěvek od Park »

Po shlédnutí dvouhodinového koncertního DVD Ringo at the Ryman mohu konstatovat, že koncert se povedl. Po nepříliš záživném začátku se především v druhé části i ostatní hračí pořádně do svých nástrojů opřeli a rockové písně se opravdu povedli, je vidět, že tvrdší věci jsou pro Ringovy koncerty to pravé. Kupodivu byly lepší nejdřív ty co moc nezpívají a většinou dělají jen doprovodný zpěv jsou to Mark Rivera se svým saxofonem a druhý bubeník Gregg Bissonte, na předchozích koncertech moc prostoru pro zpěv neměli, tento koncert je pravý opak a především v písni Wings oba zdařile doprovázejí Ringa i vokálně. Koncert Ringo začal neobvykle písní Matchbox a potom šly obvyklé Ringovy koncertní písně (It Don´t Come Easy, Don´t Pass Me By, Boys, Yellow Submarine,I´m The Greatest, I Wanna Be Your Man, Photograph, Act Naturally a obvyklý závěr With A Little Help From My Friends/Give Peace a Chance). Z nových věcí Ringo zazpíval Wings a Anthem, která se obzvláště povedla a ryzí rock na živo písni svědčí a dokázal bych si představit, že by mohla zahajovat každé Ringovo vystoupení, zde je bohužel uprostřed koncertu. Během Ringovy pauzy (část kde Ringo chybí) si Ringo zapomněl vzít s sebou do zákulisí mikrofon a tak se pro něj vrátil. Krátkým hostem na koncertu je Joe Walsh, který stejně jako v r.1989, kdy byl u Ringa na turné poprvé i tentokrát zahrál skvělou Rocky Mountain Way i s patřičným ústokytarovým rifem. Jiný člen má zase na sobě tričko s obálkou Ringova alba Old Wave. Pokud vím je tu první duet od dob duetu z Ringových All-Star 1989 (Clemons a Preston) a to v písni Rosanna, kde v duetu zpívají Steve Lukather a Mark Rivera. Zbylé písně dobrovodných Ringových hráčů mi nic neříkají kromě známé písně Afrika též v podání Steve Lukatera. V písni You Are Mine v podání Richarda Pagea si Ringo sedne na buben a bubnuje či spíše poklepává holýma rukama pod ním. Píseň I Wanna Be Your Man Ringo věnuje všem ladies. Návštěvníci koncertu by mohli projevovat větší nadšení, obzváště v Yellow Submarine je vidět určitý chlad. Ačkoli se koncert odehrál kousek od místa, kde Ringo kdysi točil Beacoups of Blues, nezazněla na koncertě ani jedna píseň z onoho alba. A tak jedinou viditelnou country věcí je klobouk který si Ringo nasadil v písni Act Naturally a pak ho hodil do publika a asi se strefil, protože dodal sorry. Nejdojemnější prostředek koncertu kde hráči i diváci ve stoje popřejí za sborového zpěvu Happy Birthady, Ringo se usměje, dojme a vhodí do publika nějáké sladkosti. Ringovo DVD (je též jeho producentem) je dost skrovné s prakticky žádnou nabídkou (žadné titulky, žádné bonusy, pouze play all a nebo jednotlivá píseň v tracklistu), škoda že na něm nejsou Ringovy oslavy svých 72. narozenin z města. Přesto se jedná o lepší průměr.
to se vrací kolibřík
lennolog666

Re: All Starr Band

Příspěvek od lennolog666 »

Park píše:Po shlédnutí dvouhodinového koncertního DVD Ringo at the Ryman mohu konstatovat, že koncert se povedl. Po nepříliš záživném začátku se především v druhé části i ostatní hračí pořádně do svých nástrojů opřeli a rockové písně se opravdu povedli, je vidět, že tvrdší věci jsou pro Ringovy koncerty to pravé. Kupodivu byly lepší nejdřív ty co moc nezpívají a většinou dělají jen doprovodný zpěv jsou to Mark Rivera se svým saxofonem a druhý bubeník Gregg Bissonte, na předchozích koncertech moc prostoru pro zpěv neměli, tento koncert je pravý opak a především v písni Wings oba zdařile doprovázejí Ringa i vokálně. Koncert Ringo začal neobvykle písní Matchbox a potom šly obvyklé Ringovy koncertní písně (It Don´t Come Easy, Don´t Pass Me By, Boys, Yellow Submarine,I´m The Greatest, I Wanna Be Your Man, Photograph, Act Naturally a obvyklý závěr With A Little Help From My Friends/Give Peace a Chance). Z nových věcí Ringo zazpíval Wings a Anthem, která se obzvláště povedla a ryzí rock na živo písni svědčí a dokázal bych si představit, že by mohla zahajovat každé Ringovo vystoupení, zde je bohužel uprostřed koncertu. Během Ringovy pauzy (část kde Ringo chybí) si Ringo zapomněl vzít s sebou do zákulisí mikrofon a tak se pro něj vrátil. Krátkým hostem na koncertu je Joe Walsh, který stejně jako v r.1989, kdy byl u Ringa na turné poprvé i tentokrát zahrál skvělou Rocky Mountain Way i s patřičným ústokytarovým rifem. Jiný člen má zase na sobě tričko s obálkou Ringova alba Old Wave. Pokud vím je tu první duet od dob duetu z Ringových All-Star 1989 (Clemons a Preston) a to v písni Rosanna, kde v duetu zpívají Steve Lukather a Mark Rivera. Zbylé písně dobrovodných Ringových hráčů mi nic neříkají kromě známé písně Afrika též v podání Steve Lukatera. V písni You Are Mine v podání Richarda Pagea si Ringo sedne na buben a bubnuje či spíše poklepává holýma rukama pod ním. Píseň I Wanna Be Your Man Ringo věnuje všem ladies. Návštěvníci koncertu by mohli projevovat větší nadšení, obzváště v Yellow Submarine je vidět určitý chlad. Ačkoli se koncert odehrál kousek od místa, kde Ringo kdysi točil Beacoups of Blues, nezazněla na koncertě ani jedna píseň z onoho alba. A tak jedinou viditelnou country věcí je klobouk který si Ringo nasadil v písni Act Naturally a pak ho hodil do publika a asi se strefil, protože dodal sorry. Nejdojemnější prostředek koncertu kde hráči i diváci ve stoje popřejí za sborového zpěvu Happy Birthady, Ringo se usměje, dojme a vhodí do publika nějáké sladkosti. Ringovo DVD (je též jeho producentem) je dost skrovné s prakticky žádnou nabídkou (žadné titulky, žádné bonusy, pouze play all a nebo jednotlivá píseň v tracklistu), škoda že na něm nejsou Ringovy oslavy svých 72. narozenin z města. Přesto se jedná o lepší průměr.
Vklidu sestava je ta, kde je Joe Walsh, Dolph Lundgren, Timothy B. Szmitd, rok 1992. Mám doma DVD Live in Montreux. Parádní koncert.
Uživatelský avatar
verjan2
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 558
Registrován: čtv úno 05, 2015 5:03 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: All Starr Band

