Dark Horse

diskusní fórum věnované osobě George Harrisona
Odpovědět
Lennolog

Dark Horse

Příspěvek od Lennolog »

Jak se vám líbí toto perfektní album?
V tomhle albumu má George trochu chraptivý hlas.
Nejvíce se mi líbí: Maya Love, Simply Shady, Ding dong, ding dong a Dark Horse.
timothy
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1039
Registrován: ned čer 25, 2006 2:09 pm

Příspěvek od timothy »

Tohle album rád poslouchám, i když nepatří k těm nejlepším. Mezi mé oblíbené patří It is he, So sad, Maya love, Ding dong a pěkná instrumentálka Hari's on tour. Ale stoprocentně nejlepší je Simply Shady, kde George zní podle hudby a zpěvu, jako by se trápil. A chraplavý hlas ? Myslím, že právě ten dodal téhle písni to pravé. Tuhle píseň řadím k nejlepším, jaké kdy George nahrál a nazpíval.
alladik
Lokální hvězda
Lokální hvězda
Příspěvky: 72
Registrován: čtv říj 12, 2006 11:05 am

Příspěvek od alladik »

George byl při natáčení tohohle alba hlasově indisponován, jednak kvůli nemoci a jednak vyčerpáním z turné - taky už potom nikdy na žádné další turné nevyjel :cry: Tedy nepočítám to mini v Japonsku 1991.

Album není špatné, líbí se mi titulní píseň a pak Simply Shady a It Is He.
DeaconJohn
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: ned lis 05, 2006 9:31 pm

Příspěvek od DeaconJohn »

Málokteré album jsem vstřebával tak dlouho jako tohle. Zezačátku jsem se zamiloval pouze do písně Simply Shady, která je dle mého názoru klenotem v Georgově diskografii, a zbytek mě vůbec nenadchnul. "Koňský chrapot" zněl sice místy zajímavě, ale upřímně, už během první poloviny desky mi začal trošku lézt na nervy. Ale po opakovaném poslechu jsem zjistil, že můžu Dark Horse směle zařadit mezi Harrisonovu albovou TOP 5.
Titulní píseň má své neopakovatelné kouzlo, úvodní instrumentálka hned zazačátku přesvědčí, že s Georgem nanahrávala žádná "béčka". So Sad je hodně neobvyklá skladba, která si mě též dlouho získálavala, o to více se mi teď líbí. Ding Dong - prostě moderní koleda, Far East Man má příjemnou barovou atmosféru a na závěr It Is He, opět náboženské téma, jenže tentokrát zpracované ve veselejším duchu.
Takže závěr? Dejte Černému Koni čas, ale až ho zkrotíte, budete odměněni parádní jízdou!
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 910
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: Dark Horse

Příspěvek od Park »

Souhlasím s Lennologem, mám rád stejné písně, album je dobré.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
j.babel
Světová star
Světová star
Příspěvky: 1826
Registrován: sob pro 03, 2005 1:18 am
Bydliště: Hořovice

Re: Dark Horse

Příspěvek od j.babel »

Po dvou skvělých počinech muselo nutně přijít oddechové období, ale Harrison se ho zhostil podle mně se ctí. Album je celkově rozhodně nad solidním průměrem.
Hari´s On Tour (Express) je skvělá intrumentálka, která už svým název vybízí k zahájení koncertu. Jeden čas jsem si dokonce z alba pouštěl jen tuto píseň - prostě jako singl. Simply Shady patří také k mým favoritům z tohoto alba. Náročné osobní téma rozchodu je zvládnuto bez očekávatelných průvodních jevů, mezi kterými bych jmenoval například přehnaný sentiment. Harrison tu sice chraptí, ale nějak se to daří maskovat - jiné slovo mě teď nenapadá. Na So Sad, ačkoliv se vlastně věnuje témuž, jsem si chvilku zvykal. Není špatná, ale možná trochu působí jako mladší bráška předešlé. Ale přechod k "so sad, so bad" je dobrý. Na Bye Bye Love jsem si zvykal ještě déle. Everlyovský originál to naprosto nepřipomíná, na text je napsaná zcela nová hudba. Pro mě je nejdepresivnější ze všech na albu, které se tématu rozchodu věnují. Maya Love mně moc nechytla dodnes. Nepřeskakuju ji, to zase ne, ale na albu jsou rozhodně lepší věci. Už jsem někde psal o melodii Ding Dong, Ding Dong, která pořád pokračuje a jakob nechce končit. Rytmicky trochu hlavolam, ale když počítáte do čtyř, dopočítáte se. Většinou - části jsou někde spojeny polovičními takty. V podstatě geniální. Harrison chraptí neskrývaně, ale tady mi to prostě a jednoduše nějak nevadí. V Dark Horse je nemocný hlas znát už opravdu hodně, tuto píseň to trochu sráží. Škoda, ale víc ze svého hlasu Harrison asi dostat nemohl. Po svém americkém turné možná mohl být rád, že o hlas nepřišel úplně. Ve Far East Man je jeho hudební styl opět nezaměnitelný, ale dle mého trochu pokulhává za textovou složkou písně. To vše je korunováno nekonečnou délkou skoro 6 minut. No a závěr It Is He (Jai Sri Krishna)? Předem musím říct, že jsem naprosto ateisticky založen. Nikdy nebudu nikde stát a odříkávat ani otčenáš ani harekrišna ani cokoliv podobného (jinak založení čtenáři mé hrubé zjednodušení snad prominou, nemám rozhodně v úmyslu víru kohokoliv v cokoliv zesměšňovat ani nic podobného). Tudíž podobné písně u mně vždycky budou trochu problematické. Píseň má slibné intro, ale pak hrozí dokonalé vymytí mozku. Nicméně v rámci objektivity musím říct, že hudebně se Harrison s tématem vypořádal slušně. Mantra je mantra, chápu a tady ji beru jako hudební zadání. Vydržím poslouchat až do konce.
Try to see it my way...
Park
Zlatý Slavík
Zlatý Slavík
Příspěvky: 910
Registrován: pát čer 27, 2008 11:30 am

Re: Dark Horse

Příspěvek od Park »

No já to vemu stručně.
Svým způsobem skvělé a nedoceněné album. Pravda George ochraptěl. Ale co na tomto albu oceňuji mezi minulým a následujcícím je dost podstatná věc. Je to aranžmá. Je bohaté a v každé písni jiné. Bye Bye Love od Everly Brothers se Georgovi moc nepovedla a ža na to měl Patii (která jinak na G.albech neni snad vůbec slyšet) a Erica Claptona.
Dobré písně: Harris on tour (a to nemám instrumentálky zrovna v lásce), Simply Shady,Ding Dong, Dark Horse.
Hodně po hudební stránce oceňuji závěrečnou It is He (Jai Sri Krishna).
Nezdá se vám nějak ta Maya Love zajímavá?

Věřím že v reedici se dostane na bonus I don´t Care Anymore.
to se vrací kolibřík
Uživatelský avatar
OHNOTHIMAGEN
Světová star
Světová star
Příspěvky: 3590
Registrován: pát čer 29, 2007 8:02 am
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Dark Horse

Příspěvek od OHNOTHIMAGEN »

Tohle album jsem vydýchával hodně dlouho a na Far East Man jsem si nezvykl dodnes.

Nejradši mám Simply Shady, It Is "He" (Jai Sri Krishna), Ding Dong Ding Dong (s nádherně ujetým klipem) i úvodní Hari's on Tour (Express), zbytek je průměr.

Chtěl jsem jen podotknout, že v Bye Bye Love se Patti ani Eric rozhodně nijak hudebně či pěvecky nevyskytují. George to pouze napsal do bookletu, ale pravda to není.
Našli jste, že nejlepší bitů zbyl na bourárnu podlahu?
Odpovědět