Příspěvek od verjan2 »

lennolog666 píše: Vklidu sestava je ta, kde je Joe Walsh, Dolph Lundgren, Timothy B. Szmitd, rok 1992. Mám doma DVD Live in Montreux. Parádní koncert.
A na copak Dolph hraje? Na kalašnikov? :)
"Congratulations, gentlemen, you've just made your first number one."
Fantomas
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: pát bře 17, 2017 8:40 pm

Re: All Starr Band

Příspěvek od Fantomas »

lennolog666 píše:
verjan2 píše:
lennolog666 píše: Vklidu sestava je ta, kde je Joe Walsh, Dolph Lundgren, Timothy B. Szmitd, rok 1992. Mám doma DVD Live in Montreux. Parádní koncert.
A na copak Dolph hraje? Na kalašnikov? :)

http://www.commandperformance-themovie. ... y/joe3.jpg
Tak aby ti bylo jasno Lennologu666. Zase si pleteš jména, ten člen z All Starr Bandu z roku 1992 se nejmenuje Dolph Lundgren, ale Todd Rundgren. A ta fotka, kterou si tady dal, je z béčkového filmu z roku 2009 - Zemřít je Snadné, kde hraje bubeníka
http://www.csfd.cz/film/244307-zemrit-j ... e/prehled/
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3469
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: All Starr Band

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Včera zemřel velmi osobitý zpěvák, skladatel a hudebník Mac Rebennack, známý spíš pod jménem Dr. John.
Na albu coververzí The Art of McCartney zpívá Let 'em In, byl řádným členem první podoby Ringova All-Starr Bandu v roce 1989.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 901
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: All Starr Band

Příspěvek od Park »

I já se připojuji k R.I.P Dr. John. Hodně se mi líbil jeho taneček i skladba Iko - Iko v prvním Ringově All-Star Bandu v r. 1989 a tak si ten filmový i zvukový záznam pustím. Dr. John byl i na albu Joolse Hollanda Small World Big Ben (to je to album z r.2001 s poslední písní George Harrisona Horse to the Water)- kde s jeho orchestrem nazpíval The Hand That Changed It´s Mind. Nedávno jsem si koupil i další díl alba Joolse Hollanda Jack O the Green, kde Ringo nazpíval Boys v hodně netradičním stylu s dechy a saxofony za zády. Alespoň v tom bookletu má Ringo dobrou fotografii v modré kšiltovce a Sam Brown jako vždy nezklamala a to v písni Kiss of Love (duet), je i na 2 fotkách v bookletu-na jedné sama, na druhé s orchestrem a hlavním kapelníkem Jools Hollandem.
to se vrací kolibřík
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 901
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: All Starr Band

Příspěvek od Park »

V r. 1989 se v tracklistu Ringova All-Starr Bandu objevila píseň The Weight, kde Ringo hrál na bubny (vyšlo na CD). Nyní v r. 2019 se tato píseň, s hostujícím Ringem za bicími, objevila znovu a to na videu k 50ti letému výročí skladby pod názvem : The Weight | Featuring Robbie Robertson | Playing For Change | Song Around The World.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
Beaver
Krajská superstar
Krajská superstar
Příspěvky: 396
Registrován: stř dub 11, 2007 6:54 pm
Bydliště: Liberec

Re: All Starr Band

Příspěvek od Beaver »

OT: (promiň, Parku), ale musím si rýpnout, 50ti leté (xti leté) výročí je gramatický nesmysl. Výročí může být jedině padesáté (xté). 50letý může být jedině člověk nebo cokoli, čemu je padesát let, ale nikdy ne výročí. A samozřejmě, nikdy nepoužíváme přídavnou koncovku "ti". Je smutné, že takto se dnes mluví a píše docela často i ve sdělovacích prostředcích. :evil:
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3469
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: All Starr Band

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Mimochodem The Weight je z debutového alba Bandu, a to vyšlo v červenci 1968, takže rozhodně nejde o video k 50át-ti-letému výročí skladby.

To tučné je pochopitelně naschvál. :lol:
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět